TV 46-50 cali do 2500zł pod NC+ i BD

Dudziek

New member
Hej, liczę na Waszą podpowiedź! :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 8x5,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m - 3,5m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? 90% na wprost ekranu :)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Salon jest raczej jasny, po prawej stronie są okna i drzwi na taras ale od czego są zasłonki :p
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Toshiba 40L7335DG i jestem zadowolony
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najlepszą jakość obrazu w stosunku do swojej ceny, mile widziany smart i 3D
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Tylko HD
10.Jakie urządzenia ? Odtwarzacz Sony BDP-S370 i mediaBox NC+
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? W tygodniu pewnie ok. 3-4 godzin. W weekendy dłużej.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie znam się, bez różnicy mi :p
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, kanały informacyjne.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry? Nie.
16.Preferencje co do marki ? Żadne.
17.Preferencje co do wielkości ? Wolałbym 50 cali, ale jeżeli nie kupię w tej cenie nic dobrego, to zadowolę się ostatecznie 46/47 calami.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Rozmyty obraz :p
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500zł. OSTATECZNIE coś się dorzuci jeżeli będzie baaardzo warto, ale wolałbym nie, bo matka i tak mnie i ojca rozszarpie :(
21.Czy telewizor ma mieć 3D? Nie jest to priorytet, ale będzie miło.

Z tego co się rozejrzałem, to interesujące wydają się modele:

Sharp 50LE750V -chociaż teraz już chyba mniej, bo spóźniłem się na promocyjną cenę 2299 :( ale jego design najbardziej się ojcu podoba (większościowy inwestor :p)
Toshiba 50L7335DG - mam ten model w 40 calach i bardzo mi się podoba. Dodatkowym atutem są dwie sztuki okularów 3D, więc mielibyśmy wtedy już ich 4 i mógł bym zaprosić jakieś towarzystwo na seans 3D :D
Philips 46PFL4508H/12 - to podobno najbardziej opłacalna w stosunku ceny do jakości oferta o tej przekątnej? Jeżeli wydaje się Wam, że nie warto dopłacać do powyższych dla czterech cali różnicy, to ostatecznie wezmę ten. Chociaż jest... brzydki trochę :p Ale więcej kaski zostanie w kieszeni.

Co o nich sądzicie? Który jest najlepszy? A może jeszcze coś innego? Kupujemy w pierwszym tygodniu czerwca.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba 50L7335DG - jeśli masz telewizor z tej serii w domu i jesteś zadowolony, to prosty wybór. Sprawdź tylko przy zakupie równość podświetlenia matrycy.
 

Dudziek

New member
Jakich argumentów mogę użyć, żeby przekonać do niego ojca? :D:D Bo jak rozumiem, ta Toshiba jest lepsza od Sharpa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież jak ma w domu - to nie będzie się uczył obsługi, ma więcej aplikacji
 

Panocek

New member
Miałem obydwa te modele i z mojego punktu widzenia (zwykły oglądacz, żaden ekspert), Toshiba ma lepszy obraz. Sharpa oddałem, Toshiba ze mną zostaje. Faktycznie jak pisze kiki najlepiej sprawdzić ten clouding przed kupnem, bo podobno dosyć często zdarza się nierówne podświetlenie w tym modelu. W moim przypadku clouding jest symboliczny i dotyczy samych narożników, ale nie przeszkadza, trzeba się przypatrzyć żeby go dostrzec, dużo większy miałem o dziwo w Sharpie.
 
Do góry