TV 46-50 cali - 4k

Cineos

New member
Witam.
Proszę o pomoc w wyborze telewizora. Tak jak w temacie chciałbym zakupić telewizor, jednak w tych sprawach jestem zupełnym laikiem. Czasami tylko przeglądam gazetki albo przejdę się do Saturna, MediaExpert. Moje preferencje przedstawiłem poniżej:

1. Odległość od ekranu: 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju : Południe
3. Jak duży jest pokój: 5.5m x 4m
4. Preferowana technologia: led (plazma?)
5. Jaki masz obecnie telewizor: stary lg 29 cali kineskop
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: głównie sportowe, mniej informacyjne oraz filmowe
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: o wiele częściej wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy świetle, przed snem przy lampce
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie mam pojęcia?
11. Preferowana wielkość telewizora: 46 - 50 cali
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: nienatularnych kolorów, smużenia, refleksów
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder tv cyfrowej, kino domowe BluRay
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% Tv, 20 % kino domowe
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost, pod kątem ale nie za dużym
17. Czy ważne jest wifi: tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: opcjonalnie (mamy UPC na żądanie to chyba nie jest potrzebne)
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: dobrze by było
22. Ma mieć 3D: tak
23. Ma mieć slot na karty SD: opcjonalnie
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie wiem ocb
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, USB
26. Jaki masz sygnał: tv cyfrowa, dvd/b.ray
27. Ile programów HD: kilka
28. Ma stać czy wisieć: stać / wisieć
29.Rozdzielczość: FULL HD
30.Dvb-t: nie zbytnio wiem ocb
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-6
33. Sugerowana cena: 4000zl +- 300zl

Telewizor ma być kupiony specjalnie na EURO oraz Igrzyska - imprezy sportowe ponad wszystko. Co do 3D przed chwilą czytałem na temat podziału pomiędzy systemem aktywnym i pasywnym, ale nie mam pojęcia na ile jakie lepsze będzie do oglądania sportu (mniej filmów).

Jeżeli miałbym podać jeszcze jakieś wskazówki, które mógłby wam pomóc to proszę bardzo :)
Na koniec chciałbym napisać co wpadło mi dziś w oko (sugeruję sie tylko tym co leciało w danej chwili na ekranie w markecie oraz poniekąd wyglądem i tym co było zamieszczone w ulotce):
- Sony 46HX720 (prawdopodobnie nie ma darmowych okularów oraz wbudowanego WiFi - co wiąże się z dodatkowymi kosztami)
- Sharp 46LE830 (sprzedawca polecał mi go - jednak zapomniałem co było jego zaletą)
- Samsung 46D6500 (tu czytałem, że jest problem z matrycami oraz cloudingiem, jednak dodają 2 pary okularów w prezencie)
- LG 47LW570S - (albo 5500 - nie jestem teraz pewien, 7 par okularów w zestawie).

Nie wypisałem żadnej plazmy gdyż takowej mi nie przedstawili, jednak jestem otwarty na propozycje, które mogą mnie przekonać do zakupu.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Cineos

New member
Bardzo proszę o pomoc, gdyż sam na pewno nie wybiorę odpowiedniego telewizora. Jak określicie godne polecenia modele przejdę się do saturna z jakimś filmem 3D i poproszę o możliwość sprawdzenia - wtedy będę miał pewność, że będzie mi pasować.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś najlepszym rozwiązaniem do przedstawionych warunków (80% TV) jest z uwagi na płynność , skalowanie ,obróbkę konieczną oraz matrycę matową aktywna -Sharp 46LE 830 .

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html - tu masz test.
Model został uznany za najlepszy w klasie przez użytkowników forum:
le830_03.jpg




ZŁOTY PIXEL - Plebiscyt na najlepsze produkty Audio Video
 

Cineos

New member
Tylko czy ten model nie potrzebuje żadnych dodatkowych adapterów, aby można było korzystać od razu z internetu? Czy posiada jakieś okulary w zestawie? Czy jeżeli ma aktywną matrycę, to korzysta z aktywnego 3D? Czy to jest zupełnie inna sprawa?

Cena jest trochę wysoka, a te 4300zl to jednak już MAX. Bo jednak jak nie ma okularów w zestawie to przekroczy budżet.

A jak z tym LG oraz Samsungiem. Który ma lepszą jakość 2D, a który 3D - pytam ponieważ te dwa modele dają okulary gratis oraz mieszczą się w cenie (LG dodaję również pilota Magic oraz kamerkę do Skype'a)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie zależy kto czego potrzebujesz. Ja w telewizorach najważniejsze upatruję jakości obrazu. I tu się mieści ten model w klasie.
Okulary ma w komplecie , adapter wifi również.
I chyba jak zrozumiałem w głównej mierze o to chodziło.
 

Cineos

New member
Tak, zgadza się. W dużej mierze chodziło o to abym nie musiał wydawać nic ponad zakup telewizora - czyli dokupywania okularów oraz innych urządzeń.

Jeżeli miałbym się zdecydować na ten model to prosiłbym o własne (mogą być subiektywne) oceny jakości 2D oraz 3D - testy testami, ale opinie użytkowników też są ważne :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Testowałem konwersję 2D do 3D z materiału HD Top Gear i jak dla mnie bardzo dobrze.
Napisz na PW dostaniesz info.
 
Do góry