TV 46-47 Cali

Jocker89

New member
Witam wszystkich. Zamierzam kupić sobie TV 46-47 cali i bardzo proszę o dobre rady.
Chciałbym zaznaczyć, że główne kryteria dla mnie to cena i jakość wyświetlanego obrazu.


Odległość od ekranu:4m
Nasłonecznienie: Okna od Północno-Zachodniej strony
Jak duży jest pokój: 4 m x 5 m
Preferowana technologia: LCD, LED
Jaki masz obecnie telewizor: Stary CRT kupiony jeszcze w latach 90 :wink:)
Czego nie lubisz w telewizorach: Wszystkich rzeczy które psują jakość obrazu
Jakie programy najczęściej oglądasz: Filmy, sport i programy dokumentalne.
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 40% dzień, 60% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 46-47 Cali
Preferowana marka: Nie ma
Jakie urządzenia będą podłączone: sagemcom ESI-88, laptop
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TV, 10% pozostałe
Na wprost czy również z kątów bocznych: również z kątów bocznych
Telewizor ma mieć WiFi: Nie musi
Ma czytać przez USB filmy: Nie musi, podłączę laptopa:)
Jaki masz sygnał: Cyfrowy Polsat
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI
Ile masz kanałów HD: Kilka
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 6 i więcej
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2+1
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: Do 2800zł

Z góry dziękuję.
 

westpiotrek

New member
Jeśli preferujesz bardziej ostry, kontrastowy obraz z mało naturalnymi kolorami ale świetnym kolorem białym w bardzo jasnych scenach wybierz LCD
Jeśli preferujesz większą szczegółowość obrazu w scenach ciemnych, naturalne kolory, świetny kolor czarny w pełnej tonacji i lepsze skalowanie sygnału sd pomyśl nad plazmą.
 

NickSon

Member
westpiotrek a co ma skalowane obrazu do techniki wyświetlania ?:) Słabo się orientujesz skoro nie widziałeś LCD z naturalnymi kolorami. Jocker69 z uwagi na dość szczupły budżet w tej cenie łatwiej kupić dobrą plazmę niż LCD. Poszukaj sklepu w którym możliwy jest zwrot lub wymiana i decyduj. W najgorszym przypadku wymienisz na konkurencyjną technologie :)
 

westpiotrek

New member
NickSon przy budżecie 2300zł jakie LCD osiąga lepsze skalowanie sd od plazmy? Nie jestem fachowcem, ale miałem przez 2 tyg w domu LCD Samsunga serii C6000, Philipsa 40PFL5605H i plazmę Panasonica i mogłem sobie porównywać. A dlaczego tak jest to nie wiem. Może dlatego że LCD mają bardziej wyostrzone kontury, mniejszą paletę kolorów?
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
westpiotrek Nie wiem o czym piszesz jakieś dziwne teorie tworzysz. Czy ja pytałem Ciebie o zależności miedzy ceną a jakością skalowania? Wiesz co to jest skalowanie obrazu? Piszesz o skalowaniu a potem o cechach samej techniki plazma/LCD i to ze sobą mieszasz/łączysz. Skalowaniem obrazu zajmuje się procesor a nie ciekły kryształ czy komórka plazmy. Wyjęcie procesora skaluącego z plazmy i włożenie go do LCD jakosci skalowania nie zmienia to chyba oczywiste... Przypadek chciał że akurat "pewne" plazmy mają dobre skalowanie. Bez sensu jest łączeniem tego akurat z technologią plazmową. Nie jest tajemnica ze topowe plazmy są tańsze od topowych LCD w tych samych przekątnych.
Druga sprawa to jeśli kolega ma tuner cyfrowy to skalowanie już nie ma nic do gadania i tak po HDMI juz zeskalowany obraz najczęściej w postaci 1080 trafia do odbiornika. skalowanie z SD prędzej przydaje się przy analogowej kablówce.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w tej klasie cenowej z lcd led nie dostaniesz telewizora który spełniałby Twoje warunki.
Z plazm 46S 20 Panasonic.
 

westpiotrek

New member
westpiotrek Nie wiem o czym piszesz jakieś dziwne teorie tworzysz. Czy ja pytałem Ciebie o zależności miedzy ceną a jakością skalowania? Wiesz co to jest skalowanie obrazu? Piszesz o skalowaniu a potem o cechach samej techniki plazma/LCD i to ze sobą mieszasz/łączysz. Skalowaniem obrazu zajmuje się procesor a nie ciekły kryształ czy komórka plazmy. Wyjęcie procesora skaluącego z plazmy i włożenie go do LCD jakosci skalowania nie zmienia to chyba oczywiste... Przypadek chciał że akurat "pewne" plazmy mają dobre skalowanie. Bez sensu jest łączeniem tego akurat z technologią plazmową. Nie jest tajemnica ze topowe plazmy są tańsze od topowych LCD w tych samych przekątnych.

Skoro podany jest budżet to w jego granicach się poruszajmy. W tej cenie lepsze skalowanie oferuje plazma. I nie tworzę dziwnych teorii. Napisałem NIE WIEM.
A że procesor steruje skalowaniem.. zgadzam się. Tak samo jak całym obrazem naszego tv. Więc gdyby procesor z plazmy włożyć do lcd...? To nie byłoby różnicy? Dlaczego matryce jednego producenta są lepsze od matryc innego? Przecież za obraz odpowiedzialny jest procesor.


Druga sprawa to jeśli kolega ma tuner cyfrowy to skalowanie już nie ma nic do gadania i tak po HDMI juz zeskalowany obraz najczęściej w postaci 1080 trafia do odbiornika. skalowanie z SD prędzej przydaje się przy analogowej kablówce.

I tu się mylisz. Też mam tuner cyfrowy po HDMI i sygnał leci mi formacie takim jak jest nadawany. Kwestia ustawień w tunerze.


A wracając do tematu to tv jaki zaproponował kiki wydaje się optymalny do Twoich wymagań.
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
westpiotrek nie myle się w sprawie tunera bo napisałem NAJCZĘSCIEJ 1080 Puszczanie sygnału w nadawanej rozdzielczosci jest dość uciązliwe przynajmniej u mnie przełączanie miedzy kanałami twa dłuzej i interfejs przewodnika po stacjach ciagle zmienia swoje rozmiary dla mnie bez sensu....

A w sprawie skalowania nadal nie wiesz o co biega.
Wyobraź sobie że są procesory odpowiedzialne wyłącznie za skalowanie... znów pomieszales inne zadania elektroniki telewizora z samym skalowaniem...
Ja tylko chciałem zwrócić uwagę żebyś nie puszczał w obieg nieprawdy Twoją wypowiedz można odczytać w ten sposób że jeśli ktos chce mieć lepsze skalowanie SD to niech wybiera plazmę. Nie bron się tą ceną bo Twoja wypowiedz odnosiła się ogólnie do porównania lcd/plazma. Takie porady potem źle owocują Później kolega u cioci na imieninach będzie opowiadał że plazmy mają lepsze skalowanie... Nie lubię tego bo nie jednej cudnej obiegowej opini się nasłuchałem. Ale przynajmniej I Ty od dziś już wiesz że skalowanie zależy od tego co producent wsadził do środka a nie od tego ze to plazma ;)
 

westpiotrek

New member
westpiotrek nie myle się w sprawie tunera bo napisałem NAJCZĘSCIEJ 1080 Puszczanie sygnału w nadawanej rozdzielczosci jest dość uciązliwe przynajmniej u mnie przełączanie miedzy kanałami twa dłuzej i interfejs przewodnika po stacjach ciagle zmienia swoje rozmiary dla mnie bez sensu....

Jednak ma to sens w przypadku niektórych telewizorów. Mój mam inaczej ustawiony dla sygnału SD i inaczej dla HD. Przy zmianie kanału SD na HD, telewizor automatycznie zmienia ustawienia odpowiednie dla danego sygnału.

A w sprawie skalowania nadal nie wiesz o co biega.
Wyobraź sobie że są procesory odpowiedzialne wyłącznie za skalowanie... znów pomieszales inne zadania elektroniki telewizora z samym skalowaniem...
Ja tylko chciałem zwrócić uwagę żebyś nie puszczał w obieg nieprawdy Twoją wypowiedz można odczytać w ten sposób że jeśli ktos chce mieć lepsze skalowanie SD to niech wybiera plazmę. Nie bron się tą ceną bo Twoja wypowiedz odnosiła się ogólnie do porównania lcd/plazma. Takie porady potem źle owocują Później kolega u cioci na imieninach będzie opowiadał że plazmy mają lepsze skalowanie... Nie lubię tego bo nie jednej cudnej obiegowej opini się nasłuchałem. Ale przynajmniej I Ty od dziś już wiesz że skalowanie zależy od tego co producent wsadził do środka a nie od tego ze to plazma ;)

Po pierwsze moja wypowiedz podpowiadała autorowi pytania porównanie tych technologii. Ponieważ podany jest pułap cenowy, więc o produktach w tym pułapie się wypowiadałem.
A odnośnie skalowania to nie jestem specem, nie znam się doskonale na rozwiązaniach technicznych ale... Ja to tak rozumiem. Skoro skalowany jest sygnał sd (576 pikseli) do HD (1080 pikseli) więc 1 piksel sd wyświetlany jest na full hd przez 1,875 piksela. Więc jeśli w sygnale sd wyświetlane będą 2 piksele obok siebie i jeden będzie biały, a drugi czarny to na hd trzeba je wyświetlić w 3,75 piksela. Więc któreś piksele będą musiały być pośrednie między kolorem czarnym, a białym. A że LCD nie wyświetli tylu odcieni kolorów co plazma to może ma z tymi pośrednimi pikselami problem. Może dlatego powszechna opinia jest ze plazmy lepiej radzą sobie z obrazem w sd? Jeśli się mylę niech ktoś mi to wytłumaczy.
 

Jocker89

New member
Generalnie z każdym dniem coraz trudniej jest mi podjąć decyzje. Zależy mi bardzo na możliwie najniższej cenie.
Z tego co tak pobieżnie wczytałem, to na tym forum wiele osób jest anty-LG a znalazłem pewien model: LG 47LD450 w cenie około 2300zł

Tylko teraz pytanie jest takie. Czy się opłaca?! Strasznie jestem też napalony na Samsunga C650, aczkolwiek cena jest już wyższa o 600zł, a ja dysponuje bardzo wąskim budżetem.

PS: Dziękuje za zainteresowanie się moim wątkiem :)

Pozdrawiam
Patryk
 
Do góry