TV 46-47 cali - myślę o VL963

amoorek78

New member
Myślę o tym TV.

Kosztuje 3500zł.
Ale zastanawiam się czy to będzie dobry wybór - może wybrać coś innego w podobnej cenie ?
Może troszkę dopłacić albo wybrać w ogóle jakiś TV 46-47'' w cenie około 2500zł bo może nie opłaca się dopłacać ?

Liczy się płynność, jakość obrazu - to dla mnie najważniejsze parametry.
W HD chyba większość TV wygląda podobnie i tylko w DVBT można je porównywać ?
Na razie będę ogłądał DVBT, a może za pół roku jakaś SAT i wtedy raczej z nastawieniem na HD.

Tomek
 

amoorek78

New member
Kojarzę, że czytałem trochę twoich postów (w sumie mało kto go ma).

Zastanawia mnie tylko dlaczego jest on tak mało dostępny - tylko w kilu sklepach a seria np. 933 jest szeroko dostępna.

A jakieś minusy tego tv ?
Jak ta błyszcząca matryca ? ja mam naprzeciwko okno od północy, więc w sumie promienie słoneczne bezpośrednie nie wpadają.

Jak płynność ? Szarpie czy w miarę płynnie ?

Nie cały rok temu chciałem kupić tv i wybór padł na G30 - w sumie nic innego nie brałem pod uwagę a teraz mam mętlik w głowie i myślę, że wtedy trzeba było brać i nie miałbym problemu.

Tomek
 

zibciu

Member
Matryca jest dość błyszcząca to fakt. Po przesiadce z pół matowej widać różnicę. Ale choć mam okno od wschodu (telewizor bokiem) nie przeszkadza bardzo. Co do płynności jak i skalowania SD to jestem zadowolony. Oczywiście trzeba znaleźć optymalne ustawienia dla telewizora.

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

zibciu

Member
Minusem tego telewizora (ale i wielu innych) jest szybkość włączania (15 sekund) i zmiany kanałów (1,5 sek). Jest lekki clouding, ale mi nie przeszkadza. Widać go tylko przy jednolicie czarnym tle (taka wada chyba wszystkich edge led)...

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

daremar

New member
jest dokładnie tak jak napisał zibciu, ja mam okno od strony południowej
i także nie ma problemu, dodatkowym plusem jest to, że czyta ntfs,
co do przełączania kanałów to w Sharpie 32 LCD było dużo gorzej
 

amoorek78

New member
I nie ma teatru ?
W Philipsie 6007 podobno jest niezły teatr.
Ale czy ktoś na to zwraca uwagę ?

Trochę to błyszczenie matrycy mnie zastanawia jednak, Sharp ma fajną matową, ale nie ma pasywnego 3d a dzieci czasami coś by tam może chciały obejrzeć, ale nie wiem czy warto na to zwracać uwagę.

Tomek
 

zibciu

Member
Kupując telewizor "jarałem" się faktem, ze będzie 3D. Ale to chwilowy zachwyt. Obecnie, podobnie jak funkcja Smart jest to tylko dodatek. Który nota bene ma pozytywny wpływ na obraz (większe wymagania stawiane matrycy).
Jak trafi się film w 3D oczywiście chętnie obejrzę, ale równie mocno zachwycam się materiałem np w 1080o 2d puszczonym z pc...
Teatru nie widzę. BTW rodzicom kupiłem na gwiazdkę Panasa E5E. I skalowanie SD na Tosi jest dużo lepsze....

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:
Do góry