TV 46/47 cali do 2300zł

darksoul

New member
Witam wszystkich :)

Forum śledzę już jakiś czas a i tak nie wiem jaki tv wybrać...Postanowiłam się zarejestrować,bo liczę na fachową pomoc.A więc:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
ok 27m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
ok 5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Raczej stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Rano
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Stary panasonic 32 cale
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Może być 3d ale nie jest to wymagane.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Obecnie kablówka,później Cyfra
10.Jakie urządzenia ?
Kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
5-6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Mat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Filmy, seriale, wiadomości,filmy dokumentalne.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Nie wiem.Może czasami...
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Raczej nie.
16.Preferencje co do marki ?
Obojętnie
17.Preferencje co do wielkości ?
46/47 cali
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Różnie.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
2300
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Jeżeli już 3d to pasywne.

Wiem,że kwota 2300 na tak duży TV jest mała,ale muszę się zmieścić w tej sumce.Mam nadzieję,że ktoś mi pomoże.Byłam w jednym sklepie i sprzedawca bardzo nachalnie wciskał mi "jedyny słuszny wybór" czyli Samsung.W dodatku za kwotę sporo wyższą.Powiedział,że za tę sumkę co mam to nic nie kupię...Pomóżcie w wyborze.Dzięki :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Rzeczywiście ciężko. Odległość dość duża, więc uznajmy że to 46" to zupełne minimum, stąd w tej cenie ciężko coś naprawdę fajnego znaleźć.
Masz np. Philips 46PFL4508 - ciekawy wybór, bo i skalowanie miłe, i porządny kontrast, matryca 100hz, i nawet jakieś bajery multimedialne - stąd takie wszystko w jednym - myślę że to nie był by zły wybór.
Przy dosłownie delikatnej dopłacie są teraz wyprzedawane także dwie bardzo fajne 50" - tj. Sharp 50LE650/652 i Toshiba 50L7335, w okolicach ~2500/2600, możesz się zastanowić także nad tym - budżet lekko naruszony, ale masz już pare cali więcej, co na pewno będzie wskazane przy tej odległości, oraz już naprawdę dobrej klasy tv, które kosztując 3.5tyś na starcie także się dobrze sprzedawały.
 

darksoul

New member
Dziękuję za odpowiedź :) .Właśnie zastanawiałam się nad tym Philipsem.Znalazłam jeszcze jeden model :philips 46PFL4908h.Czy różnią się czymś innym niż tylko rodzajem wyświetlania obrazu 3d?Mam jeszcze kilka innych modeli:LG47LN575s,LG 47LN5400,SAMSUNG UE46F5300 i 5000 i jeszcze6320.Co myślicie o tych tv?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
4908 różni się przedewszystkim matrycą, z niższym kontrastem, oraz 50hz zamiast 100.
Z tych co wymieniłaś jedynie Samsung F6320 względnie mógłbym polecić, z tym że matryca w nim użyta to po pierwsze loteria, a po drugie wszystkie są bardzo przeciętne - dopiero od serii F6500 matryca są dobrej klasy. Z tym że Samsung do normalnego świecenia wymaga sporej wiedzy na temat tv, inaczej jest przejaskrawiony bez szczegółów w tle.
 

darksoul

New member
Właśnie dzisiaj jadę kupić tv,więc zajrze do rtveuroagd.Jeżeli Philips to 4508,tak?Zobaczę jeszcze te modele 50 co podaleś.Dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja byłbym zdecydowanie za wielkością z uwagi na dużą odległość.
Sharp powinien być ostrzejszy i bardziej dynamiczny z obrazem .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie tak.
attachment.php

http://www.hdtv.com.pl/forum/119946-post2.html

Tu masz tabelę odległości.
 

darksoul

New member
Sprzedawca dał kilka propozycji a ja wybrałam.Nie wiem czy dobrze.Nie mieli tych tv które proponowaliście i nie było możliwości zamówienia.Wybór padł na ten.
Zakup dobry czy raczej kicha?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Generalnie jak ci odpowiada i jesteś zadowolona to dobrze,powiedź ile dałaś za ten tv ? ponieważ w euro jest za 2999 zł a powiedziałaś że do 2300 max.
 
Ostatnia edycja:

darksoul

New member
No i tyle zapłaciłam...A namówił mnie mąż.Jakby co to winę zwalę na niego :) .
Byliśmy przygotowani na 2300 ale po przegadaniu w sklepie zdecydowaliśmy się na droższy tv.Trochę byłam zła,bo chciałam to "skonsultować" z Wami :) .
Wiem,że ten tv polecał Karpaj,więc beznadziejnie chyba nie jest.Nigdy nie miałam żadnego sprzętu Toshiby,więc nie wiem jak będzie się sprawował.Natomiast mam kino Samsunga z którego jestem mega niezadowolona.
 
Do góry