TV 43" kablówka

kibiskibis

New member
Witam,

Proszę o pomoc w wyborze telewizora.

Telewizor wykorzystywany przez osobę starszą głównie do telewizji z kablówki (DVB-T), sporadycznie Netflix, YouTube
Wolałbym telewizor z androidem

cena do 1500 zł
ewentualnie analogiczne modele 50"

Wstępnie wybrałem modele:
- TCL 43P615
- Thomson 43UG6400 43"
- TCL 43EP640
- LED Xiaomi Mi LED TV 4S 43"


Pozdrawiam
 

Lechu1956

New member
Tego Sony to sobie odpuść od razu. Nie wiemy co będzie za 2-3 lata. Może tak jak u Czechów w naszym dvb-t2 pojawi się jeden , czy dwa kanały 4k. Wtedy zostaniesz na tych kanałach bez obrazu. Tylko z dźwiękiem. Przydało by się wiedzieć co to za dvb-t. Własna antena ,czy zbiorcza(tzw. azart), a może jakiś bezpłatny pakiet w ramach internetu od operatora kablowego.
 

Petru23

Banned
No, bez dwóch kanałów demo tv będzie do wyrzucenia. I niech najpierw spopularyzują u nas fhd a dopiero potem bedziemy rozmawiac o 4k, bo jak na razie to mamy sd i 720, sporadycznie fhd jeśli chodzi o tv. I nie porównuj Czech z naszym zaściankowym kaczogrodem. Oni lecą na kasch wirtualnych a u nas jeszcze zeszyty i zwykle fiskalki dominują.
A i FHD przynajmniej nie sypie pixeloza, a tanie tv są w tym wybitne.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Prawdopodobnie już w przyszłym roku pojawi się u nas w telewizji naziemnej TVP 4K w testowym MUX-5, który już sukcesywnie jest włączany, tak by na mistrzostwa świata uzyskać pokrycie całego kraju.
Po przejściu do DVB-T2 HEVC wszystkie kanały zaczną nadawać w HD.
 
Ostatnia edycja:

Lechu1956

New member
W Polsce żaden nadawca nie nadaje w 720. Żyjesz jeszcze w epoce analogu. Nawet nie wiesz, że w Twojej kablówce na trzydzieści parę bezpłatnych kanałów(w ramach internetu) ponad połowa to 1080i. A do włożenia modułu musisz wołać technika.
 

Petru23

Banned
W Polsce żaden nadawca nie nadaje w 720. Żyjesz jeszcze w epoce analogu. Nawet nie wiesz, że w Twojej kablówce na trzydzieści parę bezpłatnych kanałów(w ramach internetu) ponad połowa to 1080i. A do włożenia modułu musisz wołać technika.

No popatrz, mam upc, kartę ci+ która sam montowałem a technicy upc mi potwierdzili rozdzielczość programów.
Poczytałbyś trochę po orumnto byś wiedział, że od jakiegoś miesiąca walkowane jest skalowanie sygnału od dostawcy kablówki. 1080 leci sporadycznie.
 

SDman

Banned
Moja kablowa ma ponad 60 programów 1080i, a z całą resztą +- 140 programów płacę 34 zł. !
Zdaję sobie jednak sprawę, że to lokalne szczęście.
PS.
dodam tylko, że jest na zwykłym białym drucie koncentrycznym -oczywiście bez internetu.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
UPC nadaje w sd/ 720 + interpolowane 1080. Do tego konkretna ramówka na konkretnych kanałach potrafi być w 1080. Tak to lekka lipa.
Przecież technik z upc był u mnie ostatnio z czego do netu bywa dosyć często i sam mi powiedział o jakości sygnału.
 

KolejowyGłos

New member
Zwróć tylko uwagę, że realne upłynnianie ruchu, w tej półce cenowej, to oferują tylko telewizory oparte o systemy producenta - głównie Samsungi i LG.
Xiaomi, TCL, ani tanie Vestele nie nadają się do zastosowań uniwersalnych pod oglądanie kablowej TV. W jednym miejscu oszczędzono, w innym dodano Ci system operacyjny o szerszych możliwościach.

Stoję przed podobnym wyborem i po tym, co widziałem, na pewno nie pójdę w typowe chińczyki na Andku, bez podstawowego, działającego upłynniacza.
Zainteresuj się tym, jaka jest ostrość obrazów ruchomych w wybranych przez Ciebie modelach - tzn. ile linii.

Chodzi o działanie w praktyce trybów: Motion Plus lub TruMotion. To bardzo ważne.
Najpierw podstawowa płynność i jakość obrazu, a dopiero później systemy i dodatki. Modele, które wymieniasz nie zapewniają bazowego odwzorowania płynnego ruchu.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Najlepiej w cenie 2k radzą sobie Samsungi tu71 mając 450linii. Tu85 ma ich chyba 300. Ten tu71 bardzo dobrze ogarnia ruch i podejrzewam, że bez tej zafajdanrj dodatkowej niebieskiej diody zaswieci ładniej z kablówka, nie będzie sypał fioletem jak QLED
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Znam inne świetne modele nie Samsunga które świetnie działają z kablówki:
- TCL C715
- Philips PUS8535
- TCL EP680
Z pewnością mają znacznie większe możliwości i lepsze multimedia.
 
Do góry