TV 43-55 do pokoju syna

Cześć.

Jako, że już udało mi się kiedyś kupić tu tv, to i tym razem zwracam się z pytaniem o polecenie.

1. Odległość od ekranu? ok 2m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno jest na wschód i oświetlałby tv z prawej strony. (w razie potrzeby są zasłony które nic nie przepuszczają)
3. Jak duży jest pokój: około 11-12 m2
4. Preferowana technologia: Nie ma znaczenia
5. Jaki masz obecnie telewizor? Stara 42 plazma LG - gdyby nie rozdzielczość 1024x768 to bym nie zmieniał
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? yt, netflix
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Głównie wieczorem, ale bywa też, że gra sobie jako tło w ciągu dnia
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? nie mam zdania
10. Matryca błyszcząca czy matowa? zawsze miałem błyszczące i przyzwyczaiłem się do swojego odbicia :)
11. Preferowana wielkość telewizora? w tej chwili najlepszy byłby ok 43 tak by szerokość była ok 100cm. Myśle też o czymś koło 50 albo 55 gdyby była okazja, ale wymagałoby to pewnych zmian w pokoju.
12. Preferowana marka? Brak.
13. Czego nie lubisz w telewizorach? nie mam zdania
14. Jakie urządzenia będą podłączone? w tej chwili chyba tylko internet. Może niedługo jakieś PS 4/5 albo komputer
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? Jeśli chodzi o klasyczną tv to 0%. W tej chwili idzie tylko streaming
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi? Tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Możliwe
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Jeśli chodzi o strony to nie.
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? z tych konkretnych to raczej nie, ale z innych tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? nie mam zdania
22. ma mieć 3D? nie - teraz mam i ani razu nie użyłem przez 10 lat
23. ma mieć slot na karty SD ? może, ale nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S? niekoniecznie - nie mam anteny
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? głównie HDMI, może usb.
26. Jaki masz sygnał: Internet. w mieszkaniu mam też UPC, ale nie w tym pokoju, więc tak jakbym nie miał :) (nie wiem czy karty ci+ wymagają kabla, bo jeśli nie to może bym skorzystał)
27. ile programów HD? Nie liczyłem - teraz to już chyba dużo.
29.Rozdzielczość: 4k?
30.Dvb-t: raczej nie, DVB-C: tjak wyżej
31.Na czym najbardziej Ci zależy: cena/jakość. Aplikacje typu yt netflix - chce wywalić miboxa z którego aktualnie korzystamy.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: no troche może grać. syn nie lubi ciszy i często tv gra a on nie wie co tam właśnie leci.
33.Sugerowana cena: rozsądna. Jeśli będzie coś fajnego do 2k to ok. Jeśli będzie droższe (powiedzmy 3k) to też nie umrę od dopłaty.
 
Do góry