TV 42"+ Philips do 2500zł

roberthdtv

New member
Cześć

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze telewizora.

Szukam telewizora i chyba najbardziej zainteresował mnie Philips, jeżeli macie jakieś inne propozycje, również je rozważę. Szukam czegoś powyżej 40" (najlepiej 42). Sygnał mam z N'ki, mam również dostęp do filmów 3D oraz router wifi, taki telewizor może to obsługiwać, w końcu trzeba iść z duchem czasu :)



1. Odległość od ekranu:
3,5-4m
2. Jak słońce świeci w pokoju:
z boku, ale mam rolety
3. Jak duży jest pokój:
4m x 4,5m
4. Preferowana technologia:
lcd-led
5. Jaki masz obecnie telewizor:
32" LCD Samsung (tv, który ma już z 8lat)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz:
Różne, od TVP1 po Discovery, uwielbiam programy HD, za ich jakość)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem:
przeważnie po 18:00 do nawet 2:00 w nocy
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez:
delikatna lampka z tyłu lub brak
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny:
ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa:
nie wiem, która lepsza
11. Preferowana wielkość telewizora:
42"
12. Preferowana marka:
Philips, ale nie upieram się, możecie śmiało coś zaproponować
13. Czego nie lubisz w telewizorach:
dużego zużycia prądu :)
14. Jakie urządzenia będą podłączone:
amplituner, a za nim pc i tuner N'ki
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:
60% reszta, 40% filmy z PC
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych:
na wprost
17. Czy ważne jest wifi:
fajnie gdyby było
18. Czy będziesz korzystać z widgetów:
może kiedyś, nie jest to aż tak ważne
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora:
czasami może i bym tego użył
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD:
raczej nie
21. Czy ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami:
koniecznie
22. Ma mieć 3D:
dostęp do filmów 3D mam, kilka u znajomych widziałem, fajny bajer
23. Ma mieć slot na karty SD:
niekoniecznie. USB wystarczy
24. Ma mieć tuner DVB-S:
nie mam pojęcia co to jest
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć:
hdmi - amplituner
26. Jaki masz sygnał:
telewizja N
27. Ile programów HD:
mnóstwo, HD to podstawa
28. Ma stać czy wisieć:
wisieć
29. Rozdzielczość:
1920x1080
30. Dvb-t:
mile widziane
31. Na czym najbardziej Ci zależy:
na wysokiej jakości obrazu
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor:
2h+
33. Sugerowana cena:
do 2500zł
 

roberthdtv

New member
Z ciekawości zapytam, czym różni się jeden od drugiego? na pewno Hz 500-600, czymś jeszcze? bo nieszczególnie się znam na tym.

Na tą chwilę, taki mam budżet 2500zł. Są jakieś w cenie, którą podałem?:)
Czy do tych 3000-3200zł można kupić te prawdziwe LEDy ? (EDGE chyba to się zwie).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najpierw rzeczywiści chodzi o wielkość. U Ciebie fajnie byłoby mieć 46".
Jeśli zostajesz przy 42":
- Panasonic 42st60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html
- Philips 42PFL6008
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/97666-philips-seria-pfl-6008-nowosci-2013-a.html
- Panasonic 42ET60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html
- Toshiba 42VL963
W tej klasie nie produkuje się Full led.


Wg mnie powinieneś brać większy :
Philips 46PFL 6007
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html
Thomson 47FU8765
http://www.hdtv.com.pl/forum/thomso...tyl-nowy-desing-nowa-jakosc-niech-piekno.html
Sharp 46LE730
 

markus236

New member
philips to tylko że ma ambi bo jak nie chcesz mieć problemów szukaj coś z LG w Philipsach oprogramowanie pisał chyba jakiś studencik z pierwszego roku wszystko działa nie tak jak powinno !!!!
 

xian1234

New member
No Kiki ma racje przydało by się ze 46 cali. Ale w Euro RTV można na raty 10, 20 , 30 czy 40 rat. Sprawdź tylko czy cena podzielona przez ratę nie będzie większa np:, ten model: (jeżeli to ma być Philips)

Philips 47PFL6008K - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Cena modelu = 4190 zł

Rata = 40 rat x 104,75 zł

Pewnie będziesz musiał coś wpłacić np: 2190 zł, no a reszta w 40 ratach po 50 zł. Nie daj sobie tylko wcisnąć żadnego ubezpieczenia.
 

xian1234

New member
I jeszcze jedno, telewizor kupujesz na kilka dobrych lat. Lepiej raz zainwestować a dobrze. Co do modelów to poradź się jeszcze Kikiego.

Tak jak mówisz, każdy pewnie ma ograniczony budżet, nie każdego stać na telewizor za 5000, 10000 czy 15000 zł.

Ja brałem, kilka rzeczy na raty, pod warunkiem że nie doliczyli mi ubezpieczenia, ani innych opłat. Oczywiście czasami cena jest parę stówek wyższa i odsetki wliczone są już w towar. Za darmo niema nic, choć zdarzało się że na daną chwilę, ceny w tym sklepie lub Media Ekspert, były najniższe.
(Czasami nawet w Saturnie, Media Matkt, Neo czy Avansie). Wszystko zależy czego szukasz.

Porównanie cen modelu:
Philips 47PFL6008K 47" - Telewizory - Philips 47PFL6008K 47" cena od 3858.90zł
Philips 47PFL6008K - Ceneo.pl
TV LED Philips 47PFL6008 - porównaj ceny - NOKAUT.pl
 

martinus123

New member
Jeśli masz taką możliwość posłuchaj kolegów i dołóż, jeśli nie to kup Philipsa 42PFL5008 (jeśli zależy Ci na tej marce i ambilight) lub Samsunga UE40F6500 (ma bardzo dobry stosunek możliwości do ceny), oba kosztują niewiele ponad 2600.
LG wart zainteresowania czyli 42LA660 kosztuje trochę więcej bo 2900
 

roberthdtv

New member
Jestem pod wrażeniem, tyle linków, tylu chętnych doradzić, bardzo Wam dziękuję.
Rozważałem zakup większego ekranu (46-47"), ale nie brałem go pod uwagę, bo moja kobieta raczej nie była zachwycona takim kolosem, ale jak pogadaliśmy, to się okazało, że sama by wolała większy
Tak więc, będę szedł w kierunku 46-47", tylko muszę trochę podciągnąć budżet, ew. faktycznie pójdę w raty. Na tą chwilę czytam testy i opinie, jest tego spoooooro!
Co do Philipsa, to w sumie po recenzjach poszedłem w jego stronę i miałem okazję widzieć jakiś model na żywo, obraz jak dla mnie rewelacyjny. Z tym ambilight to różnie, mi się podoba, kobiecie nie, tak więc nie musi być, wyjdę na gentlemana jak nie kupię podświetlenia :p



Będę wybierał modele do 3500zł (jeżeli w ogóle coś znajdę w takiej cenie o przekątnej 46-47"), więcej nie dam rady, są inne wydatki ;) Jeżeli nie znajdę, to chyba zostanę przy tym 42", żeby nie zrobić przerostu formy nad treścią:)


p.s. szacunek za te TESTY !
 
Ostatnia edycja:
Do góry