TV 42-55" do pokoju dziecięcego, LG vs Samsung, co wybrać?

szuldek

New member
Hej
posiadam dość leciwą ale w pełni sprawną plazmę PANASONIC 46 p46g20e + LG OELD 55B8PLA,
obecnie pomogliście mi już dwa razy, szukam TV do pokoju dziecięcego by odciążyć TV w pokoju gościnnym :) liczę na dalszą pomoc, nie będę się rozpisywał o wymiarach nasłonecznieniu itp. tutaj nie oto chodzi, wybrałem kilka modeli z naciskiem na LG, system WebOS bardzo mi pasuje, główne zastosowanie: TV naziemna, TV SAT, konsola, NETFLIX, filmy z serwera sieciowego (DLNA), YT, min 42" max 55" kwota max 1700zł może być powystawowy, mile widziane bluetooth, pilot MAGIC (w Samsungu to chyba sie inaczej nazywa), celuje w matryce 100/120Mhz aczkolwiek nie będę naciskał, jestem w stanie wybrać mniejszy kosztem lepszej matrycy/obrazu, moje typy (kolejność losowa):
Samsung 55" UE55NU7442 (matryca VA 50/60Mhz)
LG 49" 49SJ800V (matryca IPS 100/120 Mhz)
LG 49" 49SJ810V (matryca IPS 100/120 Mhz) większa jasność względem SJ800V?
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/45f217dd4 nie widzę różnicy
LG 55" 55UM7450PLA (matryca IPS 50/60 Mhz)
LG 43" 43UM7500 (matryca IPS 50/60 Mhz)
LG 43" 43UM7600 (matryca IPS 50/60 Mhz) jaka jest różnica względem 43" serii 7500, inna ramka?
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/b26aa7c90
LG 50" 50UM7600 (matryca VA 50/60 Mhz) większa jasność względem serii 50" 7500?
LG 50" 50UM7500 (matryca VA 50/60 Mhz)

skłaniam się ku powyższym, może źle robię? co radzicie?
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Samsunga sobie odpuścić, jako jedyny producent telewizorów w Polsce stosuje wersję HbbTV 1.0 z uwaga 2010 roku i przez to nie działa na nim Polsat News z telewizji naziemnej poprzez HbbTV. Zarówno LG, Philips jak i TCL mają zimplementowaną najnowszą wersję HbbTV 2.0.2, i z pośród ich coś wybierz.

LG w zeszłorocznym modelu UM ma wersję HbbTV 2.0.1

W Philipsie możesz stworzyć listę ulubionych naziemno-satelitarą, w innych nie.
 
Ostatnia edycja:

szuldek

New member
Samsunga sobie odpuścić, jako jedyny producent telewizorów w Polsce stosuje wersję HbbTV 1.0 z uwaga 2010 roku i przez to nie działa na nim Polsat News z telewizji naziemnej poprzez HbbTV. Zarówno LG, Philips jak i TCL mają zimplementowaną najnowszą wersję HbbTV 2.0.2, i z pośród ich coś wybierz.

LG w zeszłorocznym modelu UM ma wersję HbbTV 2.0.1

W Philipsie możesz stworzyć listę ulubionych naziemno-satelitarą, w innych nie.

dzięki za informację, HbbTV nie używam, z tego co czytałem w moim przypadku raczej IPS z uwagi na kąty oglądania, z powyższych LG który jest godny polecenia?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bierzesz pod uwagę tylko stare modele ?
Masz extra nowe, które lepiej spełnią Twoje oczekiwania. Różnice kątów bocznych się naprawdę zacierają.
Idź na dowolny sklep i stań pod kątem.
Pamiętaj,że mniej więcej połowa telewizorów na rynku to VA i połowa IPS.
Czyli powinieneś palcem wskazać i jedne i drugie.
Zapewniam , że nie zgadniesz 95%.
Ale nie zgadniesz , a nie nie wskażesz.

Masz jeszcze telewizory Philipsa na IPS
50PUS7505
50PUS7555
Toshiba U78
Nowe LG
49UN74003
49UN73903
49UN81003

Jeśli LG to ten nowy ostatni.
 

szuldek

New member
Bierzesz pod uwagę tylko stare modele ?
Masz extra nowe, które lepiej spełnią Twoje oczekiwania. Różnice kątów bocznych się naprawdę zacierają.
Idź na dowolny sklep i stań pod kątem.
Pamiętaj,że mniej więcej połowa telewizorów na rynku to VA i połowa IPS.
Czyli powinieneś palcem wskazać i jedne i drugie.
Zapewniam , że nie zgadniesz 95%.
Ale nie zgadniesz , a nie nie wskażesz.

Masz jeszcze telewizory Philipsa na IPS
50PUS7505
50PUS7555
Toshiba U78
Nowe LG
49UN74003
49UN73903
49UN81003

Jeśli LG to ten nowy ostatni.

Ten ostatni, prawidłowo wpisałeś model? Nie ma takiego w internetach
 

szuldek

New member
Bierzesz pod uwagę tylko stare modele ?
Masz extra nowe, które lepiej spełnią Twoje oczekiwania. Różnice kątów bocznych się naprawdę zacierają.
Idź na dowolny sklep i stań pod kątem.
Pamiętaj,że mniej więcej połowa telewizorów na rynku to VA i połowa IPS.
Czyli powinieneś palcem wskazać i jedne i drugie.
Zapewniam , że nie zgadniesz 95%.
Ale nie zgadniesz , a nie nie wskażesz.

Masz jeszcze telewizory Philipsa na IPS
50PUS7505
50PUS7555
Toshiba U78
Nowe LG
49UN74003
49UN73903
49UN81003

Jeśli LG to ten nowy ostatni.

Ten ostatni, prawidłowo wpisałeś model? Nie ma takiego w internetach.
Z listy która podałeś, który polecisz i dlatego
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
dzięki za informację, HbbTV nie używam, z tego co czytałem w moim przypadku raczej IPS z uwagi na kąty oglądania, z powyższych LG który jest godny polecenia?

Coraz to więcej kanałów będzie pojawiać się poprzez HbbTV, więc zwróć już dziś na to uwage. Mamy już Polsat News, TVP Kultura 2, będzie TVP 4K ..... To jest przyszłość. Od 1 stycznia wchodzi rozporządzenie Ministerstwa Cyfryzacji odnośnie HbbTV i wszystkie telewizory będą musiały być wyposaże w wersję prawdopodobnie minimum 2.0.1 lub 2.0.2

Przyjżyj się tak jak pisze Kiki tym nowym Philipsom najlepiej na Androidzie, a jak nie chcesz Philipsa to nowy LG

Prawdopodobnie Kiki rozchodziło się o ten model https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-50un81003lb
 
Ostatnia edycja:

szuldek

New member
LG 50UN8100 nie łapie się w moim budżecie i tak już na naciągam. Philips czy LG model niżej? Czym się różnią te LG
 

sturek

New member
A jak się ma LG Nanocel 55SM8050PLC do tego LG 55UN8100, bo tez potrzebuje coś takiego.
Mam Oled Lg więc celuje w LG ze względu na ten sam interfejs, plazma też jeszcze jest, oczywiście Panasonic ;)
 
Do góry