TV 42-48" do małego salonu

konrad_z

New member
Poszukuję tv do niedużego salonu.
Brałem pod uwagę Samsunga 48H6640 ale jak żona zobaczyła pudło w sklepie, to przeraziła się, że za duży... mniejszym z tej serii jest model 40" a to już chyba trochę mało.
Z "mniejszych" TV biorę pod uwagę Panasonic'a 42AS650E ale nie miałem do tej pory do czynienia z tą marką, nie widziałem go jeszcze na żywo - tylko same dane i filmiki.
Zależy mi na jakimś przyszłościowym zakupie, nie chciałbym zmieniać tv w przeciągu 10 lat ;).

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2.2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? na razie stać (z opcją powieszenia)
6.Jak słońce świeci w pokoju ? południe+wschód (okno balkonowe od południa na wprost TV)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? monitor z tunerem Samsung b2430h
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? WiFi, usb, smart z sensownym odtwarzaczem, dwa tunery lub podwójny tuner (nie wiem jaka różnica) - fajnie było by mieć jeden obraz na ekranie, drugi na telefonie...
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? zwykła tv naziemna, dysk przenośny z filmami 720p, 1080, w przyszłości playStation
10.Jakie urządzenia ? dysk przenośny, PC, smartphone, opcjonalnie wzmacniacz lampowy
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? ze względu na odblaski od okna balkonowego to raczej mat.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? głównie filmy z PC, tv naziemna
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jak najbardziej, jeżeli tv będzie miał kiepski smart, to podłączę PC
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? max 20%
16.Preferencje co do marki ? do tej pory sprawdzał się Samsung i Sony
17.Preferencje co do wielkości ? 42-46 (nie wiem czy 48 cali to nie za dużo na tą odległość od tv)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? szarpanie obrazu, kiepski dźwięk, kiepskie 3D, którego nie widać
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 3000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie ma preferencji, noszę okulary i kinowy iMax3D z pasywnymi okularami zawsze mnie rozczarowywał


Dziękuję wszystkim za wskazówki.
Pozdrawiam
Konrad
 
Ostatnia edycja:

halabalala

New member
jak ma w przyszłości wisieć to zyskasz jeszcze parenaście centymetrów.
ponadto lcd mają teraz bardzo cienkie ramki! Czyto ważne jakiej wielkości jest pudło? chyba ważne jakiej wielkości jest tv...

żony zawsze stękają, że za duży... (tv :p) u mnie rozmowy zaczęły się od 46" i były płacze, skończyło się na 55" i teraz żona mówi że mógłby być jeszcze większy :) (oglądamy z 3,5m)

reasumując, ja bym brał -47"-48", model zaproponują Ci więksi Prosi :p
 

RHJG

New member
Bez reklam
Cyt: Brałem pod uwagę Samsunga 48H6640- i to by była bardzo dobra decyzja moim zdaniem...do Twoich potrzeb.
 

konrad_z

New member
Salon jednak jest trochę za mały na 48", skłaniam się ku 42"...
Podwójny tuner też już nie jest priorytetem (42AS750 jest prawie o jedną trzecią droższy od 42AS650).

Jeżeli Samsung miałby sensowny tv 42" serii 6/7 to pewnie bym się na niego zdecydował ;-).
W weekend chcę na żywo pooglądać 3D w TX42AS650E i KDL-42W829.

Kiki polecasz Philipsa 42PFS7509, a w sklepach odradzali mi Philipsa ze względu na problemy z serwisem, ma ktoś z Was jakieś doświadczenia w tej kwestii?
 
Do góry