TV >=40'' za około 6000zł - może samsung LE40M87BD ??

92584

New member
Witam serdecznie poszukuje dobrego telewizora do domu moich teściów.
Spodobał mi się model LE40M87BD samsunga. Co o nim sądzicie? A może w mojej sytuacji należało by wybrać inny sprzęt?
Moje warunki to:
- odległość około 4 -4,5 m
- boczne światło z dużego okna - nie zbyt mocne
- podłączona najprawdopodobniej telewizja N lub podobna
- możliwość podłączenia sygnału z k.graficznej i oglądania filmów w DivX
- przydał by się przyzwoity dzwięk bo na razie nie przewiduje się dodatkowego nagłośnienia
- cena około 6000zł
- rozmiar min. 40''
- najchętniej pełne HD

Bardzo proszę o jakieś sugestie najlepiej z uzasadnieniem.
 

jrd

New member
Na 4-5 m to ja bym raczej wziął 42-46 cale min samsung albo sharp, nie wiem jak jest w modelu M z dzwiekiem ale w wersjach R to nie za ciekawe te pyrtki grają,taki pusty dzwiek, ale da się przezyc .
 

jersey

New member
Sensowną alternatywą "na dzis" jest

fullHD SHARP LC-42XD1E ok. 5100, LC-46XD1E - 6500. Dla 4m zalecam 46". Procesor dzwieku i jakosc glosników znaczaco lepsze niz w M87. Matryca xd1e zaopatrzona w system tru-D (gwarancja ostrosci i głębi) z najlepszym w tej klasie czasem reakcji matrycy 4ms (M87 8ms) niwelując efekt smużenia obrazu. Kontrast realny 2000:1 (dynamiczny 10 000:1) - standard na dzis to 1200:1. Minusem brak PIP (picture in picture) i brak 100Hz. Przed kupnem zalecam wyprobowac współpracę z kompem.
W praktyce obraz z cyfry i dvd 9/10. Z kabla 6/10.
Pod koniec X' cenowo skuszą SHARPY 42" i 46" XL2E (m.in. fullHD, 100Hz, 4ms) - najlepszy wybór CENA/JAKOŚC.
Zgaduję że nie jestes zainteresowany plazmą, zatem wątku o nazwie Pioneer nie poruszam :)
Życzę Ci właściwego wyboru i udanej transakcji!
 

92584

New member
jersey napisał:
fullHD SHARP LC-42XD1E ok. 5100, LC-46XD1E - 6500. Dla 4m zalecam 46". Procesor dzwieku i jakosc glosników znaczaco lepsze niz w M87. Matryca xd1e zaopatrzona w system tru-D (gwarancja ostrosci i głębi) z najlepszym w tej klasie czasem reakcji matrycy 4ms (M87 8ms) niwelując efekt smużenia obrazu. Kontrast realny 2000:1 (dynamiczny 10 000:1) - standard na dzis to 1200:1. Minusem brak PIP (picture in picture) i brak 100Hz. Przed kupnem zalecam wyprobowac współpracę z kompem.
W praktyce obraz z cyfry i dvd 9/10. Z kabla 6/10.
Pod koniec X' cenowo skuszą SHARPY 42" i 46" XL2E (m.in. fullHD, 100Hz, 4ms) - najlepszy wybór CENA/JAKOŚC.
Zgaduję że nie jestes zainteresowany plazmą, zatem wątku o nazwie Pioneer nie poruszam :)
Życzę Ci właściwego wyboru i udanej transakcji!
Wielkie dzięki,
Zauważyłem na forum, że sharpy cieszą się dużym poważaniem. Myślałem że to przez cenę, bo firma sharp nie kojaży mi się zbyt dobrze (lata 80' gdy zestawy audio sharp na naszym rynku kosztowały i grały jak chińskie podróby) Z drugiej strony modele XL2E , o których wspomniałeś, charakterysują siębardzo wysoką ceną - 9000zł za 46'' to już troszkę przy dużo. czy modele xl1e bardzo od nich odbiegają?
 
Do góry