TV 40 Sony KDL-40W705C czy Panasonic TX-40CS620E

am29

New member
Drodzy Koledzy, szukam telewizora dla seniorów,nie zależy mi na żadnych dodatkowych funkcjach, ważna jest tylko jakość wyświetlanego obrazu. Sygnał będzie z tv naziemnej, zwykla antena na dachu.
Wstępnie chciałem kupić panasonica 40 cs520e za około 1600zł.
Ale pomyślałem że może warto dołożyć te 400 stówy:
1. Sony 40 KDL-40W705C
Telewizor Sony 40" LED KDL-40W705C - Agito.pl
lub
2. Panasonic 40 TX-40CS620E
Telewizor Panasonic 40" LED TX-40CS620E Smart TV, Full HD, 100 cm, - Agito.pl
Co byście doradzali na dzis w kwocie do 2 tys zł?
 

am29

New member
dzięki za linka. Wczoraj bylem w saturnie, ale na razie ten cs520e zostal wyprzedany więc nawet go nie pooglądałem. Jak to zawsze bywa, wypatrzylem inny tv, pod wzgledem ostrości obrazu bajka, matryca pewnie cos 100hz, wykonanie tez na najwyższym poziomie, a chodzi o Sony KDL-43W755C. Tylka ta cena:( 2,5 tys zl na prezent dla rodziców to już mega duzo.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kolego am29 zdecydowanie lepszym wyborem od tego Panasonica będzie Sony KDL-43W755C. Rodziców masz jednych zapewniam Ciebie docenią ten gest !
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

am29

New member
Jeśli chodzi o rozmiar matrycy to jest kurcze maly problem:) teraz ogladają tv na kineskopowcu ca. 21, wiec 43 cala może troche zszokować, na 100 % będzie lamentowanie przez pewien czas :) Wiem jedno, tv szybko się kurczy, sam oglądam plazme panasa 50 cali z odleglosci 2 m i mniejszy być nie może.
Może się czepiam ale szkoda że cs630 ma srebrną ramke, jest trochę odpustowa, ta ciemna jest zdecydowanie lepsza.
 

kacper-24

New member
ogólnie telewizor zawsze będzie za mały, no chyba jak przekroczy kąt widzenia ;) to jest kwestia przyzwyczajenia i jak przerzuciłem się z kineskopu 28 na 50 calowy to wydawał mi się bardzo duży ale może przez tydzień, a z biegiem czasu był za mały i po czasie kupiłem 55 cali. W tej chwili mógłbym mieć jeszcze większy ale gabaryty nie pozwalają... większość ma takie odczucia ale wiadomo, że to zależy od osoby.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym minimum 40" ale na matrycy natywnej 100 Hz.
Np. Samsung 40 H 6400, Philips 40 PFH6550
 

am29

New member
Przemyślałem to wszystko jeszcze raz i niestety zarówno sony 755w jak i panasonic cs630 jest za drogi.
I chyba kupię któryś z tych dwoch:
1.Samsung UE40J6200
2. LG 42LF652V
Oba są w cenie do 1850zl. Który według Was lepszy? Do marki LG podchodzę trochę sceptycznie, zawsze mi się wydawało że to sprzęt gorszego sortu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry