TV 40" do internetu i filmów z funkcją SMART

LE21

New member
Witam.
Chce kupić dla narzeczonej 40" telewizor do małego pokoju. Niestety nie jestem na czasie w branży i zupełnie nie wiem na co warto zwrócić uwagę. Proszę was o pomoc w wyborze telewizora.
Poniżej kilka informacji odnośnie warunków w jakich będzie użytkowany, jak również oczekiwań względem możliwości i wyposażenia. Dziękuje.

1. Odległość od ekranu: około 2-3 m (w zależności gdzie będzie wisiał).
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój ma okno od wschodu, telewizor raczej będzie wisiał na dłuższej ścianie po lewej stronie od okna, miejsce: ściana przy oknie lub w jej centralnej części (preferowane).
3. Jak duży jest pokój: 4,7 m x 2,3 m, około 11 m2.

4. Preferowana technologia: nie mam.

5. Jaki masz obecnie telewizor: Daewoo 15".
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: rozrywkowe, filmowe, sportowe, informacyjne, filmy z komputera, netu, DVD i BD.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem 17-24.

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy lampce.

9. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem, w laptopach wole błyszczącą.

10. Preferowana wielkość telewizora: myślę, że około 40".

11. Jakie urządzenia będą podłączone: laptop, pendrive, dysk zewnętrzny, aparat, w przyszłości konsola i kino domowe.

12. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń: 40% telewizja , 60% inne cele (przede wszystkim internet).

13. Czy ważne jest WiFi: tak.

14. Czy będziesz korzystać z widgetów: tak.

15. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: tak.
16. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: tak.

17. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak.

18. Ma mieć 3D: nie musi, dla mnie to zbędny funkcja.

19. Ma mieć slot na karty SD: nie musi.

20. Ma mieć tuner DVB-C: tak.

21. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: internet przez WiFi, laptop przez HDMI, aparat przez usb, dvd przez scart, bd przez HDMI, pendrive i dysk zewnętrzny przez USB, ewentualna konsola przez HDMI.

22. Jaki masz sygnał: kablówka UPC, opcja na okazjonalne podłączanie dekodera CP i NC+.

23. Ile programów HD: nie wiem.

24. Ile godzin dziennie ma grać telewizor : średnio 6h.
25. Ma stać czy wisieć: raczej wisieć

26. Rozdzielczość: Full HD

27. DVB-T: tak

28. Na czym najbardziej Ci zależy: jak najlepszy obraz SD/HD i płynne działanie internetu, brak cloudingu, dobra czerń w zaciemnionych pomieszczeniach, równomierne podświetlenie matrycy, odświeżanie i płynność ruchu (głównie przy oglądaniu meczy i szybkich scen w filmach), brak przejaskrawionego obrazu, dobre kąty widzenia.

29. klasa cenowa: do 2.000 zł.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
LE21
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pkt 28 jest tak obszerny, że trzeba by zwiększyć budżet i nadal mogły być problem żeby wszystko naraz załatwić. H6400 wielu kwestii nie spełnia.
 

jacekcy

New member
Pkt 28 jest tak obszerny, że trzeba by zwiększyć budżet i nadal mogły być problem żeby wszystko naraz załatwić. H6400 wielu kwestii nie spełnia.
Po części zależy od tego na jaki egzemplarz trafisz lub wybierzesz testując w sklepie.

Smarta, Internetu i aplikacji najlepiej wypada Sam.
 
Do góry