TV ~40'' do 1300zł - do sypialni

adam-ant

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3x3
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 2 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Prostopadle do ekranu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak, w salonie Panasonic TX-42G20E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz i dźwięk, wejście usb, 100Hz (chyba, że będzie 50Hz z dobrą płynnością), 2x HDMI
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfr. polsat HDMI
10.Jakie urządzenia ? odtwarzacz DVD HDMI
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? błyszczącą
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy seriale, programy w TV różnego rodzaju
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie, chyba, że główny TV by padł
17.Preferencje co do wielkości ? 37-42 (komoda na której stanie ma 93,8cm szerokości, więc ważny jest rozstaw nóżek/podstawki)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość i płynność obrazu oraz kiepski dźwięk, grunt to podstawa ;-)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? późne wieczory oraz czasami poranki
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1300 (jeśli miałoby być więcej, to proszę o info dlaczego warto - generalnie to TV do sypialni, więc ma być tanio)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie, niepotrzebnie podniosłoby to cenę.


Póki co sprawdzałem, co jest obecnie popularne na ceneo. Z modeli Samsung UE40H5000, LG 42LB5610 oraz Thomson 40Fz5533 najbardziej spodobał mi się LG, ale boję się o rozstaw nóżek. Cały TV ma 96,1cm i nóżki po bokach (ale nie znam ich dokładnego rozstawu), a komoda ma 93,8cm szerokości. No i różne są w necie informacjie odnośnie tego czy ma 100 czy 50Hz. Jeśli ktoś mi wyjaśni te dwie kwestie to będę wdzięczny.
Oczywiście czekam też na propozycje alternatywne co do modeli :)

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Adam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nóżki w lg są tej samej szerokości co tv, a tv jest 50hz, jak każdy inny tv w tej cenie, z marketingowym podbiciem do 100 MCI.
W tej cenie będzie to nienajgorszy wybór, choć do sypialni tak tania matryca IPS nie jest zbyt dobrym wyborem - z 42" dużo lepiej by wypadł Panasonic 42AS600, z 40" masz przyzwoitą Toshibą 40L5435 bądź Samsunga 40H6200 - trochę drożej, ale będziesz mieć przywoitą czerń, podświetlenie oraz kolorystykę.
 

menuchin71

New member
Przerabiałem ten temat w ostatnim czasie i powiem Ci, że w tej cenie telewizora z prawdziwą matrycą 100 Hz nie znajdziesz. Ja ostatecznie mając podobne wymagania dołożyłem do interesu i kupiłem Panasonica TX-40AS640.
 

adam-ant

New member
Dzięki za pomoc, Panowie :)
Póki co widzę, że Toshiba 40L5435 będzie dobrym wyborem - tańsza od Panasów AS6xx i Samsungów H6xxx (i tylko 2 stówki droższa od Samsunga H5000), a korzyści rzeczywiście jest sporo. Zdecydowanie wysuwa się na prowadzenie. Tym bardziej, że LG 42LB5610 ostatecznie odpada przez swoje nóżki. Zakup pewnie w czwartek, więc jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to chętnie wezmę pod uwagę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie podnosisz kwoty to Toshiba 40L5435 .
Jeśli pójdziesz za radą menuchina - to Panasonic będzie super.
 
Do góry