TV 40 cali, może 42 cale

Adamek0203

New member
Dzień dobry, szukam TV o rozmiarze jak w tytule. Wymagania:
- fhd,
- brak smużenia (nie wiem jak to dokładnie nazwać, kiedyś miałem Toshiba 40L5435DG - to sie chyba nazywało clouding bodajże, nie do zniesienia przy oglądaniu filmów wieczorami kiedy pojawiało się czarne tło, na całym ekranie jakby białe duszki),
- przy oglądaniu sportu (piłka nożna) żeby nie zostawała taka poświata za piłką,
- jeśli ma być smart to z jakąś sensowną szybkością działania,
- nie musi mieć 3d,
- natywne 100hz, mam w panasie as640 u rodziców i bardzo ładnie wygladają i filmy i gry,
- chcę podłączyć konsole ps4 + tv naziemna + filmu z lapka lub pendrive,
- do szafki na której ma stać mam 2.5-3m (42 cale chyba będą ok)

Co mogę dostać spełniającego te wymagania jak najmniejszym kosztem? Proszę o pomoc :)
Pozdrawiam
Adamek0203
 

Peresik

New member
Co do cloudingu to loteria, każdy TV może go mieć lub nie, nie ważne czy za 2 tysięcy czy za 10, ot taka dolegliwość ledow.
Ja polecam lg652v mi dobrze służy, zobacz też samsunga h6400, oba dość tanie, a maja 100hz i spełniają resztę wymagań plus maja 3d.
 

Adamek0203

New member
Przekopałem trochę internet, wychodzi na to, że jeśli tylko mam miejsce to lepiej brać jak największy tv.
UE48H6400 lub model 50 calowy od Samsunga idzie dostać do 2.5k pln (to już taki max jaki chciałbym przeznaczyć na zakup). Czy to będzie dużo lepszy wybór?
Doszedłem też do wniosku, że lepsza będzie matryca VA jeśli w większości oglądam w nocy (a tak będzie). Proszę o dalszą pomoc.
 

Peresik

New member
Hmm ją gram na xie w Fife czy NBA i nie ma żadnych problemów że smuzeniem czy czymkolwiek, co do czerni to pewnie racja ale ją nie narzekam, gram też w nocy czy oglądam filmy, ale wiadomo że VA będzie trochę lepszą jeśli siedzisz tylko na wprost.
 

Adamek0203

New member
Zostaje jednak przy 42calach, tego lg moge mieć za 1900 z dostawą już jutro, mam jaką godzine na zastanowienie jeszcze. Będzie to lepszy czy gorszy wybór dla mnie od h6400?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Na taką odległość bierz 48 cali. 42 zgubi się a gra nie będzie należała do przyjemnych. W cenie do 2500 kupisz 48H6400 z matrycą 120 Hz i input lagiem na poziomie 46 ms. Jest to bardzo dobry model telewizora.
 
Ostatnia edycja:

Adamek0203

New member
tv już u mnie - LG 42LF652V. Niestety nie mogę nic na nim złapać z dvbt :( Mam taka antene DPM DVW ˇ Antena pokojowa | redcoon Polska .
Po podłączeniu i próbie wyszukania kanałów jest tylko 0 po stronie kanałów Tv naziemnej. Do nadajnikow mam taką odległość ScreenShooter - Check this screenshot! - próbowałem ustawiać w kierunku każdego z nich i nic. Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną? Czy w mieście nie ma szans aby odbierać tv na takiej antenie?
EDIT
te z odleglosci niecalego kilometra odbiera, czyli to antena za słaba na 100%?
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
tv już u mnie - LG 42LF652V. Niestety nie mogę nic na nim złapać z dvbt :( Mam taka antene DPM DVW ˇ Antena pokojowa | redcoon Polska .
Po podłączeniu i próbie wyszukania kanałów jest tylko 0 po stronie kanałów Tv naziemnej. Do nadajnikow mam taką odległość ScreenShooter - Check this screenshot! - próbowałem ustawiać w kierunku każdego z nich i nic. Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną? Czy w mieście nie ma szans aby odbierać tv na takiej antenie?
EDIT
te z odleglosci niecalego kilometra odbiera, czyli to antena za słaba na 100%?

Zasilacz do anteny podłączyłeś?
 
Do góry