TV 40 - 50 cali do salonu (PS3 i Nka)

seta_lp

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x6m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? głównie 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost czasem bokiem i czasem na leżąco
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno od południa, po prawej stronie telewizora
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LCD Philips 26 HD Ready coś tam coś tam...
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? LED, fullhd, dlna, odtwarzanie wszelkiego rodzaju plików łącznie z MKV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HD z Nki
10.Jakie urządzenia ? komputer, ps3, kino samsung, kamera hd
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 16 h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? dowolnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? HD, sport, film, przyroda, motoryzacja ale głównie gram w PS3
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie od tego mam kompa, ps3, telefon, a nawet tuner Nki
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? PS3 i PC, 6-7 godzin dziennie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 40 - 50 cali
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pół na pół
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? może mieć, jeśli odrazu będą okulary w zestawie

Poszukuję nowego telewizora do salonu, głównie zależy mi na telewizorze do PS3 i Nki. Nie potrzebuję wodotrysków typu internetowy dostęp do Pentagonu czy bazy Nato... Ale musi otwarzać pliki z paluszków i to nawet w formacie MKV... Najlepiej aby miał przynajmniej 4 wejścia HDMI i wyjście na słuchawki też... Oczywiście najlepiej aby miał jak największą czestotliwość odświeżania tylko rzeczywistą, a nie cyfrową tak jak to teraz jest.

Proszę Was o pomoc bo ostatnio zgłupiałem w tych sklepach i sam już nie wiem czy Samsung 6 lub 7 serii czy może LG, a może Panasonic. Co radzicie? Jakie są plusy i minusy waszych propozycji.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
z pasywnym 3d (okulary zawsze w zestawie)
Toshiba 47VL963
Panasonic 47ET5E
Philips 47PFL6007
Z aktywnym 3d (szukaj okazji żeby okularki były dorzucone, najczęściej chyba euro rtv agd i media markty + saturny dorzucają :p )
Sharp 46LE730
Toshiba 46TL939/938
Panasonic 47ET50
 

seta_lp

New member
Zrobiłem dzis test 3d w Saturnie i nie jest to dla mnie... Tak więc 3d nie jest wymagane wogole... Za to obowiązkowo ma być niski interlag do grania... Co powiecie o telewizorach LG 47lm660s? Jak z tym tv?
 

Jacenty68

New member
Zrobiłem dzis test 3d w Saturnie i nie jest to dla mnie... Tak więc 3d nie jest wymagane wogole... Za to obowiązkowo ma być niski interlag do grania... Co powiecie o telewizorach LG 47lm660s? Jak z tym tv?
Swego czasu byłem napalony na TV m-ki LG. Fajny pilot-magiczny, wbudowane wi-fi, wiele innych bajerów. Ale jak poogladałem sobie w sklepie to mi się odechciało go. Obraz SD nie dla mnie. Odwzorowanie kolorów nie dla mnie. Piszą na forach o znacznym cloudingu i bandingu-poczytaj i zdecyduj. Najlepiej będzie jak sobie sam popatrzysz na ten TV w działaniu. Jedna sprawa- cloudingu w sklepie nie zaobserwujesz, zbyt jasne otoczenie.
Badałem już Sharpa LE830 i badałem również Philipsa 6007. Efekt - szukam dalej. Przygladam sie obecnie TV Toshiba VL963. Ma wg mnie dobre notowania ale informacji zwrotnych od szarych użytkowników zbyt wiele nie ma. Profesjonaliści ukierunkowują szerego człowieka obecnie na Philipsa 6007, kilka miesięcy wstecz na topie był Sharp. Powodzenia
 

amoorek78

New member
No ja też szukam i myślę o Panasonic 47ET50, ewentualnie Toshiba 47VL963, ale jakoś na ceno zrobiło się jej mniej i cena minimum 4300zł, a kilka dni temu widziałem po 3500zł.
No myślę też o 46TL933 lub 46TL939 cena ok 3000zł (to 7 stów taniej niż Panasonic ET50).
No i myślę, że 46TL939 byłoby dobrym wyborem bo jednak kilka setek w kieszeni, tylko nie wiem jak kąty widzenia i płynność w stosunku do ET50.
 

seta_lp

New member
Chciał bym wrócić do tematu bo nadal szukam TV dla siebie... Na oku jest LG 47la690s... ale ostatnio zastanawiałem się nad plazmą bo w cenie LED można kupić większą właśnie plazmę... No i czerń jest czarna... Co byście zaproponowali? Iść w tym kierunku? Aha opcja której też potrzebuję to minimum 3 wejścia HDMI, WIFI nie jest konieczne bo ruter mam obok obecnego TV... Pomożecie?
 

seta_lp

New member
Kiki: czytałem twój test i bardzo mnie on zainteresował... Niestety cena 50 cali przekracza mój budżet... Czy 42 cale w tym telewizorze dały by radę? Jak z rozdzielczością ekranu, częstotliwością czy to jest FULL HD?
 
Do góry