TV 40-46 cali do 2500

Sik0r7

New member
Witam, poszukuję telewizora, jak w tytule, najlepiej jakby miał około 42 cale, bo na 46 to nie wiem czy starczy.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3,7m x 2,7m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 2,6 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Chyba wisieć, jak lepiej będzie do 3d?
6. Jak słońce świeci w pokoju? duże okno na bocznej ścianie, oto rysunek poglądowy:

http: //i47.tinypic .com/34raxoy.png (Nie mogłem linka dać całego więc podzieliłem)


7. Jaki masz obecnie telewizor? W pokoju to będzie pierwszy, teraz oglądam w salonie Philips 37". Telewizor ma około 4 lata, dźwięk ma dobry jak dla mnie ;)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry obraz 2d full hd, 3d, dlna, smart tv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Na początku tylko PS3, później telewizja cyfrowa/satelitarna.
10 .Jakie urządzenia? PS3
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętne, ale pewnie matowa lepsza.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, sport, przyrodnicze.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie po przeglądarce, ale aplikacje typu iplex czy ipla do filmów powinny być.
15. Czy zamierzasz grać w gry - tak, 1-3h
16. Preferencje co do marki? Obojętnie
17. Preferencje co do wielkości? 42"-46"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Na razie nic ;)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie, ale można zaciemnić pokój roletami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - Tak, aktywne da radę w tej cenie?

Aha, nie musi to być koniecznie led, może być plazma. Jak uważacie, dobra wielkość do takiego pokoju?
Pozdrawiam ;)
 
Ostatnia edycja:

Sik0r7

New member
A jak się ma porównanie tego Panasonica 42et5 do philipsa ?
Bo z tego co czytałem w testach na razie to panasonic nie ma aktywnego 3d.
Philipsa mam i jakość dźwięku mnie bardzo zadowala więc to też mnie skłania do tej marki.
Z tego co widzę to philips tylko nie ma tego serwisu iplex, mógłby ktoś napisać jakie są aplikacje do kupowania/wypożyczania filmów w philipsie oprócz ipli?

A, ten sharp odpada.

Więc póki to Panasonic vs Philips.

P.S. Czytałem o tym aktywnym 3d i pasywnym, ale sam nie wiem jakie lepiej by mi pasowało... Dlatego po opiniach wybrałem aktywne.

@Cichy11: do gier i filmów, wolałbym, żeby miał 3d. Z tymi paroma stówkami to ciężko ale ew mógłbym dołożyć gdyby miała być wersja 46 calowa. Kiki, w tym sklepie audiovideo nie sprzedajecie już Philipsów? Bo nie widze na stronie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są Philipsy również .
Philips również poprawił dźwięk i to wyraźnie.
Panasonic ma aktywne , nazywają się ET50
 

Sik0r7

New member
Z tym, że ten panasonic kosztuje 2,5 tysiąca więcej od philipsa...

A jak w końcu z tymi aplikacjami do wypożyczania filmów? Czy może jest ten iplex?
 

Damixsat

New member
W zasadzie kupując Panasonica płacisz za firmę i to znacznie więcej. Dlatego też lepszym wyborem pod ps3 i zresztą nie tylko,będzie Philips 40 PFL 5007. Znajomy posiada ten model i jest bardzo zadowolony.
 

Sik0r7

New member
Chyba zdecyduje się na Philipsa ze względu na gry ;) Ten tryb dwuosobowy mi się bardzo podoba.

Po ile kiki macie te Philipsy 40PFL5507k/12 u siebie w sklepie?

Wyjdzie u Was taniej niż w RTV EURO AGD?

Bo tam za ten telewizor z dwoma parami okularów trzeba dać 2699 zł.

A, kupowałbym telewizor dopiero na początku września więc może cena jeszcze by spadła ;)
 

Sik0r7

New member
kiki, nie odpowiedziałeś mi na poprzedniego posta...

A może LG 42lm660s? Czytałem, że jest dobry. Jak się ma w porównaniu do philipsa 40pfl5507k?
 

Sik0r7

New member
Czemu nikt nie odpowiada?

W sumie zdecydowałem, że nie ważny jest dla mnie efekt 3d, więc może być, ale niekoniecznie.

Myślę więc o wyżej wspominanym LG, albo o jakiejś plaźmie do 2500 do maks 3000 zł.

42-46 cali

I w tym przedziale to chyba najlepszą z plazm byłaby Panasonica 42ST50?

A tak w ogóle to kiedy można byłoby się spodziewać jakiejś obniżki cen ? tak, żeby dostać za 2500-2700?

Będę wdzięczny za wyczerpujące odpowiedzi, a nie za parę słów i koniec. To jest forum, czemu muszę nabijać posty, żeby ktoś mi odpisał?
 

Cichy11

New member
Na jakieś znaczne obniżki cen plazm panasonica trzeba będzie czekać gdzieś do przyszłego roku- dopiero co weszły na rynek i są rozchwytywane( st50 ma według wielu lepszy obraz od vt30).
 

Sik0r7

New member
A tak w ogóle, to nawet nie wiedziałem jaki model mam telewizora w domu ^^ Philips 37PFL7662D. Dopiero dzisiaj odgrzebałem pudełko i zobaczyłem, nie wiedziałem, że ma full HD o_O. No co do designu to jest świetnie wykonany i nie można mu nic zarzucić. Więc 5507 chyba będzie przy nim trochę śmiesznie wyglądał :D (dobrze, że nie w tym samym pokoju^^). Głośniki też ma bardzo stylowo wyeksponowane na przodzie urządzenia i grają naprawdę rewelacyjnie jak dla mnie. Ogólnie patrząc teraz na design telewizorów, które chce kupić, to wypadają one trochę śmiesznie przy tym philipsie co mam teraz. A zastanawiam się nad tym pfl5507k
 

Sik0r7

New member
Ok, kryteria trochę się zmieniły, więc oprócz tych rzeczy, które zostały zawarte w pozostałych punktach w poście pierwszym, to następujące uległy zmianie:

Cena - Do 3000 zł
3D - Nie potrzebne
Rozmiar - 46-47 cali

Wybrane modele: Philips 47PFL4007 lub Philips 46PFL5007.

I teraz pytanie - jak bardzo się różni 5007 od 4007 oprócz pół matowej matrycy w wersji 46 i tym, że ma wifi? Bo nie wiem czy warto dopłacać do 5007 czy wystarczy mi 4007. Zwłaszcza, że z wifi nie będę korzystał, a telewizor będzie mi służył głównie do gier z playstation, filmów i telewizji satelitarnej.

Będę wdzięczny za każdą radę, bo telewizor zamierzam kupić w przeciągu kilku dni.
 
Ostatnia edycja:

Cichy11

New member
Jeśli jesteś bezkompromisowym hardcorowym graczem bierz 4007, jeśli jednak zależy ci na ciut lepszym obrazie i 40ms input lag ci nie przeszkadza bierz 5007.
 

Sik0r7

New member
W takim razie czekam na odpowiedź na sms'a odnośnie ceny, końcówka numeru 303. Nie dostałem od wczoraj odpowiedzi.

I jeszcze mam pytanie odnośnie kalibracji, czy jest ona przeprowadzana w sklepie, czy po przybyciu telewizora już u mnie?
 
Do góry