Tv 40-43" z najlepszym obrazem do 2,5 tysiąca .

Lukasz2525

New member
Witam , chciałbym w końcu wymienić telewizor , w zeszłym roku miałem ochotę na Philipsa 6550 , ale nie kupiłem go z powodu licznych usterek softu . Zależy mi tylko na jak najlepszym obrazie , będą podłączone konsole i komputer , więc nie potrzebuję dodatkowych bajerów w telewizorze . Fajnym dodatkiem byłby za to ambilight , więc nadal patrzę na Philipsy , ewentualnie Sony , Sharp . W tej chwili mam 37" i jest zdecydowanie za mały , 40' byłaby na styk , 43" powinna być idealna , odległość 2,5 - 3 metry . Ten nowy Philips 43' 7100 jest w porządku ? Trochę przekracza budżet i ma tylko dwustronny ambilight , jakie modele jeszcze sprawdzić ?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witam , chciałbym w końcu wymienić telewizor , w zeszłym roku miałem ochotę na Philipsa 6550 , ale nie kupiłem go z powodu licznych usterek softu . Zależy mi tylko na jak najlepszym obrazie , będą podłączone konsole i komputer , więc nie potrzebuję dodatkowych bajerów w telewizorze . Fajnym dodatkiem byłby za to ambilight , więc nadal patrzę na Philipsy , ewentualnie Sony , Sharp . W tej chwili mam 37" i jest zdecydowanie za mały , 40' byłaby na styk , 43" powinna być idealna , odległość 2,5 - 3 metry . Ten nowy Philips 43' 7100 jest w porządku ? Trochę przekracza budżet i ma tylko dwustronny ambilight , jakie modele jeszcze sprawdzić ?

Przy tej odległości bierz 55", bo po tygodniu będziesz żałował, że kupiłeś jednak za mały. Ja mam do TV max. 2,6 metra i planuje kupić 55", zastanawiałem się nawet nad 60/65". Reasumując bierz 55" a będziesz zadowolony.
Masz budżet 2500 zł. Jeśli możesz to dołóż 400 zł z groszami i będziesz miał 55":
LG 55LF652V
Samsung 55H6400.
Możesz ewentualnie poczekać na konkretną promocję i kupić 55" taniej.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jeśli jednak nie chcesz poczekać na promo i nie chcesz dokładać nawet złotówki ponad budżet, to bierz 50". LG-ka w tej przekątnej kupisz za ok. 2300 z groszami.
 

agricola

New member
Przy tej odległości bierz 55", bo po tygodniu będziesz żałował, że kupiłeś jednak za mały. Ja mam do TV max. 2,6 metra i planuje kupić 55", zastanawiałem się nawet nad 60/65". Reasumując bierz 55" a będziesz zadowolony.
Masz budżet 2500 zł. Jeśli możesz to dołóż 400 zł z groszami i będziesz miał 55":
LG 55LF652V
Samsung 55H6400.
Możesz ewentualnie poczekać na konkretną promocję i kupić 55" taniej.

Może i masz rację, ale autor ma ograniczony budżet i te 5 cali może mu bardzo odbić się na jakości obrazu. Poza tym nie oszukujmy się - każdy z nas pamięta jakie kiedyś były telewizory. :) 50 cali jest dużym TV, a 2,6 metra nie jest wielką odległością. A ten 7100 jak starczy autorowi pieniędzy jest jak najbardziej w porządku. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz jeszcze lepszy TCL50S7806 4K z matrycą natywna 100 Hz.
Cena dla niebieskich członków forum 2650 zł i to z kalibracją profesjonalną gratis.
 

Lukasz2525

New member
Przy tej odległości bierz 55", bo po tygodniu będziesz żałował, że kupiłeś jednak za mały.

Patrzyłem jeszcze na nowego Philipsa , który jest też w opcji 49 cali , wydaje mi się że to będzie maksimum . W ciągu dnia może i w porządku , natomiast w nocy , oglądając jasne sceny w zupełnej ciemności mam wrażenie , że mój ledwo 37 calowy wypali mi zaraz oczy , dlatego boję się dużo większego telewizora , a ambilight byłby świetną sprawą dla rozproszenia światła z telewizora . Może są gdzieś jeszcze 50 calowe Philipsy 6550 . Mogę odrobinę dołożyć , powiedzmy 3 tysiące z haczykiem . Na początek zrobię taką rzecz , że przytargam sobie 46 calowy od rodziców i zastanowię się na rozmiarem . No i strasznie mnie kuszą te Philipsy .
 

Lukasz2525

New member
A jakbym sie kiki szarpnal na 49 7150/70 ( czymkolwiek sie roznia , na pewno chce trojstronne ambi ) , to jakie ceny u ciebie ? Jakie sa matryce ? Telewizory lepsze od 6550 ? Te jeszcze sa za w sklepach po 2800 za 50" .
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Patrzyłem jeszcze na nowego Philipsa , który jest też w opcji 49 cali , wydaje mi się że to będzie maksimum . W ciągu dnia może i w porządku , natomiast w nocy , oglądając jasne sceny w zupełnej ciemności mam wrażenie , że mój ledwo 37 calowy wypali mi zaraz oczy , dlatego boję się dużo większego telewizora , a ambilight byłby świetną sprawą dla rozproszenia światła z telewizora . Może są gdzieś jeszcze 50 calowe Philipsy 6550 . Mogę odrobinę dołożyć , powiedzmy 3 tysiące z haczykiem . Na początek zrobię taką rzecz , że przytargam sobie 46 calowy od rodziców i zastanowię się na rozmiarem . No i strasznie mnie kuszą te Philipsy .

Jak oglądasz nocą, załączasz lampkę (najlepiej za TV) i już jasność nie daje po oczach. Ja nigdy nie oglądam TV nocą przy zgaszonym świetle. Jeśli jednak wolisz oglądać przy zgaszonym świetle, to zmniejszasz na noc kontrast i po problemie.
Biorąc pod uwagę Twój budżet i obawę przed zbyt dużym TV, wybieraj spośród modeli o przekątnych 48"-50".
 

collider

New member
Bez reklam
Na jakich wy trybach ogladacie, ze wam wypala oczy? Przy odpowiednio ustawionym obrazie nie powinno byc takich efektow.
 

Lukasz2525

New member
Bylem dzisiaj w euro , wisial ten 7150 , a pod nim samsung j5500 , niestety kolory i czern byly na nim lepsze , mam nadzieje ze to kwestia kalibracji . Jaka jest matryca w Philipsie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryca jest lepsza.
I czerń w tych telewizorach, równość podświetlenia oraz głębia są bardzo dobre. Na modele PUS7100 są specjalne ceny dla niebieskich.
 

Lukasz2525

New member
W 6550 nie było 100hz ?

Ja mam dosyć wrażliwe oczy na światło ( o słońcu nie wspominając ) i stosunkowo niewielką wadę wzroku ( we wrześniu wyszło mi -1,5 i -1,75 ) , więc czasami noszę okulary ( głównie tylko do samochodu i właśnie oglądania telewizji/filmów ) i na szkłach dodatkowo widać wszelkie odbicia i refleksy , które również są męczące , w związku z czym nastawiałem się na tego Philipsa , z potrójnym ambilightem , żeby możliwie najbardziej rozpraszać światło samego telewizora , do tego jest to świetny bajer i dodatkowy efekt . Więc z Philipsa interesowałby mnie raczej 7150 .

Ewentualnie Sony lub Sharp , jedyne firmy , które lubię , cenię i biorę pod uwagę . A obczaiłem właśnie 49XUF8772 , obraz i design telewizora wyglądają imponująco ! Jak to ma się do Philipsa ? Sony jest chyba poza zakresem cenowym .

Ps. Doceniam merytoryczną dyskusję , będę niebieski .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W serii 6550 - tak było 100Hz.
Seria 7150 to seria 50Hz.
Z matrycą 100Hz masz PUS6561 i ma też potrójny ambilight.
 

Lukasz2525

New member
Dzieki , dzieki , dzieki . Bedziemy sie dogadywac . A jak ma sie 7101 do nich ?

Czyli 6561 ma lepsza matryce od 7150 , powinien mieć lepszy obraz , ale jest nizszą serią i do tego tańszy ?

Gubię się w tych modelach , a strasznie mnie kusi ten telewizor na już :-(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Seria PUS7101 jest już dla wymagających.
I tak i nie.
Seria 7100 ma lepszą czerń i głębie obrazu. Co daje dokładniejsze odwzorowanie.
 

Lukasz2525

New member
Czyli teoretycznie 6561 ma lepszą matrycę , co powinno zapewnić lepsze parametry , ale praktycznie 7100 ma lepszą czerń i głębie obrazu , co daje dokładniejsze odwzorowanie ?

Widzę że skończy się wyborem poprzez losowanie lub przez kryterium cenowe . 6561 mi odpowiada , minimalnie wykracza poza budżet , w akceptowalnej granicy . 7100 odpada bo dwustronny ambi , później jest 7150 , dużo dużo droższy niż 6561 , a własciwie nie wiadomo czy obraz ma lepszy czy gorszy , za to ma jakiś bajer na dole , to to dodatkowe nagłośnienie ?

W takim razie interesuje mnie jeszcze tylko jedna rzecz , ktora decyduje o wyborze marki , wiec zalezy mi zeby bylo jak najlepiej , a mianowicie ambilight . Trafilem na film - https://youtu.be/eKoyD6fgrM8 - gdzie ten efekt na 7150 jest tak niesamowity , ze poszedlbym po ten telewizor do sklepu w ciemno . Czy na 6561 wyglada to identycznie czy moze ambi jest slabszy , kolory bledsze , wielkosc tej poswiaty jest mniejsza ? Nie chcialbym sie rozczarowac i wyskoczyc z okna , jezeli jest to watpliwe , to wole pomyslec o 7150 .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry