TV 40-42" plazma czy LED?

matiEX

New member
Witam to mój pierwszy post, waham się jaki TV wybrać, im więcej czytam forum tym większe mam wątpliwości i mętlik w głowie...nie wiem czy wziąć plazmę (konkretnie panasa p42g30) czy jakiegoś LED'a samsunga...Wczoraj jeszcze przy piwku gadałem z kumplem który też niedawno kupował TV i wybrał LED'a samsunga, nie wiedział jaki model, za 1900zł i mówił że obraz żyletka i że plazma jego rodziców się chowa jeśli chodzi o jakoś obrazu i kolory (tu i tu kablówka SD, a plazma zeszłoroczna jakiś panas)...także prosiłbym o jakieś rady, czym się sugerować, a najlepiej który model wybrać :) dodam że obecny TV mam już 21lat , i kolejny zakup chciałbym zrobić również długoterminowy ;)

1. Odległość od ekranu? Około 2,5-3m, (czasami 4m)
2. Jak słońce świeci w pokoju? dość ciemno
3. Jak duży jest pokój? 5,5m x 6m
4. Preferowana technologia: ?
5. Jaki masz obecnie telewizor? CRT 21"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy,seriale,rzadko sport (odbiór z cyfrowego polsatu)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Popołudnie/wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Raczej matowa
11. Preferowana wielkość telewizora? 40/42"
12. Preferowana marka? Samsung (tylko z tym producentem mam doświadczenie odnośnie TV),ale mogą być inne
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Pixelozy przy normalnym oglądaniu,rozmazanego obrazu,długi czas ładowania kanału,ograniczone ustawienia
14. Jakie urządzenia będą podłączone? DVD,dekoder(EURO),dysk USB,komputer
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% TV, 30% filmy z zewn. źródeł
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Zazwyczaj z boku,ale TV będzie na zamocowany na ramieniu,tak aby można było obracać swobodnie w zależności od upodobań
17. Czy ważne jest wifi ? Ważne, nie chciałbym ciągnąć kabla
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? tak-jeśli są:)
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Zależy czy będzie to wygodne, ale nie upieram się przy tym
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? TAK
22. Ma mieć 3D? Nie
23. Ma mieć slot na karty SD ? Niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-T? chyba tak:)
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Komputer HDMI,dysk USB, dvd i dekoder EURO,
26. Jaki masz sygnał: nie HD z cyfrowego polsatu
27. Ma stać czy wisieć? stać(?)
28. Rozdzielczość: Full HD
29. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość
30. Ile osób ogląda: 1-10
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~4 h
32. Jaka klasa cenowa ? 2000-2500zł
 

matiEX

New member
Też się zastanawiałem nad tym modelem ale ostatnie posty w tym temacie trochę mnie odstraszają...A kiki powiedz mi czy ten samsung UE40D5500 to prawdziwy LED czy tylko LCD z podświetleniem LED? Bo jest trochę tańszy od tego panasonica i wygląda o niebo lepiej :) I czy ten panas to tak jak ma w nazwie LCD z podświetleniem LED? Jestem trochę zielony w tych sprawach, ale jak wyczytałem to LCD LED to po porostu stare LCD tyle że ma diody do podświetlenia, a chciałbym kupić już coś całkiem nowego,fajnego :) Może trochę zaniżyłem budżet, jakby był jakiś o klasę lepszy w granicach do 3tys. to nie powiem, że nie dołożę...A ten panas którego zaproponowałeś będzie się nadawał do cyfrowego polsatu,ew. cyfrowej naziemnej tv (?) będzie się lepiej spisywał, bo w najbliższym czasie nie mogę przeskoczyć np. na "N" czy cyfrę jeśli chodzi o HD, a w polsacie mi się to nie opłaca? Z góry dzięki za odpowiedzi i cierpliwość.
 

matiEX

New member
Dzięki za odpowiedzi, dlatego właśnie mam mętlik w głowie :) Właśnie przy dość ciemnym pomieszczeniu (obecnie już o 15 trzeba zapalać światło bo nic nie widać, latem ok godz. 20, a słońca bezpośrednio nie ma) obawiam się takiego zjawiska jak tu na filmiku: Plasma vs LED displays - Black level and uniformity na YT,przepraszam że wstawiam tytuł ale nie mogę wstawiać linków:)
A czy plazma przy codziennym użytkowaniu nie ucierpi na tym?
 

don111

Banned
ale na czym plazma miałaby ucierpieć bo nie za bardzo rozumiem ?
na filmiku widać nierówne podświetlenie i kiepską czerń (albo fiolet) w LCD/LED, na żadnej plaźmie takiego czegoś nie ma (na filmiku tylko G25 to plazma)
 

matiEX

New member
No o wypalenia głównie mi chodzi...czy coś w tym stylu, wyczytałem, że zostaje jakiś cień czy smuga jak się długo np. jeden kanał ogląda...chyba że to już nie dotyczy "dzisiejszych" tv, lub po prostu był to mit...
 
Do góry