TV 40-42" Full LED

winni77

New member
Witam Wszystkich!

Noszę się z zamiarem zmiany TV.
Oto moje "dane":

odległość od ekranu 2-3 metry
jak słońce świeci w pokoju za TV, ale TV będzie "na" ścianie, a okna mają żaluzje
jaki masz obecnie telewizor tradycyjne 14" :-(
jakie programy najczęściej oglądasz sport, filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem 50/50
preferowana wielkość telewizora 40-42"
preferowana marka brak
czego nie lubisz w telewizorach mało przejrzystego EPG, wolno zmieniających się kanałów
jakie urządzenia będą podłączone komputer, HiFi, odtwarzacz BlueRay
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń 70 TV 30 inne
siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych na wprost, lub pod lekkim kątem
Czy ważne jest wifi ? nie, ale może byc
czy USB ma mieć czytanie filmów ? tak idealnie divx
jakimi złączami USB
jaki masz sygnał cyfrowy (freeview HD)
ile programów HD kilka
ma stać czy wisieć stać
jaka klasa cenowa do ~1000 funtów.

I tu dochodzimy do meritum, czyli zakup będzie robiony w UK i nie wiem czy jest jakaś różnica w ofercie miedzy polskim rynku, ale to raczej nie duży problem, który można szybko zweryfikować.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
powinieneś poprosić o prezentacje w domu :
Sony 40LX900
Panasonic 42V20
Sharp 40 LE 924
Samsung 40c8000
Przy Twoich warunkach liczy się skalowanie obrazu w SD szczególnie że 70% do TV. Dalej masz 50% w dzień więc im większa dynamika obrazu jak np Quattron tym mocniejszy i bardziej nasycony obraz przy małym poborze energii.
Liczą się też kąty boczne jak w V 20 Panasonic.
 

winni77

New member
Spoko będę w PL za/na dwa tygodnie, to może coś sobie obejrzeć, bo niestety tutaj ciężko znaleźć coś takiego jak ten dla idiotów.
 

winni77

New member
Na razie nie mam preferencji. Natomiast z tego co podałeś to mogę od razu właściwie wykluczyć 3 pozycje - Sony 40LX900 (krawędziowe LED, chyba nie do kupienia w UK) Panasonic 42V20 (plazma, za duży pobór prądu no i nie LED), Sharp 40 LE 924 (nie do kupienia w UK) no i Sharp chyba nie robi (jeszcze) full LEDów, przynajmniej na ich stronie nie ma w rozmiarze 40"...
 

WuMike

New member
Bez reklam
Sa tansze w produkcji, efektowniejsze, bo ciensze i to wystarczy. Jakosc podswietlenia przestala sie liczyc - jedynie najwyzsze modele Sharpa, Toshiby, Sony czy Philipsa maja full backlit by LED.
 

aswert

New member
jak się doklejam do tematu, szukam tv dla znajomych 42 cala. Mam swojego sharpa 32 fullLED i obraz jest świetny więc im też poleciłem tv z fulLEDem, a konkretnbie co polecacie?
 

pc4150

New member
Z tym Full LED to zwykły trend. Nie produkuję się Full LED bo się nie opłaca, ludzie wolą chude telewizory. A dzięki dzisiejszym dyfuzorom na takim Sharp 830 w ogóle nie widać, że ma EDGE LED bo tak dobrze rozprowadza światło nie ma co narzekać trzeba brać. :)
Najlepiej SHARP 830
SAMSUNG SERI d7 lub d8
 
Do góry