tv 40-42'' do gier, jak najlepsza plynnosc

kot6969696

New member
czesc szukam tv 40 albo 42 cale


obecnie mam toshibe 40l7335dg i ten tv mnie bardzo denerwuje bo smuzy i np w fifie przy dalekich pilkach gracze robia sie podwojni, w tomb raiderze i np assasin creed przy obracaniu ekranu tez sie wszystko rozdwaja, a tv ma 100hz ;/ wtf? brat ma jakis stary lg 50 hz i u niego tego nie ma.

szukam tv w ktorym tego nie bedzie, gdzie obraz bedzie jak najbardziej plynny i wysokiej jakosci z niskim czasem reakcji, oczywiscie plynny bez systemowej poprawy plynosci, tylko sam z siebie. input lag nawet ok 40 ms przezyje.

wybieram z pomiedzy panasonica tx42as650, 600, samsunga ue40h6400, sony w605 b albo 705b, 805b

805b odrzucm za drogi
panasonica 600 raczej odrzucam bo z tego co czytam to obraz nie jest plynny

zostaja 4 tv panasonic 650, samsung 6400, sony 605 b albo 705b co polecacie? zalezy mi chyba bardziej na plynnosci niz kontrascie i czerni wiec chyba matryca ips bedzie grana u mnie? w takim razie rozwiazaniem bylby ten panasonic 650, chociaz w sumie to wrozenie z fusow czy plynnosc bedzie lepsza niz u innych bo go nie widzialem. halp pls
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Żaden z tv które sobie wybrałeś nie poradzi sobie lepiej z płynnością, a zdecydowana większość jeszcze gorzej.
 

firekage

New member
Bez reklam
czesc szukam tv 40 albo 42 cale


obecnie mam toshibe 40l7335dg i ten tv mnie bardzo denerwuje bo smuzy i np w fifie przy dalekich pilkach gracze robia sie podwojni, w tomb raiderze i np assasin creed przy obracaniu ekranu tez sie wszystko rozdwaja, a tv ma 100hz ;/ wtf? brat ma jakis stary lg 50 hz i u niego tego nie ma.

szukam tv w ktorym tego nie bedzie, gdzie obraz bedzie jak najbardziej plynny i wysokiej jakosci z niskim czasem reakcji, oczywiscie plynny bez systemowej poprawy plynosci, tylko sam z siebie. input lag nawet ok 40 ms przezyje.

wybieram z pomiedzy panasonica tx42as650, 600, samsunga ue40h6400, sony w605 b albo 705b, 805b

805b odrzucm za drogi
panasonica 600 raczej odrzucam bo z tego co czytam to obraz nie jest plynny

zostaja 4 tv panasonic 650, samsung 6400, sony 605 b albo 705b co polecacie? zalezy mi chyba bardziej na plynnosci niz kontrascie i czerni wiec chyba matryca ips bedzie grana u mnie? w takim razie rozwiazaniem bylby ten panasonic 650, chociaz w sumie to wrozenie z fusow czy plynnosc bedzie lepsza niz u innych bo go nie widzialem. halp pls

Wiesz o tym, że w trybie gier telewizor powinien mieć wyłączone wszystkie upłynniacze by zminimalizować input lag itd? Sprawdź to na tej Toshibie, ale wyłącz wszystko - też ją mam.
 

konstant

New member
czesc szukam tv 40 albo 42 cale


obecnie mam toshibe 40l7335dg i ten tv mnie bardzo denerwuje bo smuzy i np w fifie przy dalekich pilkach gracze robia sie podwojni, w tomb raiderze i np assasin creed przy obracaniu ekranu tez sie wszystko rozdwaja, a tv ma 100hz ;/ wtf? brat ma jakis stary lg 50 hz i u niego tego nie ma.

szukam tv w ktorym tego nie bedzie, gdzie obraz bedzie jak najbardziej plynny i wysokiej jakosci z niskim czasem reakcji, oczywiscie plynny bez systemowej poprawy plynosci, tylko sam z siebie. input lag nawet ok 40 ms przezyje.

wybieram z pomiedzy panasonica tx42as650, 600, samsunga ue40h6400, sony w605 b albo 705b, 805b

805b odrzucm za drogi
panasonica 600 raczej odrzucam bo z tego co czytam to obraz nie jest plynny

zostaja 4 tv panasonic 650, samsung 6400, sony 605 b albo 705b co polecacie? zalezy mi chyba bardziej na plynnosci niz kontrascie i czerni wiec chyba matryca ips bedzie grana u mnie? w takim razie rozwiazaniem bylby ten panasonic 650, chociaz w sumie to wrozenie z fusow czy plynnosc bedzie lepsza niz u innych bo go nie widzialem. halp pls

Jak rozumiem grasz na konsoli? Jeśli tak to Hz mają drugorzędne znaczenie. Aby osiągnąć odświeżanie 120Hz twój sprzęt do grania musiałby generować 120fps. Jest to możliwe, ale kosztowne (ok. 10tyś zł za odpowiedniego PC'ta).
PS3 generuje max 30fps, a PS4 max 60fps.

Dodam tylko od siebie, że użytkuje 48AS640 i żadnych smug nie ma. Input lag ma dość spory bo ponad 50ms, ale osobiście w ogóle go nie odczuwam. Jeśli nie grasz ostro online to w zasadzie do 70ms powinno być ok.
 

kot6969696

New member
Wiesz o tym, że w trybie gier telewizor powinien mieć wyłączone wszystkie upłynniacze by zminimalizować input lag itd? Sprawdź to na tej Toshibie, ale wyłącz wszystko - też ją mam.


wiem. wlasnie z wylaczonym wszystkim, w trybie do gier jest smuzenie i wszystko to co co pisalem w pierwszym poscie. jak wlaczam uplynniacze to jest troche lepiej ale sie nie da grac przez input lag. Dlatego wlasnie napisalem ten temat, poszukuje tv, gdzie obraz bedzie plynny bez smuzenia rozdwajania itp bez zadnych wspomagaczy. U Ciebie w toshibie 40l7335 sie nic nie rozdwaja? to ja chyba na jakis wadliwy egzemplarz trafilem.







konstant- dzieki, tylko ciekawe czy w modelu 40calowym matryca jest identyczna i tez tak dobra
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz więcej modeli w extra cenie z matrycą natywna 100 Hz.
- Toshiba 42L7453
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...efowym-podnwietleniem-led-uczta-dla-oczu.html

- Philips 42PFS7109
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...kawiczna-obsnuga-philips-wychodzi-szereg.html

- Panasonic 42 AS650.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...warty-wyjntkowe-rozwinzania-nowej-klasie.html

Na wszystkie modele masz extra cenę, ale musisz być niebieski
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html czyli zalogowany w klubie hdtv.
Masz też kalibrację gratis i radyjko gratis.
 

firekage

New member
Bez reklam
wiem. wlasnie z wylaczonym wszystkim, w trybie do gier jest smuzenie i wszystko to co co pisalem w pierwszym poscie. jak wlaczam uplynniacze to jest troche lepiej ale sie nie da grac przez input lag. Dlatego wlasnie napisalem ten temat, poszukuje tv, gdzie obraz bedzie plynny bez smuzenia rozdwajania itp bez zadnych wspomagaczy. U Ciebie w toshibie 40l7335 sie nic nie rozdwaja? to ja chyba na jakis wadliwy egzemplarz trafilem.







konstant- dzieki, tylko ciekawe czy w modelu 40calowym matryca jest identyczna i tez tak dobra

Szczerze mówiąć ciężko mi się odnieść do tego bo nie do końca wiem co masz na myśli pisząc o rozdwajaniu się rzeczy, czy smużeniu. Grałem na tym w WarThundera i było ok, przy czym mój pc daje spory framerate, ale...miałem podpięta też konsolę pod to, ps2 (Tekken) i grałem w to często, również żadnych problemów ze smużeniem czy rozdwajaniem się czegokolwiek.

Ps - kwestia IL; tryb pc czyli wejście DSUB, to z manuala Toshiby...
 
Do góry