TV 40-42' do 3000 zł

evolv

Member
Witam,

planuję kupić telewizor 40-42' do max kwoty 3000 zł. Na wstępie zaznaczę, że od dwóch lat nie mam styczności z telewizorami, jednak wcześniej przez okres ponad dwóch lat pracowałem jako promotor Philipsa (w czasach serii 03, 04, 05 oraz na początku serii 06, której jednak nie zdążyłem przetestować). W chwili kiedy pracowałem obraz w TV najbardziej odpowiadał mi w Philipsach i Sharpach oraz oczywiście w plazmach. Do Samsunga niestety jestem bardzo zrażony, aczkolwiek może w ciągu tych dwóch lat coś się zmieniło - nigdy nie podobało mi się jednak jak "świecił".
W telewizorze najbardziej zależy mi na: jakości obrazu (w tym przede wszystkim możliwie jak najmniejszym efekcie chmury/halo), możliwie najlepszym input lagu (jeżeli to dobrze określam - chodzi mi oczywiście o opóźnienie sygnału przy podłączeniu ps4 i ewentualnie laptopa), szybkości obsługi (i tu przede wszystkim mam zastrzeżenia do Philipsa - we wspomnianych przeze mnie seriach było niestety poniżej moich oczekiwań). Na samej przeglądarce w TV mi nie zależy, ale już na jego funkcjonalności jak najbardziej, tj.: usb - oglądanie filmów divx, mkv (nie musi być dts), funkcjonalne dlna, pamiętam też, że philips wprowadził kiedyś funkcję przesyłania obrazu poprzez wifi - pewnie teraz to już standard ale jeżeli nie to też byłoby miło takie cuś uraczyć, kompatybilność ze smartfonem też byłaby wskazana. Generalnie chciałbym tv z dobrą jakością obrazu i dźwięku, który jednocześnie nie będzie mnie doprowadzał do szału jak będzie się non stop zawieszał, przycinał, odmawiał posłuszeństwa itp. Głównie będzie podłączony do ps4 i służył jako narzędzie do oglądania filmów w formacie divx oraz mkv najlepiej w jakiejś bezprzewodowej formie.

I teraz tak - wstępnie byłem zainteresowany Philipsem 42pfl6008 jednak po pobieżnym przewertowaniu różnych forów nie jestem do końca przekonany dlatego moje pytanie do znawców - jak się ma dzisiejsza funkcjonalność i obsługa 6008 do model starszych najlepiej serii 05. Zastanawiam się też nad wersją totalnie budżetową, tj. lg 42la620. Nie przypatrzyłem się jeszcze w ogóle Panasonicowi 42et60. Jakieś za, przeciw, propozycje? generalnie przyznam, że jestem dość ostatnio zabiegany i brakuje czasu na prześledzenie testów, chodzenie po sklepach itp :/ Jednocześnie chciałbym zapytać Kikiego o ceny w/w telewizorów - z góry dziękuję za odpowiedź.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,5x5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pokój nasłoneczniony do południa
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry input lag, dobra jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? ps4, antena, laptop, dysk usb
10.Jakie urzadzenia ? ps4, wieża, laptop, dysk usb, htc one
11.Ile godzin dziennie ma pracowac telewizor ? 1-4h
12.Preferujesz matryce matowa czy blyszczaca ? matową
13.Jaki rodzaj programów ogladasz najczesciej ? filmy z laptopa
14.Czy zamierzasz serfowac po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grac w gry - jesli tak to ile % dziennie? Tak, 50%
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkosci ? 40'-42'
19.Wiecej ogladasz wieczorami czy w dzien ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000
21.Czy telewizor ma miec 3D - jesli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, pasywne
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W porównaniu do starszych serii 05/06, jeśli chodzi o płynność jest poprawa, jednak niewielka.
Poprawiły się natomiast od 08 zdecydowanie możliwości multimedialne (miracast, wi-di, dlna), stąd jakiś tam przeskok jest.
Natomiast od serii 07 większość Philipsów wyróżnia się bardzo dobrą czernią i równym podświetleniem - często niestety kosztem smużenia, czy słabych przejść tonalnych.
Jeśli pracowałeś parę lat jako promotor, to pewnie coś tam o tv jeszcze pamiętasz, więc użyj starych dobrych sztuczek, żeby się samemu do czegoś przekonać. I nie ma że się nie chce, trzeba ruszyć tyłek czasem :p
Bierzesz zdjęcia, oceniasz kolory, bawisz się, bo czytać może masę tekstów o różnych opiniach, ale jak sam zobaczysz, to będziesz widzieć co i jak.
Jak masz jakiś znajomych jeszcze w MM / Saturnie, to możesz niedługo tam wpaść - mniej więcej tydzień temu TPV (Philips) oraz TCL (Thomson) wróciły do MSHP, stąd pewnie niedługo pojawią sie ich modele.
W LED możesz także spojrzeć na Panasonica ET60 i Sonego W805.
W plazmach świetne opinie zbiera Panasonic ST60 - telewizor chyba z najlepszym stosunkiem ceny do jakości.
Sharp i Toshiba półkę premium przeniosły do większych rozmiarów niestety, a koreańce co prawda idą powoli do przodu, ale jeśli chodzi o jakość obrazu, to w tej cenie nie znajdziesz nic co powali na kolana.
 

evolv

Member
W porównaniu do starszych serii 05/06, jeśli chodzi o płynność jest poprawa, jednak niewielka.
Poprawiły się natomiast od 08 zdecydowanie możliwości multimedialne (miracast, wi-di, dlna), stąd jakiś tam przeskok jest.
Natomiast od serii 07 większość Philipsów wyróżnia się bardzo dobrą czernią i równym podświetleniem - często niestety kosztem smużenia, czy słabych przejść tonalnych.
Jeśli pracowałeś parę lat jako promotor, to pewnie coś tam o tv jeszcze pamiętasz, więc użyj starych dobrych sztuczek, żeby się samemu do czegoś przekonać. I nie ma że się nie chce, trzeba ruszyć tyłek czasem :p
Bierzesz zdjęcia, oceniasz kolory, bawisz się, bo czytać może masę tekstów o różnych opiniach, ale jak sam zobaczysz, to będziesz widzieć co i jak.
Jak masz jakiś znajomych jeszcze w MM / Saturnie, to możesz niedługo tam wpaść - mniej więcej tydzień temu TPV (Philips) oraz TCL (Thomson) wróciły do MSHP, stąd pewnie niedługo pojawią sie ich modele.
W LED możesz także spojrzeć na Panasonica ET60 i Sonego W805.
W plazmach świetne opinie zbiera Panasonic ST60 - telewizor chyba z najlepszym stosunkiem ceny do jakości.
Sharp i Toshiba półkę premium przeniosły do większych rozmiarów niestety, a koreańce co prawda idą powoli do przodu, ale jeśli chodzi o jakość obrazu, to w tej cenie nie znajdziesz nic co powali na kolana.

hmm no to będzie okazja odwiedzić starych znajomych :) dzięki za radę na pewno skorzystam.. w plazmach zastanawiam się tylko jak to będzie z grami - w szczególności chodzi mi o efekt ducha
 

evolv

Member
Brałeś pod uwagę Panasonica 42 cale S60E? Jest naprawdę nieżły jeżeli chodzi o jakość obrazu

przyznam, że jakoś do plazmy nigdy nie byłem przekonany - tak wiem jakość obrazu jest powiedzmy najlepsza, a już na pewno płynność (co kusi), tylko teraz dwa mankamenty:
1.jak to wygląda przy obrazie statycznym - mam na myśli przede wszystkim efekt ducha przy grach i podłączeniu do pc?
2.muszę się przyjrzeć ogólnie wyglądowi z bliska bo niestety Panasonic mnie tym zawsze odstraszał, a niestety jestem estetą, a już na pewno estetką jest moja narzeczona :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic nowe modele ma dopieszczone pod względem estetycznym.
Oczywiście zawsze to rzecz gustu.
Plazma już nie ma efektu ducha. Obraz bardziej stabilny jest na LCD.
 
Do góry