TV 40-42' do 3000 zł

evolv

Member
Witam,

planuję kupić telewizor 40-42' do max kwoty 3000 zł. Na wstępie zaznaczę, że od dwóch lat nie mam styczności z telewizorami, jednak wcześniej przez okres ponad dwóch lat pracowałem jako promotor Philipsa (w czasach serii 03, 04, 05 oraz na początku serii 06, której jednak nie zdążyłem przetestować). W chwili kiedy pracowałem obraz w TV najbardziej odpowiadał mi w Philipsach i Sharpach oraz oczywiście w plazmach. Do Samsunga niestety jestem bardzo zrażony, aczkolwiek może w ciągu tych dwóch lat coś się zmieniło - nigdy nie podobało mi się jednak jak "świecił".
W telewizorze najbardziej zależy mi na: jakości obrazu (w tym przede wszystkim możliwie jak najmniejszym efekcie chmury/halo), możliwie najlepszym input lagu (jeżeli to dobrze określam - chodzi mi oczywiście o opóźnienie sygnału przy podłączeniu ps4 i ewentualnie laptopa), szybkości obsługi (i tu przede wszystkim mam zastrzeżenia do Philipsa - we wspomnianych przeze mnie seriach było niestety poniżej moich oczekiwań). Na samej przeglądarce w TV mi nie zależy, ale już na jego funkcjonalności jak najbardziej, tj.: usb - oglądanie filmów divx, mkv (nie musi być dts), funkcjonalne dlna, pamiętam też, że philips wprowadził kiedyś funkcję przesyłania obrazu poprzez wifi - pewnie teraz to już standard ale jeżeli nie to też byłoby miło takie cuś uraczyć, kompatybilność ze smartfonem też byłaby wskazana. Generalnie chciałbym tv z dobrą jakością obrazu i dźwięku, który jednocześnie nie będzie mnie doprowadzał do szału jak będzie się non stop zawieszał, przycinał, odmawiał posłuszeństwa itp. Głównie będzie podłączony do ps4 i służył jako narzędzie do oglądania filmów w formacie divx oraz mkv najlepiej w jakiejś bezprzewodowej formie.

I teraz tak - wstępnie byłem zainteresowany Philipsem 42pfl6008 jednak po pobieżnym przewertowaniu różnych forów nie jestem do końca przekonany dlatego moje pytanie do znawców - jak się ma dzisiejsza funkcjonalność i obsługa 6008 do model starszych najlepiej serii 05. Zastanawiam się też nad wersją totalnie budżetową, tj. lg 42la620. Nie przypatrzyłem się jeszcze w ogóle Panasonicowi 42et60. Jakieś za, przeciw, propozycje? generalnie przyznam, że jestem dość ostatnio zabiegany i brakuje czasu na prześledzenie testów, chodzenie po sklepach itp :/ Jednocześnie chciałbym zapytać Kikiego o ceny w/w telewizorów - z góry dziękuję za odpowiedź.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,5x5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pokój nasłoneczniony do południa
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry input lag, dobra jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? ps4, antena, laptop, dysk usb
10.Jakie urzadzenia ? ps4, wieża, laptop, dysk usb, htc one
11.Ile godzin dziennie ma pracowac telewizor ? 1-4h
12.Preferujesz matryce matowa czy blyszczaca ? matową
13.Jaki rodzaj programów ogladasz najczesciej ? filmy z laptopa
14.Czy zamierzasz serfowac po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grac w gry - jesli tak to ile % dziennie? Tak, 50%
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkosci ? 40'-42'
19.Wiecej ogladasz wieczorami czy w dzien ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000
21.Czy telewizor ma miec 3D - jesli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, pasywne
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie wszystko dokładnie wskazuje na Philipsa 42PFL 6008.
W razie zmiany innych potrzeb dokupisz BD Panasonica czy Samsunga i bedziesz mieć setki kolejnych aplikacji w super jakości.
Napisz na PW dostaniesz info.
 

evolv

Member
Wg mnie wszystko dokładnie wskazuje na Philipsa 42PFL 6008.
W razie zmiany innych potrzeb dokupisz BD Panasonica czy Samsunga i bedziesz mieć setki kolejnych aplikacji w super jakości.
Napisz na PW dostaniesz info.

Kiki napisałem Ci na PW zapytanie, jest szansa, że dostanę odpowiedź w najbliższym czasie? Z góry dzięki za odpowiedź.
 
Do góry