TV 40-42" do 3000 - POMOCY!

psiaja

Member
TV 40"-42" do bardzo jasnego salonu (3000 zł)

Czołem

Kupiłem mieszkanie, wyremontowałem, pokupowałem pozostałe urządzenia, teraz czas na zakup wisienki na moim torcie :smile:
GORĄCO proszę Was o pomoc w doborze TV do:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 20 m2 - 4x5
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? głównie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój jest od południa a TV będzie stało bezp pod oknem - dlatego nie musi mieć tylnego podświetlenia (Philips'y)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stare, małe pudło CRT
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? min. 2xUSB, wbudowane wi-fi , nagrywanie na USB - interesująca funkcja
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? "Blokowa" Kablówka
10.Jakie urządzenia ? USB formatowane NTFS'em, później kiedyś może jakiś odtwarzacz blue-ray
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matowa - taka jest chyba bardziej odpowiednia do jasnego pokoju, który większość ścian ma pomalowane na biało (?)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? to co jest w naziemnej TV i do tego filmy z www
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? TAK (vod.onet, tvnplayer, ipla(?))
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16.Preferencje co do marki ? początkowo Samsung UE42F5x, później UE40F6x (niby nowsze, więc może lepszy), ale ost zainteresowałem się Panasonicami - grunt, to stosunek JAKOŚCI do ceny
17.Preferencje co do wielkości ? 40" - 42"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? długie oczekiwanie na przełączenie kanału, sztuczny obraz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D nie jest konieczne, ale jeżeli już, to aktywne
22. Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: delikatna lampka (40W)
23. Inne - fajnie, gdyby TV był smukły z przodu (cienką ramka)

Ogólnie na TV mam przeznaczone 2500, jednak jeżeli będzie warto dopłacić do 3000 nie ma sprawy. Ze względu na centralne ulokowanie telewizora w pokoju (wchodząc do pokoju, "wchodzi" się na TV, dlatego też, żona nie chce mieć tam giganta 46-47", by nie był on centralną częścią "umeblowania" pokoju, więc póki co, szukam max 42").
Jak pisałem wyżej - pokój jest bardzo jasny - jest pomalowany na biało (z jedną lekko szarą ścianą), oknami wychodzącymi na południową stronę świata, a TV będzie stał na szafce pod oknem.

Chciałem Was prosić, byście polecili mi TV, który przede wszystkim będzie oferował bardzo dobrą jakość obrazu (brat ma LG 42LM670S-ZA i nie podoba mi się w nim obraz - filmy wydają się sztuczne, wszystko widać jak od "kuchni"), będzie w miarę szybki a jak będzie ładny, to będzie pełnia szczęścia :)
3D nie jest dla mnie konieczne, chodź jeżeli dzięki tej funkcji, ekran/matryca będzie oferowała lepszy obraz, to niech będzie
 
Ostatnia edycja:

psiaja

Member
Trochę tu cicho :(
Ze względu na brak wskazówek zacząłem szukać TV na ślepo..
Na pierwszy ogień poszedł Panasonic TX-L42ET60E.. W sklepie (Euro RTV Agd) mieli podpięty sygnał 720p - obraz źle nie wyglądał.. Menu ok, wygląd ok, jednak mocno się zraziłem, gdy moje USB (16GB w NTFS'ie) zostało wykryte, ale nie było wykazywane w urządzeniach - ze sprzedawcą kombinowaliśmy jakiś czas i darowaliśmy sobie.. Niestety nie mieli modelu TX-L42E6E..
Drugi był Philips 42PFL6008K - TV ładny, z niezłym obrazem i bezproblemową obsługą mego pendraka.. Dosyć zawiłe i wolne menu, ale często się w nim człowiek nie bawi, więc do przeżycia.. W ten weekend postaram się zapoznać z jakimś modelem Samsunga 40UE6x..
Jednak czytam testy i wychodzi z nich, że póki co, Panas ma lepszy obraz (brak możliwości bezp. porównania TV do TV)
Sprzedawca nie mógł mi odpowiedzieć, który TV sprawdzi się lepiej w jasnym pomieszczeniu, więc ponawiam pytanie - który TV sprawdzi się najlepiej w moich warunkach?
Sory za laickie podejście, ale mam mało czasu (końcówka remontu, małe problemy z ciążą żony) a chciałbym ten temat ogarnąć do końca października.

Proszę o pomoc
 

Karpaj

New member
Bez reklam
psiaja pod względem obrazu myślał bym głównie nad Panasonickiem.
Natomiast do jasnego pomieszczenia modele serii Samsunga F6640 / F6650 / F6770 są na pół-matowej matrycy.
 

psiaja

Member
Do Twoich potrzeb zdecydowanie Philips 42PFL 600 z matrycą natywną 100Hz
Oraz panasonic 42ET60
Dzięki za rady!
Wolny czas poświęcam na czytanie tego co jest na forum i z tego co zauważyłem, gdy ludki mają do wyboru między Panasem 42ET60E a Philipsem 42PFL6008 radzisz im kupno tego drugiego.. Rozumiem, że warto dopłacać?
Jestem jeszcze przed czytaniem instrukcji Philipsa więc mam niedobór informacji użytkowych, nie wspominając o fachowych ;)
Mam nadzieję, że do końca tygodnia będę mógł spokojnie kupić TV :)
 

cannibal

New member
Dzięki za rady!
Wolny czas poświęcam na czytanie tego co jest na forum i z tego co zauważyłem, gdy ludki mają do wyboru między Panasem 42ET60E a Philipsem 42PFL6008 radzisz im kupno tego drugiego.. Rozumiem, że warto dopłacać?
Jestem jeszcze przed czytaniem instrukcji Philipsa więc mam niedobór informacji użytkowych, nie wspominając o fachowych ;)
Mam nadzieję, że do końca tygodnia będę mógł spokojnie kupić TV :)

Ja bym brał Philipsa!:p
 

psiaja

Member
BARDZO spodobał mi się Phil pfl 7008 za:
  1. trójstronne Ambi
  2. opinie o b.d. dźwięku
  3. opinie o b.d. obrazie
  4. jest nieziemsko ładny
i cholernie się na niego napaliłem, jednak ze względu na cenę nie mogę sobie na niego pozwolić :( ..

Ponieważ stałby pod oknem a za jego plecami firanki, podobnie jak i u Phila pfl 6008 nie wykorzystam ani Ambi ani dobrego dźwięku (nie będzie on odbijany tak dobrze jak od ściany - CZY MAM RACJĘ ?).. dlatego też, z bólem serca decyduję się na Panasa ET60E (chodź 400 zł zostanie na lepszy aparat ;) ).. TV Kupię przez neta.. 10 dni testów i w razie czego wezmę pfl6008 .. Najwyżej zaoszczędzona kasa przepadnie ;)

Szczerze przyznam, że nie widziałem aktywnego 3d w akcji (Samsung) ale boję się tego rozwiązania (ledwo znoszę pasywne) dlatego też, samsung 40f6770 odpadają..
Dzięki za pomoc i życzcie mi szczęścia w nabyciu dobrego egzemplarza Panasa 8)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na myśli czerń i podświetlenie wybrałbym Philipsa. Okulary do 3D pasywnego szt 4 masz w komplecie. Jeśli zależy Ci bardziej na multimediach to zostałbym z 42Et60 Panasonica
 

psiaja

Member
Jeśli masz na myśli czerń i podświetlenie wybrałbym Philipsa
Chodziło mi o to, że w miejscu, gdzie będzie stał TV tj. pod oknem, za jego plecami są firanki za którymi do 1/4 dolnej telewizora trochę ściany a wyżej okno, więc Ambilight jak i dźwięk Ambi wOOx dużo stracą na swojej atrakcyjności bo nie będą odbijały się od ściany..
Philips zaleca max 15 cm ścianę, więc dwa bardzo duże argumenty przemawiające za tą markę tracą na swej wartości :-? Możesz potwierdzić moje obawy, czy raczej mnie uspokoisz :roll: ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Raczej Cię uspokoję.
Rozmawialiśmy głównie o kryteriach jakości obrazu.
I tej oceny się trzymajmy.
Nie ważne jakie jest dodatkowe wyposażenie.
Bardzie może Ci doskwierać świadomość że masz coś czego nie da się wykorzystać.
Bo tak w sprawie czerni, głębi obrazu i jakości - będzie extra !
 

psiaja

Member
Będąc w wawie, wskoczyłem do saturna.
Przedstawiłem swoje możliwości finansowe, oczekiwania i pan od razu zaoferował mi Panasa ST60.. Mówię, że plazma odpada, bo będzie dużo oglądane w dzień, że pokój jest biały i od południa oraz, że stoi pod oknem.. Ponoć te "mankamenty" to nie są przeszkodą dla Plazm - udowadniał, że niby tyle samo światła (świateł) odbija się w sklepie od ekranu LCD i plazmy. Ja na to, że ekran LCD jest jaśniejszy i będzie wygodniej oglądać w dzień niż plazmę.. W kółko powracałem do moich wątpliwości co do jasności a Pan w kółko że tak LCD mają (że są jaśniejsze) ale plazmy to kontrast ,czerń..

Uwierzyłem dopiero jak zobaczyłem Transformersów na Panasonicu 42ST60 i 42FT60 (stały obok siebie).. Powiem tak - FT60 skreślam z listy zakupowej.. Masakra, jaką jakość prezentuje ta plazma względem "młodszego" brata! Bez porównania płynność, ilość detali, głębia, czerń.. Skalowania nie przetestowałem, bo nie miałem odpowiedniego materiału..

Pozostaje mi jeszcze tylko w końcu dorwać PFL7008 i zobaczyć jak tam będzie obraz wyglądał.. i gwiazdka będzie rzeczywiście kolorowa ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale pamięta aby sprawdzić skalibrowany i wówczas z całą pewnością gwiazda będzie bardzo kolorowa.
 
Do góry