TV 40-42" do 2,5tys. Priorytet to jakość obrazu.

amarokdesign

New member
Witam!

W nowym TV interesuje mnie jakość obrazu (głównie filmy bluray) oraz możliwość odtwarzania formatów HD przez pendrive USB (szczególnie MKV i H264/MPEG-4 AVC). Najważniejszy dla mnie jest więc obraz i jego jakość, mogę więc zrezygnować z funkcji Smart oraz 3D na rzecz bardzo dobrego obrazu właśnie.
Drugorzędny jest też dźwięk, ponieważ chce podłączyć wszystko pod wieżę HI-FI. Odległość jaka dzieli mnie od TV to 2-2,5 metra.

Na uwadze mam następujące sprzęty:
Philips 40PFL5507K
Panasonic TX-L42ET5E


Powyższe modele posiadają funkcje 3D oraz Smart, czy do ceny 2400zł mogę kupić telewizor o lepszych parametrach obrazu oraz funkcji odtwarzania filmów HD z pendrive rezygnując ewentualnie z funkcji 3D/Smart?
 

amarokdesign

New member
Miałem okazję sprawdzić w sklepach proponowane modele. Ostatecznie jestem zainteresowany wielkością 42". Nie do końca byłem też przekonany o jakości wyświetlanego obrazu telewizora Philips 40PFL5507K. Panasonic TX-L42ET5E również nie powalił mnie na kolana.

Odnosiłem wrażenie, że ładniejszy i bardziej wyrazisty obraz mają telewizory Samsunga. Cenowo jestem w stanie wydać ok. 2,8 tys.

Z modeli, które proponujecie zastawiam się obecnie nad dwoma modelami:

Philips 42PFL6007K - warty swej ceny? Czy obraz jest lepszy niż w wersji 40PFL5507K? Niestety nie miałem możliwości oglądnięcia tego TV.
Panasonic Smart TX-L42ET5E - tańsza alternatywa, jeśli nie znajdę nić lepszego w tej cenie.

Czy znajdę w cenie ok. 2,8 tyś. dobry model firmy Samsung? Koniecznie aby miał możliwość odczytu filmów z pendrive wysokiej rozdzielczości.
 
Do góry