TV 40-42 cali z natywną matrycą 100hz

slawkor

Member
Bez reklam
Witam

Jak w temacie poszukuję tv 40-42 cali z natywną matrycą do 2000-2200zł.
Z tego co wyczytałem tv z taką matrycą bardziej nadają się do filmów niż te z natywną 50hz (chyba że źle zrozumiałem).
Napiszcie jakie modele tv z 2013 i 2014 roku mają taką matrycę lub ewentualnie jakie byście polecili do zakupu.

Warunki:
Odległość od ekranu: 1,5 do 1,8 m
Jak słońce świeci w pokoju: SŁOŃCE ŚWIECI DO POŁUDNIA PO POŁUDNIU POKÓJ JEST W CIENIU, OKNO JEST OD LEWEJ STRONY TELEWIZORA ALE NA NIEGO NIE ŚWIECI.
Jak duży jest pokój: około 4,5x3,5 m
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1 czasem więcej
Preferowana technologia: RACZEJ LED (NIC INNEGO W ZASIĘGU)
Jakie programy najczęściej oglądasz: SERIALE I FILMY czasem SPORT
Oglądasz w dzień czy wieczorem: W DZIEŃ ORAZ WIECZOREM
Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: PRZY MAŁYM ŚWIETLE.
Preferowana wielkość telewizora: 40-42 cali
Preferowana marka: PANASONIC SAMSUNG SONY ewntualnie SHARP
Czego nie lubisz w telewizorach: SKOMPLIKOWANEJ OBSŁUGI, WOLNEGO MENU, CLOUDING, BINDING, KIEPSKA JAKOŚĆ OBRAZU, SŁABE SKALOWANIE SD, CZĘSTA AWARYJNOŚĆ, BŁĘDY W OPROGRAMOWANIU
Jakie urządzenia będą podłączone: DVD KABLÓWKA LAPTOP
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TELEWIZJA, 10% POZOSTAŁE
Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: TAK I TAK
Czy ważne jest wifi: TAK
Czy będziesz korzystać z widgetów: MOŻE CZASEM
Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: RACZEJ NIE
Czy chcesz korzystać z serwisu: IPLA TVN PLAYER
Czy ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak przynajmniej SRT
Ma mieć 3D: NIEKONIECZNIE choć MILE WIDZANE
Ma mieć slot na karty SD: NIEKONIECZNIE
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: WIĘKSZOŚĆ PRZEZ HDMI jedno SCART
Jaki masz sygnał: KABLÓWKA WIEC KANAŁY SD I HD, TV NAZIEMNA
Ma stać czy wisieć: STAĆ
Rozdzielczość: FULL HD
Dvb-t: mpeg4
Na czym najbardziej Ci zależy: JAKOŚĆ OBRAZU, DOBRA PŁYNNOŚĆ DO OGLĄDANIA SPORTU i FLMÓW, DOBRY DŹWIĘK, BARDZO DOBRE SKALOWANIE SD
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-6 GODZIN W TYGODNIU W WEEKEND WIĘCEJ
Budżet: 2000-2200zł
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Dołóż trochę i kup TOSHIBĘ 42l7453 Ma natywną matrycę 100 Hz w wszystko o czym piszesz. Ewentualnie LG 42LB670 ale to już nie ta jakość.
 

slawkor

Member
Bez reklam
A nie ma nic z Samsungów Sony Panasonic jakoś nie mam zaufania do Toshiby? Nie muszą to być tegoroczne modele.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Z Samsunga 40H6400 lub H6500. Z SONY 42W705/ matryca 50 Hz/. Ale żaden z nich nie takiego obrazu i dźwieku jak ta TOSHIBA.

Ja mam jedną TOSHIBE 5 lat i gra świetnie, a jest "katowana" przez teściów.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W tej kwocie jest jeszcze oprócz w/w Panasonic 42ET60, Philips 40PFK6609, Toshiba 40L5435.
Z zeszłorocznych może jeszcze Philipsa 42PFL6008, Sonego 42W805A czy Samsunga F6500 znajdziesz.
 

MJot

Member
Z modeli 42'' w okolicy 3000zł najlepszy obraz ma Sony W829. Porównywałem go dziś z Toshibą 7453, Panasonikiem AS650 i LG LB670 i Sony wypada moim zdaniem najlepiej - najbardziej naturalny i ostry obraz, bardzo dobra prezentacja szczegółów, super płynność i akceptowalna czerń. Na Toshibie niestety obraz był przekombinowany, tak jakby projektanci chcieli wszystkie zalety pokazać naraz, czyli dużą ostrość i jasność matrycy - bez kalibracji dla mnie nie do przyjęcia. W Panasonicu obraz nieco mdły - też do kalibracji. I co dziwne SMART zamula. Chyba w Panasonicu powinni dopracować soft, co dziwne zacinanie było widoczne, gdy wraz z sygnałem włączona było prezentacja możliwości, a to już duża niedoróbka producenta.
W Sony najszybciej udało się ustawić znakomitą jakość obrazu, co w warunkach sklepowych nie jest proste. Ten model reklamuje się sam. Także może spróbuj powiększyć budżet do 3000. W Sony masz jeszcze tuner SAT.
Do szczęścia brakowało tylko Philipsa 7109.
Co ciekawe, sprzedawca zapytany o doświadczenia, co do zastrzeżeń klientów powiedział, że niestety Toshiba jest liderem. Ostudziło to mój zapał, a przymierzam się do 7453.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W Sonym 42W829 matryca jest natywnie 50hz.
Rozumiem że dostałeś pilot i testowałeś na tych samych materiałach, wyłączając tryb dynamiczny MJot?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
42w829 to na pewno dobry model. Toshiba jest moim zdaniem nie gorsza, choć na pewno wymaga więcej pracy przy ustawieniach. Ale bez przesady. W trybie DOM na pewno jest łatwiej.

Co do "sprzedawców" w marketach to z mojego doświadczenia wynika, że:

1. Są wśród nich "doradcy klienta" z konkretnej formy, których celem jest promocja konkretnej marki. Niestety trudno tu o obiektywność i chwalenie konkurencji.

2. Wiedza sprzedawców jest, łagodnie mówiąc, często niewielka i powtarzają to co ich nauczyli na szkoleniu. Często jak pytam się o określone parametry to robią dziwne miny i patrzą jak na marsjanina.

Pamiętam jak 5 lat temu szukałem TV dla teściów i pytałem o TOSHIBĘ. Usłyszałem, że za dwa lata tej firmy juz nie będzie na rynku i ich telewizory to dno. Jestem przekorny więc kupiłem TOSHIBĘ i uważam, ze ma świetny obraz jak na tamte czasy, bijący w swojej klasie większośc TV. Przez te 5 lat działa bez problemu i nie ma nawet jednego bad pixela.

Dlatego można między bajki włozyć takie opowieści. Wszytsko zalezy od konkretnego egzemplarza.
 

MJot

Member
Karpaj - testowałem na tym samym materiale. Dostałem piloty w łapy, zmieniałem tryby i ustawienia parametrów tak, żeby zgrubnie dobrać odpowiadający mi obraz. AS650 i 829 stały nawet obok siebie.

SLAV7 - do tej pory miałem tylko doświadczenia podobne do Twoich. Wczoraj to się zmieniło, bo trafiłem na SPRZEDAWCĘ. Facet wiedział o czym mówi i znał się na rzeczy. Nie reklamował konkretnej marki i starał się prezentować towar obiektywnie. Nie ukrywał np. faktu, że w sklepach wszystko idzie w trybie dynamicznym, z własnej inicjatywy przełączył TV na sygnał SD. Życzyłbym sobie być tak zawsze obsługiwany.

Co do serwisu Toshiby, kilka osób z rodziny ma ich proste modele i nikt do tej pory się nie skarżył. W przeciwieństwie do Panasonica, gdzie znajomy przechodził męki z serwisem.
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Wybór mój zawęziłem do tych modeli:
Panasonic 42ET60
Panasonic 42AS600E
Samsung UE40H6400
Sony kdl 42W705 (tuner satelitarny i jakiś nowy tuner dvbt 2 choć nie wiem czy potrzebny)

Co byście radzili do 2500zł
 

dominlesne

New member
Tak jak Karpaj napisał Sony nie ma 100Hz, as600 podobnie. Za tą kasę najlepsza płynność jest w Samsungu. ET60 to IPS od LG, więc słaby kontrast.
 

slawkor

Member
Bez reklam
A jesli mialbym wybierac miedzy modelami z tamtego roku to co lepiej wypada samsung f6770 czy h6400? Cena jest podobna.
Wiem ze panasonic as600 ma 50hz ale jak wypada w porownaniu z tymi samsungami, bo z tego co wyczytałem ma niezłą czerń co w ogladaniu filmow w nocy ma duze znaczenie.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Tak sobie szperałem po necie i tak sobie wybrałem do porównania:
Samsung UE40F6770 cena 2390zł
Samsung UE40H6400 cena 2490zł
Panasonic TX-42AS600E cena 2199zł
Panasonic TX-L42ET60E cena 2499zł
Sony KDL-42W705B cena 2590zł
Sharp LC-42LE760E cena 2299zł
Philips 42PFH6309 cena 2449zł jakiś nowy model
Toshiba 42L7453DG cena 2999zł najdroższy ale za to ma parę fajnych funkcji

Teraz mając takie porównanie co byście wybrali i dlaczego sugerując się tym że tv ma śmigać na dvb-t (nowy wymóg) jako najważniejsza funkcja,
fajnie jakby dobrze skalował SD i płynnie wyświetał obraz dynamiczny (sport, film). Nie zależy mi na 3D ale jak będzie to nic nie szkodzi.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy sporcie musisz mieć świetną płynność, więc wszystko poza Samsungami, Panasonikiem ET60 i Toshibą L7453 raczej nie pasuje.
Ja bym wybierał pomiędzy tymi dwoma ostatnimi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety się mylisz. Panasonic zastosował inny upłynniacz obrazu, a i matryca też jest inna.
Test będzie za chwilę wisiał na forum.
 

dominlesne

New member
To chyba niczego dobrego nie wróży dla modeli z serii AS z powodu kiepskiej płynności obrazu w serii E6.
Jeżeli się mylę, to poprawcie mnie.
Pisałem w odpowiedzi tylko o modelu as600 względem e6, nie o całej serii. Matryca nie ma związku z płynnością, co najwyżej ze smużeniem. Matryca 100Hz - to tylko taki niepoprawny slogan, bo od tego jest akurat procesor wstawiający dodatkowe klatki obrazu.
 
Do góry