tv 4 k 55-58 cali hdr, najchętniej do ok 4 tysięcy

drake7

New member
witajcie, szukam nowego tv. budżet to tak jak napisałem do 4 tys.zł, jeśli byłoby mniej tym lepiej. Jednak bardzo mi sie spodobał sony xe8596 za 5600 i być może na niego finalnie bym sie na niego zdecydował gdyby trochę staniał:)pytanie czy coś równie dobrego można kupić za mniejsze pieniądze. Myślałem także nad panasonic 58ex703, ale nie wiem czy to już nie za dużo. Obecnie oglądam na 55 calach samsunga 55f6320, ale będzie przenoszony do innego pokoju i dlatego kupuję inny. Matryca tylko va. Wstępnie zamówiłem 55ku6400, ale okazało się, że mój egzemplarz był na ips wiec zrezygnowałem z zakupu.
1. Odległość od ekranu: ok 3m
2. jak słońce świeci w pokoju?: od prawej
3. Jak duży jest pokój: ~12m2
4. Preferowana technologia: LED
5. jakie programy najczęściej oglądasz: tv na nc plus i piłkę
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: od popołudnia i do ciemnej nocy:)
7. wolisz obraz ostry czy łagodny: brak preferencji
8. preferowana wielkość telewizora: 55"-58
10. preferowana marka:brak
11. czego nie lubisz w telewizorach: zacięć
12. jakie urządzenia będą podłączone: dekoder, zewnetrzne głosniki 5.1, zewnętrzna nagrywarka
13. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
14. Smart tv: Tak
15. czy będziesz korzystać z widgetów?: obojętne
16. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: czasem
17. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : od czasu do czasu
18. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak, oraz nagrywanie programów na pamięc usb (tak jak ma moj samsung obecny)
19. ma mieć 3D: nie koniecznie
20. ma mieć slot na karty SD: obojętne
21. ma mieć tuner DVB-S: tak
22. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI , usb, spdif
23. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4/5
24. ma stać czy wisieć: raczej stać, podstawa centralnie, nie po bokach, chyba, że spowodowałoby to wykluczenie fajnego modelu to może wisieć
25. Rozdzielczość: 4k
26. HDR?: Tak, im lepszy tym lepiej
27. Dvb-t: tak
28. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, płynne działanie w piłce
29. Ile osób ogląda: 1/2
30. Jaka klasa cenowa: do 4, ale jak trzeba będzie to do 5, ale wolałbym wydać mniej, mieć coś klasy tych za 5:)
31. Input lag: do max 30-35

liczę na pomoc:)
 

strazakp

Banned
Jak masz kasę na Panasonic 58ex703 t śmiało go bierz. Telewizor choć ma 50/60Hz to płynność ma świetną i d oglądania sportu a tym bardziej piłki nożnej nadaje się super.
Masz tu 58" a tv czym większy tym lepszy. 3" więcej to naprawdę już widać i to na plus.
Przede wszystkim masz tu VA i dobrą czerń a i kąty są też naprawdę dobre jak na VA.
Telewizor ładnie wygląda a jego obsługa Multimediów jest szybka i bezproblemowa.
Mam model z zeszłego roku i sobie chwalę. Oglądam tv nc+, oglądam sportu sporo, gram trochę na konsoli Xbox one s i jestem zadowolony.
Lag jest niski bo chyba poniżej 30. Co do HDR to dobrego nie uświadczysz jeżeli nie przeznaczyć na sprzęt większej kasy i o ile się orientuję to minimum 6-7tys zl (wyjątkiem był Samsung z serii KS).
 
Ostatnia edycja:

drake7

New member
też o tym panasonicu myślę, jednak zastanawiam się czy uzasadnione byłoby dołożenie to tego sony 8596, bo poza wielkością ekranu to chyba byłby lepszy. dlatego też Was pytam co możecie polecić:) i trochę się boję, że ten panasonic byłby troche za duży. Chyba przedłożyłbym np lepszy hdr i np 100hz matrycę nad wielkość ekranu. Czyli raczej nic się nie zbliży do jakości Sony/Panasa, ale jednak wydając mniej?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że są :
- TCL 65C70 za 5299 zł
- Philips 55PUS7101 za 4199 zł
- TCL 65 P60 za 4499 zł
- Philips 55PUS7502 za 5300 zł
- Thomson 55UC64 za 2899 zł
- Panasonic 55EX za 4850 zł
- Sony 55 XE 8505 za 4999 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten TCL gra w klasie cenowej bardzo dobrze.
Jest na niego specjalna promocja.

Możesz zamówić prezentację tego modelu do domu.
Jeśli kupujesz telewizor podczas prezentacji :

- masz specjalną ofertę cenową
- nie płacisz za transport
- nie płacisz za uchwyt
- nie płacisz za montaż
- nie płacisz za dodatkowy pilot do obsługi głosowej

Otrzymasz:
- telewizor skalibrowany ( kalibracja podstawowa)
- sprawdzony na martwe pixele
- sprawdzony na podświetlenie matrycy.
- opiekuna przy problemach z konfiguracją

Jeśli nie kupujesz na prezentacji płacisz tylko za transport = 350 zł
 

strazakp

Banned
58" nie jest za duży. Ja oglądam tv z odległości 2,5metra i mam właśnie 58". Niestety muszę przyznać że ten 58" był wystarczającym rozmiarem przez pierwszy tydzień a teraz spokojnie by się przydał już 65" i wcale nie byłby za duży.
Jeszcze raz powtórzę że 50hz Panasonica jest równe wielu telewizorów z 100Hz więc płynność jest naprawdę OK. Prawdziwego HDR nie będziesz miał ani w tym Panasonica ani w Sony xe85.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Takiego ogólnego pojęcia ne na prawdziwy HDR...
Każdy jak jest to jest prawdziwy.
Jeśli prawdziwy 1000 o ile czasu podczas grania trzyma owe 1000 nitów ?
 

drake7

New member
czy planujecie testy tego 8596? w necie czytałem, że to bardzo dobry tv, no ale chciałbym mieć potwierdzenie z kilu źródeł, gdybym miał ostatecznie wydać taką kasę na tv.Ten panas 58 był przez chwilę głownym faworytem. Mówiąc o obawie o jego wielkość mam też na myśli to, że mogłby mi się nie "zmieścić" na ścianie bo jej część zabierają drzwi. odnośnie tcl przeczytałem w teście, że jednak dość smuży w sporcie, a to już kiepsko. Z kolei jeden z philipsów jest na ips, a tej matrycy nie chcę. brat ma podobny (albo nawet ten sam model) philipsa i nie podoba mi się "szara czerń":)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony ma dobrą płynność bo ma matrycę natywną 100Hz,
Więc występuje w innej lidze cenowej i w innej lidze jakościowej.
Model na testach to Sony XE8505.
 

drake7

New member
po przeczytaniu różnych opinii, testów, najprawdopodobniej zdecyduję się na samsunga mu70..( koncowka nazwy to kwestia sklepu w którym kupię). Nataniej widziałem za ok 4750. (55 cali). W tej cenie mogę kupić Sony xe85.. ale co z tego, skoro smuży w sporcie. Samsung podobno można ustawić tak by nie smużył. Myślałem też mocno o Panasie xe780, ale też podobno smuży.i chyba te 58 cali mi nie potrzebne.no i cena dużo wyższa.W razie czego odpalę sobie rzutnik i będę miał 150 cali :) (ale "tylko fhd")
 

drake7

New member
bylem w media.ogladalem ten tv i na poczatku sie rozczarowalem.nawet dedykowany obraz 4k byl "malo kolorowy":) dopiero po przestawieniu opcji obraz mocno sie poprawil.nie wiem czy to kwestia specjalnego ustawiania by pokazac jaki to np sony super. sprzedawca tak mocno zachwalal sony,az do przesady;) fakt obraz w sony super, ale jednak widac smugi czasem (akurat puszczali jakis mecz w 4k). pewnie bym kupil jednak tego mu7000 ale spodobal mi sie ten 55q7. brat powiedzial ze mi pozyczy;)jesli bym go chcial kupic:) teraz mozna kupic za te 7 tys.tylko nie wiem czy warto).zawsze moge potestowac i w razie czego oddac;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dozbieraj do Oleda i masz wszystko czego dusza zapragnie.Jak będziesz niebieski - to niewielka dopłata.
 

drake7

New member
a jak niewielka?;) bo tez zaczalem myslec nad taka opcja. wbrew testom ten q7 wygladal swietnie na tle tego mu7000, przynajmniej jak dla mnie. kurcze trudny wybor, ale dla mnie to frajda takie wybieranie;) jak juz kupie to zacznie sie "proza zycia":)
 
Do góry