TV 3D 46" cena ok 4 tyś. Lg Sony Samsung?

mlynooo

New member
Witam. Mam straszny problem z zakupem TV. Siedzę na tym forum, czytam i z każdym postem mam większy mętlik w głowie.

Kilka danych do pomocy:

rozmiar: 46 cali
Odległość oglądania: 3,5 m
pokój: ciemny, brak nasłonecznienia w miejscu TV
ma służyć do: oglądania filmów w dobrej jakości, trochę kablówki, konsola PS3
odważanie blu-ray: PS3
Technologia 3D: głównie jako dodatek, ale nie chciałbym wydawać dodatkowo na okulary...
technologia: LED
montaż: TV zawieszony na ścianie

Do TV chciałbym kupić stojące kino domowe tej samej firmy ( jeden pilot do wszystkiego ). Oczywiście nie jest to jakiś wymóg konieczny. Budżet na kino to ok. 1100zł, chyba że będzie naprawdę warto dopłacić do czegoś.

Moje typy:

TV 3D LG 47LW5500
TV 3D LG 47LM620S ?? co to ?
TV 3D SONY KDL-46HX720
Toshiba 46TL933

Ewentualnie co polecacie w cenie 4 -4,2 tyś ? Jestem kompletnie zielony w temacie ;D

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc
 

eM!

New member
Sony bije na głowę TV które wymieniłeś w wątku jeśli chodzi o obraz. Jakość obrazu w HX jest na prawdę dobra, a skoro napisałeś, że chcesz oglądać filmy dobrej jakości to obrazu spodziewaj się bajecznego.
Jeśli chodzi o 3D w HX nie mogę się wypowiedzieć, bo nie bawiłem się tym TV na tyle długo abym mógł Ci napisać coś rzetelnego w tym temacie.
Jedyny minus Sony - jeśli chcesz mieć wszystko jednego producenta z jednym pilotem do obsługiwania całego zestawu - zobacz jakie formaty filmów/zdjęć obsługuje BD oraz TV. Jeśli Twoje mieszczą się w liście tych odtwarzanych to nie masz problemu.
 

mlynooo

New member
a co polecacie z firmy LG???ten sony jest fajny ale jak mam dokupić do niego okulary to mnie przeraża ta cena która wyjdzie ...
 

jfseba

New member
Lg do PS3 poczytaj o input lagu, 3D w tV ogladasz od swieta wiec okulary dokupisz kiedys, kino domowe- jesli sciagasz filmy to lepiej kupic hdd playera za ok 250 zl i czyta wszystko tak mozesz miec problemy z odczytaniem materialu z dysku przez odtwarzacz BR, Sony raczej bije LG pod wzgledem jakosci wykonania, obrazu itd jedynym plusem jest pasywne 3D ktore i tak nie jest w fullHD
 

lordgary

New member
Lg do PS3 poczytaj o input lagu, 3D w tV oglądasz od święta wiec okulary dokupisz kiedyś, kino domowe- jeśli ściągasz filmy to lepiej kupić hdd playera za ok 250 zl i czyta wszystko tak możesz mieć problemy z odczytaniem materiału z dysku przez odtwarzacz BR, Sony raczej bije LG pod względem jakości wykonania, obrazu itd jedynym plusem jest pasywne 3D które i tak nie jest w fullHD

z tego co mi wiadomo to input lag jest bardzo poprawiony w nowej serii LG w stosunku do zeszłorocznej ( test np: obywatelaHD). Czy Sony aż tak bije LG pod względem jakości (redukcja etatów i przejście na produkcje OLED/ Crystal LED). Mały fragment z artykułu ObywatelaHD

....Japoński producent poinformował świat, że prognozowane straty za rok 2011 będą wyższe niż się spodziewano. Firma zanotuje około 6,4 miliarda dolarów strat netto. Wcześniej mówiono o około 3 miliardach. Jakby tego było mało, jest to już czwarty rok z rzędu, kiedy producent nie wychodzi na swoje.
Tak więc w Warszawie przedstawiciele Sony mogą mówić, że wszystko jest OK, ale realia odbiegają daleko od tej wizji. Obecnie producent zmniejsza zatrudnienie o 10 000 osób. Pozwoli to zaoszczędzić kilkaset milionów dolarów rocznie. I nawet jeśli to „tylko” 6% wszystkich pracowników koncernu, to i tak sygnał jest głośny i wyraźny – w Sony zbyt dobrze się nie dzieje. Szczególnie dla fanów telewizorów Bravia. Najwięcej ze wspominanych zwolnień ma mieć miejsce w sektorze LCD.
 
Ostatnia edycja:

mlynooo

New member
z tego co mi wiadomo to input lag jest bardzo poprawiony w nowej serii LG w stosunku do zeszłorocznej ( test np: obywatelaHD). Czy Sony aż tak bije LG pod względem jakości (redukcja etatów i przejście na produkcje OLED/ Crystal LED). Mały fragment z artykułu ObywatelaHD

no właśnie czytałem ten artykuł dotyczący sony i trochę mnie to odpycha.

Jeżeli chodzi o odtwarzanie filmów to oprócz PS3 będzie podłączany komputer na kablu HDMI.
 

jfseba

New member
input lag rzecz bardzo wazna wiec warto doczytac i byc w 100% pewnym, to czy firma ma klopoty to rzecz drugorzedna lub nieistotna, philips tez mial pasc w tamtym roku i jakos istnieje wiec takimi informacjami bym sie nie sugerowal pozatym to nie zakup nie wybudowanego domu ze w razie krachu go nie wybuduja.
Nie wiem jak modele z roku 2012 ale sony seria HX bije Lg serii 570, sprawdzone na zywo
Gdybym dzis kupowal tv to bylby to sony lub philips
 

lordgary

New member
input lag sprawdzony w 100 %. Rzecz gustu i kasy kto co kupi. Chciałbym dodać, że nie ma ideału - zawsze jest to małe ale.. . Cytując fragment o redukcji etatów starałem się raczej wskazać na duży spadek sprzedaży, który po części pewnie świadczy o stosunku jakości do ceny.
 

gartek

New member
Lg do PS3 poczytaj o input lagu, 3D w tV ogladasz od swieta wiec okulary dokupisz kiedys, kino domowe- jesli sciagasz filmy to lepiej kupic hdd playera za ok 250 zl i czyta wszystko tak mozesz miec problemy z odczytaniem materialu z dysku przez odtwarzacz BR, Sony raczej bije LG pod wzgledem jakosci wykonania, obrazu itd jedynym plusem jest pasywne 3D ktore i tak nie jest w fullHD

No Własnie 3D jest pasywne i faktycznie okulary tanie i nie trzeba ładować, ale nie jest w HD na dużych tlewizorach np 55' widać grube poziome linie. I LG nie odtwarza contantu 3D z YOUTuba a tam jest sporo filmików.
Ale jeszcz ejedno YOUTube jest tylko w SD - i to jest porazka LG!!! Samsung działa bez problemu nawet 1080p!
 

lordgary

New member
No Własnie 3D jest pasywne i faktycznie okulary tanie i nie trzeba ładować, ale nie jest w HD na dużych tlewizorach np 55' widać grube poziome linie. I LG nie odtwarza contantu 3D z YOUTuba a tam jest sporo filmików.
Ale jeszcz ejedno YOUTube jest tylko w SD - i to jest porazka LG!!! Samsung działa bez problemu nawet 1080p!

nowe modele też nie odtwarzają ?
 

jfseba

New member
nie przekonuje do sony bo nie mam z tego rzadnych korzysci ale sam wybralem wlasnie sony, powiem jedno dobry sygnal = dobry obraz i na wiekszosci tv bedzie w miare podobnie ale pod warunkiem ze tv sa na podobnym pulapie
seria sony hx720 samsung d8000 philips serii 8000 i 9000 to mysle ze podobne tv i roznia sie w malych szczegolach
lg 5500,570 to polka sony serii ex wiec najnizsza sony
gdy porownywalem sony hx z ex roznica niestety byla widoczna w obrazie
jesli chodzi o youtuba to jest to jedyna aplikacja z jakiej korzystam w tv i jak najbardziej hd jest wskazane obraz jest naprawde ladny
sony hx dzieki xreality pro bardzo ladnie obrabia slabe jakosciowo pliki typu dvdrip ale dzis chyba kazdy oglada mkv wiec nie wiem czy jest to zaleta
 

mlynooo

New member
noi kupiłem LG 47LM670s .... budżet przekroczony ale chyba było warto, cena w Saturnie 4999zł, przeważyło to że okulary były w komplecie ;]

Pozdrawiam i dzięki za pomoc
 
Do góry