TV 39 cali dla starszej osoby 2,1k zł

seniorus

New member
Witam,
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być TV? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4[m]
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 osoba z dwóch miejsc ogląda
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? pokój od wschodu, TV tyłem do okna
7. Jaki masz obecnie ? 28 cali kineskop
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? wifi lub dostęp poprzez UTP
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy naziemny, kablówka ANALOGOWA
10. Jakie urządzenia ? DVD
11. Ile godzin dziennie ma pracować TV? 10-12h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, mecze
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak, Wifi lub UTP
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % ? NIE
16. Preferencje co do marki ? NIE
17. Preferencje co do wielkości ? Tylko i wyłącznie 39 cali, ani mniej ani więcej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, brak dobrej obróbki sygnału SD
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? cały dzień z przerwami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2100 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D? Zdecydowanie nie.
22.Inne : telewizor dla osoby po 70, która dobrze posługuje sie laptopem; wifi itp nie sa obce
Pilot nie musi być prosty jak budowa cepa. Poradzi sobie :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W tym rozmiarze najlepiej wypada Sharp 39LE652 / 39LE752 (seria 7 ma wi-fi w zestawie i srebrną ramkę). Bardzo dobre skalowanie, świetna płynność (jedyna prawdziwa 100hz w tym rozmiarze), trochę gorzej pod względem kolorystyki i kątów ze względu na matrycę (w 40" wybór jak i jakość matryc jest zdecydowanie lepsza), ale i tak lepiej niż w jakiejkolwiek innej 39".
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Zdecydowanie PANASONIC 39E6E. występuje w wersji srebrnej 39E6EK. Ma wszystko co potrzeba i nie ma 3D.

Pozdrawiam
 

paeru

New member
Bez reklam
Dla starszych osób Sharp ma bardzo przyjazne menu.

Kiki, co jak co, ale menu w 650/750 jest najbardziej nieintuicyjnym menu pośród wszystkich producentów, a co dopiero dla starszych osób? Proszę o odpowiedź, w jaki sposób jest ono intuicyjne? Tutaj bez pilota nie da się zrobić praktycznie nic, są krzaki typu "Wyłączenie" jakiejś funkcji i do wyboru mamy "włącz" i "wyłącz", gdzie trzeba zaznaczyć "włącz", żeby wyłączyć. Pogrupowanie funkcji również jest koszmarne.

Naprawdę z bólem czyta się takie rzeczy...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obsługa jest prosta jak obsługa Cepa.
Starsi ludzie nie mają z tym żadnych kłopotów.
 

paeru

New member
Bez reklam
To ciekawe, że w większości testów narzeka się na to menu, narzekają na nie użytkownicy na forach, a jest ono takie banalnie proste.

I powiem jedno - zbyt pewien jesteś tego całkowitego braku problemów. Sam znam przynajmniej ze trzy osoby, które takie problemy miały.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wiem ile osób starszych kupiło telewizory Sharpa w ramach cyfryzacji.
Wszyscy są zadowoleni z jakości i obsługi.
Nie korzystają z multimediów bo to im nie potrzebne . I bardzo sobie chwalą właśnie obsługę . I zaręczam że to ni kilka ale setki osób .
Może czas na emeryturę wówczas życie wolniej płynie a obsługa telewizorów staje się łatwiejsza.
 

paeru

New member
Bez reklam
650 i 750 mają całkiem inne menu, które jest nowe i występuje tylko w tych modelach, a Sharpy ogólnie to w każdym modelu mają inny interfejs.

Więc albo piszesz o obsłudze 750, albo ogólnie o sharpach. Skoro sprzedałeś kilkaset 650/750 emerytom w ramach cyfryzacji, to wielki szacun, chciałbym widzieć tę statystykę.
 

seniorus

New member
...dziękuję panowie za wszelkie uwagi..czy poza firmą Panasonic i Sharp można jeszcze coś zaproponować ? Co z Samsungiem ?
Zapomniałem w sumie o jednej rzeczy. Zabrzmi to śmiesznie ale moja matka lubi "słuchać" telewizora chodząc po mieszkaniu :)
Zdaje sobie sprawę jak to brzmi no ale cóż czasami tak jest :)
Czyli praktycznie w każdym LED-dzie będzie "pierdziawka" przy wyższej tonacji ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To musisz kupić Philipsa 42PFl 5008 z ambilightem. Ten ma już Ambivox - to będzie najlepszy dźwięk dodatkowo w klasie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Może będzie i trudne ale z uwagi na wzrok , radość z wyraźnego obrazu oraz późniejszą wdzięczność - opłacalne. Wiem bo też sam przerabiałem ten temat.
 

misoch

New member
Witam wszystkich!

Interesuje mnie nowy telewizor 39" (wolałbym 37", ale niestety - sami wiecie), wiec wybór nie jest duży. W zasadzie są tylko:

Sharp 39LE752
Sharp 39LE350
Panasonic 39E6E
Philips 39PFL4398
Philips 39PFL4208H

Który z tych telewizorów będzie miał najlepsze skalowanie i płynność obrazu? A który polecilibyście za całokształt?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
 
Do góry