TV 39-42" za 2000zl

andrzej86krk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, jako że od 3 dni mam duży problem aby wyodrębnić jakieś konkretne modele przeglądając inne wątki zwracam się do was o pomoc. Poszukiwany jest tv z przedziału 39 do 42 cale za idealnie było by ok 1700 zł ale może uda mi się namówić tą osobę za coś w granicach 2000zł.
Warunki:
- dla osoby 50 kilku letniej
- przesiadka z crt
- pokój jakieś 4x5m, raczej słabo naświetlony jedyne okno na zachód
- odległość do tv ok 3-3,5 z łóżka, jest również w pokoju na środku stół wtedy siedząc przy nim jakieś ok 2 -2,5m (pewnie zdarzy się w ciągu dnia)
- jeszcze nie wiadomo czy będzie wisiał czy stał ale albo będzie w rogu pomiędzy ścianą z oknem i drugą albo właśnie na tej drugiej czyli okno będzie z boku tv,
- z reguły oglądać będzie jedna osoba,
- będzie to sygnał tylko i wyłącznie z naziemnej telewizji
- najważniejsza jest jakość obrazu potem wszelkie bajery, ewentualne bajery mile widziane jedynie ze względu na fakt że od czasu do czasu mogę mieć przyjemność korzystać z tego tv ;) (puszczenie filmu z pendrive było by wtedy przydatne)

Z polecanych najczęściej modeli udało mi się wychwycić tylko Panasonic 42AS600 ale cena już taka że nie wiem czy uda się namówić. Czy jest jakaś różnica w jakości pomiędzy 39 a 42 z tej serii AS600? I co przemawia na korzyść AS600 względem AS500, czy to już dużo gorsze modele? Jeśli chodzi o inne to codziennie wypisuje na kartkę całą listę modeli, które wspominane są na forum, ale kilka najlepszych z nich nie jestem w stanie wypisać.
Fajnie by było gdybym dostał od was jakieś propozycje właśnie do 1700 zl i ewentualnie troszkę droższych tak do 2000 zl. Ponad to już nie ma szans.
Najlepiej gdyby były to modele które nie jest ciężko dostać. Zakup nie będzie w dużym mieście gdzie sklepów od groma.
 

andrzej86krk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dalej czytam i z tego wszystkiego ten Panasonic najbardziej zwrócił moją uwagę. Tylko czy pomiędzy 39 a 42 będzie jakaś różnica w jakości obrazu? Boje się że może się skończyć na 39 dlatego dopytuje.
Jeszcze wypisałem sobie kilka modeli i ciekaw jestem jak mają się do tego Panasonica.
Sharp 39LE752 jeśli się nie mylę 100Hz
Toshiba 40L7335 też 100Hz
Sharp 39LE650
Toshiba 40L5435
Philips 40PFL4358

Co do Philipsów to w każdym temacie inne numery ale powiedzmy że taki jak napisałem. :)
Czy ewentualnie któryś z tych może konkurować z tym Panasoniciem? Jeśli tak to co przemawia na korzyść.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest duża odległość i musisz naciskać na 42" - bo to to kwestia zdrowia i komfortu oczu.
 

andrzej86krk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co widzę na internecie to cena idzie od 2000 w górę, a w sklepach stacjonarnych pewnie najniższych cen nie będzie.
Powiedzmy na wszelki wypadek coś za 1700-1800zł.
Muszę być przygotowany na wszystko, będą dwie kobiety i ja, i znając życie we dwie wspólnym głosem powiedzą, że im taniej tym lepiej, a ja nie przegadam. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przegada jakość obrazu na ulubionych serialach nawet z anteny dachowej.
Przekona też wygląd i klasa. I to że w chmurze za darmo ( potrzebny internet) Będę miały wszystkie ulubione odcinki wszystkich seriali o każdej porze dnia i nocy. I to licząc wstecz od początku.
 

andrzej86krk

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jednak 300zł. taniej i szansa na nową szafkę w kobiecej głowie wzięła górę, w rezultacie wybór padł na Toshibę 40L7335.
Po pierwszych testach odnoszę wrażenie że nie był to całkiem zły wybór. Aktualnie lecę z meczami i wygląda to całkiem nieźle, czasami piłka trochę rozmazana przy długich podaniach ale przy tak szybkim ruchu tak małego elementu wydaje mi się to normalne.
Przy kanałach tv z naziemnej telewizji odnoszę wrażenie że raz jest dobrze raz trochę gorzej, i jest to zapewne kwestia poprawnych ustawień, niestety dla mnie to czarna magia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak ale to jest akurat zależne od sygnału.
A Toshiba jak dostaje dobry sygnał to jak zauważyłeś działa bez problemów.
 

firekage

New member
Bez reklam
A jednak 300zł. taniej i szansa na nową szafkę w kobiecej głowie wzięła górę, w rezultacie wybór padł na Toshibę 40L7335.
Po pierwszych testach odnoszę wrażenie że nie był to całkiem zły wybór. Aktualnie lecę z meczami i wygląda to całkiem nieźle, czasami piłka trochę rozmazana przy długich podaniach ale przy tak szybkim ruchu tak małego elementu wydaje mi się to normalne.
Przy kanałach tv z naziemnej telewizji odnoszę wrażenie że raz jest dobrze raz trochę gorzej, i jest to zapewne kwestia poprawnych ustawień, niestety dla mnie to czarna magia.

Masz w sumie szczęście bo wcześniej polecano Ci Toshibę z serii L5, a ten ma akurat 50Hz matrycę. Seria L7, którą Ty i ja mamy, to jest 7335, ma natywnie 100Hz. Przy okazji, oglądałem niedawno mundial i nie zauważyłem aby piłka smużyła - w ogóle. Masz może odpalony przy okazji, upłynniacz?
 

Silvestro

New member
Jako, że nie chcę powielać tematu dołączę się do postu kolegi. Mam podobny problem jak on i im więcej czytam tym trudniej mi wybrać. Zastanawiałem się nad modelami 40" - Toshiba L7... Samsung H6400... ale też myślę o Sony KDL-W605B - cena też w okolicach 2000zł. Co w nim jest nie tak, że go nie polecacie? matryca 50 Hz? czy to, aż tak będzie widać, trochę tego nie rozumiem bo mam plazmę panasonica od 5 lat i żadnego smużenia nie ma, a świat idzie do przodu i LED LCD chyba też.
Polecilibyście mi Sony? do filmów gier i podłączenia z laptopem?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Plazma, nawet jeśli natywnie odświeża sygnał 50hz, to i tak będzie prezentować się lepiej niż led 50hz, ze względu na niższy czas reakcji - tj. brak smużenia.
40W605 jest ogólnie dość dobrym telewizorem - z poprawną paletą barw, świetnym skalowaniem oraz przyzwoitym designem. Kwestia tego że kalibracja nie powala, matryca ma pewne problemy z przejaskrawianiem się pod róż (problem sprzed 2lat powrócił w tańszych modelach) oraz jeśli chodzi nam o kwestie ceny do możliwości :)
 

Xisiek

New member
Jako, że nie chcę powielać tematu dołączę się do postu kolegi. Mam podobny problem jak on i im więcej czytam tym trudniej mi wybrać. Zastanawiałem się nad modelami 40" - Toshiba L7... Samsung H6400... ale też myślę o Sony KDL-W605B - cena też w okolicach 2000zł. Co w nim jest nie tak, że go nie polecacie? matryca 50 Hz? czy to, aż tak będzie widać, trochę tego nie rozumiem bo mam plazmę panasonica od 5 lat i żadnego smużenia nie ma, a świat idzie do przodu i LED LCD chyba też.
Polecilibyście mi Sony? do filmów gier i podłączenia z laptopem?

W podobnej cenie dostaje się podobne parametry. Żaden z w/w nie jest złym. Mi osobiście podoba się obraz serii 605 Sony, ale proponuje przejść się i wybrać to co się tobie podoba a nie innym.
 

don_Gordon

New member
Witam, też się zastanawiam nad zakupem Samsung 40H6400 lub SONY KDL-40W605 i nie wiem co wybrać. Mam czy samsung dużo traci na jakości obrazu do sony ? jak byście ocenili oba te telewizory ? z góry dziękuje :)
 

jacekcy

New member
Witam, też się zastanawiam nad zakupem Samsung 40H6400 lub SONY KDL-40W605 i nie wiem co wybrać. Mam czy samsung dużo traci na jakości obrazu do sony ? jak byście ocenili oba te telewizory ? z góry dziękuje :)

Mi również podoba się obraz na SONY KDL-40W605 i ten model kupił mój kumpel, mimo że zdecydowany był na inny TV.

Coś będzie lepsze w Samsung 40H6400, a coś w SONY KDL-40W605.

Niestety po moich smutnych doświadczeniach nigdy nikomu nie polecę PHILIPSA.
Twierdzę, że specjaliści od SOFTU, zawsze coś sknocą w TV tej marki.

Jednak wyboru musisz dokonać sam. Wybierz się do sklepu z TV i przynajmniej porównaj egzemplarze, które Cię interesują na sygnale, który będziesz miał w domu.

Zawsze w ostatecznym rozrachunku NAJLEPIEJ POLEGAĆ NA SAMYM SOBIE.
 
Ostatnia edycja:
Do góry