TV 39-42 do 2200zł?

acid1234

New member
Witam
Moje wymagania nie są duże:

- Korzystał będe z TV naziemnej(narazie). Głównie TV, czasami film hd z Pendrive.
= Czasami podłącze XBOXa.
= Internet - niekoniecznie.
= Pokój 18m2, od tv 2,5 - 3m.
= A najważniejsze firmę SAMSUNG odrzucam na starcie.


Moje typy to:
1. Philips 46PFL4508H za 2290zł - ale za duży no i Philips.
2. LG 42LA620S - zrobił na mnie pozytywne wrażenie i ma 100Hz ale trochę drogi :).
3. Toshiba 39L4333DG- prosty i tani, chyba wiecej mi nie potrzeba, sam nie wiem. Wydawał mi się w sklepie troch ciemny - ale może tak był ustawiony. MÓJ TYP !
4. SHARP LC-39LE650V
- raczej chyba nie, ale..
5. LG 39LN5400 - nie mam pojecia ale cena zachęca.

Poczytałem trochę i jak zwykle wiem coraz mniej. Może nakierujecie mnie na coś jeszcze.
 

Duch87

New member
Bez reklam
Philips 42PFL5008 z ambilightem i 3D - też warty sprawdzenia sprzęt. I jak masz grać na Xboxie to ma najniższy input lag na rynku wśród producentów.
 

acid1234

New member
Duch87 >>> Fajna propozycja, dobre parametr i wyposażenie, ale jakoś nie mam przekonania do tej firmy. Miałem styczność z kilkoma dość drogimi urządzeniami tej firmy i niestety zawsze coś było nie tak wykonane. Może jeszcze się przekonam, zerknąć nie zawadzi.

Philips ma matrycę ma 50Hz a LG 100Hz? Czy coś mylę.
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
Witam

1. Philips 46PFL4508H za 2290zł - ale za duży no i Philips.


Za duży przy odległości 2,5 m chyba coś Ci się pomyliło.
Rozmiar do Twojej odległości od Tv jest idealny. 46-47 cali jedynie jest za duży do oglądania NTC.

Na Twoim miejscu uderzyłbym w LG albo Tośkę ale wersje 46-47 cali. Uwierz nie będziesz żałował.
Rada: Weź na żywo przetestuj oba Tv i zdecyduj.
 

acid1234

New member
Ja celowo chcę mniejszy tv miał być początkowo 32 cale, ale to faktycznie jest mało i stanęło na 39. 42cale to maksymalny rozmiar jaki chcę mieć na ścianie.

Jest jeszcze starsza Toshiba 40RL939, ale narazie przemawia do mnie LG 42LA660S. Czy poza nim coś z matrycą 100Hz dostanę do 2500zł?
 

acid1234

New member
LG 42LA660S - ma problemy ze skalowaniem? Wyczytałem, że pod Playstation 3 wygląda to kiepsko.

Panasonic TX-L42ET60E jest jeszcze.
 

acid1234

New member
Ok dzisiaj jadę pooglądać telewizory.
Zweryfikowałem swoje potrzeby:
1) bez 3d.
2) bez WIFI , smart niekonieczny
3) Z dobrym naturalnym obrazem z gorszych źródeł (SD).
4) dobry do xboxa.
5) dobry do filmów z dysku zewnętrznego.
6) 100Hz matryca byłaby idealna.
7) dobra czerń i mały Clouding.


LG 42LN575S - zastanawia mnie ten model ale 100Hz on chyba nie ma?
 
Ostatnia edycja:

acid1234

New member
Jeszcze raz zweryfikowałem moje potrzeby.
Potrzebuje TV do oglądania Telewizji SD i gry na Konsoli oraz filmów nie full hd (z dysku).
Zależy mi aby w niższych rozdzielczościach nie było tragedii jak to mam miejsce w niektórych(wielu) LCD.
Byłem w sklepie i pooglądałem trochę te telewizory... i niestety za wiele różnic nie zauważyłem na obrazach wyświetlanych z źródła sklepowego. Ciężko coś na tej podstawie wywnioskować.

Panasonic TX-L42ET60E - spodobał mi się w pierwszej chwili, ale wydaje mi się zbyt "ostry" w obrazach mniejszej rozdzielczości było kiepsko(pikseloza?krawędzie?). Strasznie goracy z lewej strony. Odpuszczam.
Toshiba 39L4333DG - strasznie ciemny, albo tak ustawiony, reszta w miarę ok.

LG 42LN5400 - poważnie o nim myślę, jakościowo dobry, trochę mało nowoczesny wizualnie, ale mi to nie przeszkadza.LG 42LN575S - podobny do ln5400
LG 42LA660S i LG 42LA620S - fajny wygląd i obraz też zrobił na mnie wrażenie choć źródło było inne. Nie wiem jak w SD by wypadł. Ogólnie do poważnego przemyślenia.
Philips podobny do LG - jakoś nic w nim nie zauważyłem specjalnego na plus.


Panasonic TX-P42ST60E - zwrócił moją uwagę, obraz wydał mi się dobry, nie tak wyraźny(podrasowany) jak w LG LA ale... to plazma :), choć coraz bardziej kieruję się w stronę plazm.

Zastanawiam się jeszcze nad:
- LG 50PN6500 - za śmieszne pieniądze(wielkość).
- Panasonic TX-P42X60E - ale ma rozdzielczość 1024x768 - 1500zł !!!

 
Ostatnia edycja:
Do góry