TV 37-42 cale do 3500zl (plazma czy LCD ?)

TheWario

New member
Jakis czas temu prosilem tu na forum o wybor telewizora do mojego pokoju by ogladac z odleglosci okolo 1,5m i doradziliscie genialny telewizor do tych warunkow czyli Panasonic 26lx7.
Teraz musze wybrac cos dla rodzicow:
- odleglosc do TV to jakies 3,5m wiec minimum 37 cali (chodz wolalbym 40,42)
- srednie naslonecznienie (okna za telewizorem)
- glownie sygnal z kablowki czasami z PC lub konsoli x360(przez hdmi/dvi czasami w 720p)
- cena do max 3500zl

Przegladajac forum i skapca natrafilem na 2 modele troche rozniace sie technologia i prosze was o pomoc w wyborze, mam nadzieje za pomozecie tak jak ostatnio w genialnym wyborze:
- JVC 42p80
- Panasonic 42py80
JVC to LCD a Panasonic to Plazma i teraz pytanie, co lepiej bedzie wygladac na sygnale z kabla ? slyszalem ze plazmy sobie lepiej z tym radza (panasonic ma takze wyzsza rozdzielczosc fullhd) ale jak wyglada sytuacja z tzw. wypalaniem loga jak dlugo sie oglada jeden program ?? Z gory dziekuje za pomoc i prosze tez o jakies inne sugestie podobnych TV
 

TheWario

New member
Nikt nie pomoze ??
Panasonic troche wiecej pradu ciagnie bo az 380W a ten LCD 214W czyli prawie 2 razy mniej, warto w plazmy sie pchac ??
Ostatnio takze Saturn zrobil promocje na Sharp 42 G20E za 3450, warto to brac ?? Nie ma 100hz ale moze lepiej wyswietla obraz od tego JVC (glownie chodzi o obraz z kablowki) ??
Prosze o pomoc i jakakolwiek odpowiedz na moje pytania :???:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp jest model marketowy ,ma słabe formatowanie i skalowanie w SD,
50 Hz i .Ja bym odpuścił.
JVC to model 100 Hz , możliwość przesuwania obrazu po ekranie, mozliwość wyączenia obróbki cyfrowej, matrycę aktywną.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30
Na lcd będziesz miał mniejsze refleksy w dzień niż na plaźmie . Nie musisz docierać . Telewizor LCD ze sterownkiem 100 Hz Clear Motion Drive, DynaPix HD, system dźwięku MaxxAudio oraz 2 wejścia HDMI kompatybilne z CEC .
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27396&highlight=test+nie+k%B3ama%B3
Oczywiście wybór należy do Ciebie.
Sprawdziłbym jeszcze :
Toshibę 42 Z 3030
Philipsa 42 7762
Sony 40 D 3500
 
Do góry