TV 37"-42" 1500-2000zł max.

maZee4

New member
Witam!
Poszukuję nowego telewizora do 2000zł, bo mój 22" i 17-letni (chyba) Panasonic (bo loga już dawno nie ma:)) już ledwo zipie.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 5m x 4m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ok. 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - najczęściej na wprost. Natomiast kiedy cała rodzina zasiądzie, to 2 osoby z lekkiego ukosa.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać, dobrze by było, gdyby stał dosyć stabilnie.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - Okno znajduje się po prawej stronie od telewizora, pokój trochę bardziej niż średnio nasłoneczniony, słońce lubi przygrzać.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - Jak już wspomniałem najpewniej jakiś zasłużony Panasonic 22"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - hmm... nie znam się na tej najnowszej technologii (dlatego też piszę ten temat), ale przydałoby się wejście na pendriva, co by jakieś zdjęcia pooglądać. A tak poza tym to ładny obraz, chociaż myślę, że dla mnie po przesiadce ze starego telewizora każdy będzie ładny. ;-)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - Cyfrowy Polsat
10.Jakie urządzenia ? - dekoder Cyfrowego Polsatu HD6000-straszny syf swoją drogą, DVD
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - ~4-6h dziennie
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - niestety się nie znam, odpowiem: lepszą do moich warunków
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - filmy i mecze wraz z synem, seriale-żona:), czasem jakieś national geographic czy discovery
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile godzin dziennie? - nie
16.Preferencje co do marki? - mój Panasonic wytrzymał 17 lat, więc jakiś sentyment do tej firmy mam
17.Preferencje co do wielkości? - 37"-42"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - jak się psują;)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - w tygodniu popołudnia i wieczór (15-22), sobota - i dzień i wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 2000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie musi mieć

Także prosiłbym o propozycje co do zakupu telewizora. Piszę tutaj, bo raczej nie wciśniecie mi pierwszego lepszego kitu, w przeciwieństwie do większości (nie wszystkich oczywiście) sprzedawców w dużych sklepach, czy centrach handlowych. Chciałbym, żeby telewizor starczył na te kilka lat, bo 17-stu raczej nie oczekuje, bo teraz aż tak solidnych rzeczy raczej nie robią (poprawcie mnie jeśli się mylę:)).
Takowe sklepy odwiedziłem w zeszłym tygodniu i tylko bardziej zgłupiałem, bo wybór był oszałamiający wręcz.
Dzięki Wam z góry za pomoc. Miałbym też prośbę, żeby uzasadnić choć jednym zdaniem dlaczego ten telewizor, albo rzucić linkiem do rzeczowej recenzji - o ile to nie problem oczywiście.;-)
 

Krzysiek1024

New member
Bezpieczny dystans mieć trzeba :), ale nie każdy sprzedawca w takich miejscach na mm czy euro jest wciskaczem ściemy. Myślę, że źle się do tego zabrałeś. Racja teraz tego jest do groma, wybór niezły, lepiej rozeznać się w necie i znaleźć kilka modeli najbardziej ciekawych, a w sklepach sprawdzić dostępność i na oczy zobaczyć jaką jakość obrazu oferują. W sklepie można też przetestować funkcję 3D i pobawić się smart TV, do czego zachęcam.

Zaczynając od sentymentów, Panasonic:
Panasonic TX-L42E5E, ten ma 150Hz BB
Panasonic TX-L39E6E, ten 100
Panasonic TX-L39E6EK też 100

Dwa LG, niestety bez 3D w tym budżecie.:
LG 42LS570S,
LG 37LS570S,
oba LG mają MCI na poziomie 200Hz

i Thomson:
Thomson 39FU6663, tez 200Hz

Podsumowując, każdy ma funkcje smart TV, 3D brak w LG, oraz jak widać LG i Thomson będą miały lepszą ostrość w dynamicznych scenach. Te TV bym widział w tej cenie i w takim rozmiarze.
 

maZee4

New member
Z tych co podałeś to najbardziej mi się podobają Panasonic TX-L42E5E i LG 42LS570S. Myślę, że w najbliższym czasie pójdę do sklepu i jeśli będą to bezpośrednio porównam i wtedy się zdecyduję. Pozostałe odrzuciłem, bo jak pisałem w pierwszym poście 3D nie musi być, a te co wybrałem mają po 200 i 150Hz oraz 42".
Chyba, że jakieś propozycje się pojawią, to jestem na nie otwarty. :)
 

maZee4

New member
Czytając o Panasonicu TX-L42E5E natknąłem się na Panasonica TX-L42E6E, który żonie się bardziej podoba. Są jakieś znaczące różnice czy muszę przekonać żonę to tego pierwszego? :) Laik taki jak ja zauważył na razie, że podany przez ciebie ma 150Hz, a ten 100, co jednak jest chyba znaczącą różnicą.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb widziałbym nowe modele:
- Panasonic 42E6
- Philips 42PFL 4208
- Toshiba 42VL 963
- Sharp 46le540
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy tej wielkości poszedł tym w jakość - masz w/w modele przez Kikiego, a oprócz tego z zeszłorocznych masz bardzo fajne
Toshiba 40TL933
Philips 40PFL5507
Które bez problemu mieszczą się w Twojej klasyfikacji cenowej, a jakościowo to wysoka półka.
 

maZee4

New member
Dzięki za wielki odzew. Teraz mam obraz sytuacji i chyba co bym nie wybrał z tych propozycji, to będę zadowolony. Jeśli będzie taka możliwość to zobaczę jak się prezentują w praktyce. A gdybyście mieli podać jeden najlepszy z tych podanych do moich warunków? Ale chyba teraz oczekuję zbyt wiele Od Was, bo i tak Wasza pomoc jest dla mnie nieoceniona ;)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Do Twoich wymagań wybrał bym
Toshibę 40TL933 lub Sharpa 40LE540.
Z najważniejszych różnic
- toshiba jest bardzo multimedialna, czyta wszystko z USB, ma fajnego smarta, gdzie sharp ma problemy z USB i smart właściwie nie istnieje.
- oba stoją bardzo stabilnie z tego co pamiętam nie są to jakieś plastikowe nóżki, tylko szklane.
- oba mają prawdziwą 100hz matrycę, co jest naprawdę ważne, w odróżnieniu od większości nowości które mają "100 BLS / AMR / CMR / MF" czy jakokolwiek inaczej nazywaja teraz te swoje współczynniki firmy, które nic nie mają wspólnego z płynnością obrazu).
- Toshiba ma błyszczącą matrycę i średnią czerń, natomiast równe podświetlenie niemal bez chmurek, Sharp natomiast na matrycę matową, lepszą czerń (choć delikarnie w granatowy podchodzi) i również dość równe podświetlenie.
- toshiba ma lepsze ustawienia fabryczne, Sharpa trzeba dłużej kalibrować.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Sharp jest RGB - więc kalibracja jest taka sama.
Sharp lepiej obrabia sygnał , obraz jest ostrzejszy i wyraźniejszy.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Sharp ma przeciętne fabryczne, stąd kalibracja będzie dłuższa. Na Toshibie Hoolywood są niemal identyczne jak tryby THX, stąd od nich zaczynając mamy ułatwioną sytuację, dzięki dobrze dobranej temperaturze kolorów i kolorowi czerwonemu.
Co do sygnału - ja różnic nie widziałem przy skalowaniu, dopiero LE830 robił zauważalny przeskok.
 
Do góry