TV 37-40" za nieduże pieniądze z USB

gawior

New member
Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum.
Jako że przeprowadzam się w następnym tygodniu, to chciałbym się już przesiąść ze starej kineskopówki na coś lepszego.
Przyszli teściowie niedawno kupili TV Samsung UE32D5000 ( na promocji za 1800zł ) i nie powiem ten telewizor przypadł mi do gustu i jest o wiele lepszy od starszego Sony 32" z HD Redy moich rodziców.
Celuję w coś niedrogiego, a żeby było w miarę dobre, bo jednak przeprowadzka ( nowe meble, remont itp. ) pochłaniają bardzo dużo pieniędzy.
TV będzie służył do oglądania telewizji cyfrowej ( Cyfra+ ), odtwarzania filmów z dysku zewnętrznego ( poprzez USB ) jak i z podłączonego do niego komputera ( oglądam dużo filmów z PC ).

Chciał bym żeby TV miał:
- 37-40 cali ( 32" na ten pokój, salon będzie za mały - 38m^2 )
- USB z obsługą dysku zewnętrznego i odtwarzacza filmów
- Przyzwoity obraz z ładnymi kolorami ( obraz z tego UE32D5000 mi odpowiada )
- dobrze by było 100Hz ( ten Samsung D5000 chyba nie ma prawdziwych 100Hz ? )

Ogólnie rozglądałem się za TV do 2000zł
Ten UE32D5000 to koszt 2149zł - wolę sklepy stacjonarne w moim mieście i tu kłania się Komputronik.pl ( raczej raty wchodzą w grę ).
Natomiast wersja 37" to 2199zł, a 40" to 2299zł
Tej magicznej kwoty 2300zł chciał bym nie przekraczać, a i niekoniecznie muszę mieć te 40", bo i tak jest to już duży wydatek przy tym co już zainwestowałem i tym co jeszcze muszę kupić, zrobić.

Mam jeszcze jedno pytanie co do kabla HDMI. Zawsze byłem zadowolony z produktów Prolink, tak więc i tutaj bym dał kabel od nich.
I teraz, od TV do PC będzie więcej niż 10m ( około 15m ) i czy lepiej dać kabel 15-20m, czy kable 5m i 10m + jakiś wzmacniacz ?
Albo może jakieś inne rozwiązanie ?


Z góry dziękuję za propozycje, podpowiedzi i przepraszam jeżeli popełniłem jakieś błędy w tym poście.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tdx

New member
Bez reklam
jak chcesz coś dużego a sensownego zainteresuj się LG 42LK530 - jest to 100hz TV LCD z USB, jak chcesz sensownego samsunga to nic poniżej 40C650 w LCD i 40D6000 ten producent nie ma i faktycznie opisywany przez Ciebie model D5000/D5500 nie jest 100Hz ma tylko CMR 100Hz a to nie to samo :)
 

gawior

New member
Toshiba była by OK. Mam zaufanie do tej firmy. Obecny TV kineskopowy też mam Toshiba i do tej pory go chwalę.
Jednakże cena podanego przez was modelu jest za wysoka niestety.
Telewizor muszę kupić w sklepie w moim mieście i nie wchodzi w grę żaden sklep internetowy ( no chyba że raty też przez internet załatwię ).

Philips cenowo był by OK, ale wyczytałem, że nie czyta napisów z dysku zewnętrznego, a właśnie odtwarzanie filmów z dysku USB i PC, to sprawa priorytetowa. Do końca też nie mam przekonania do tej marki, ale to nie jest wielki problem. Z Philipsa, to mam wzmacniacz samochodowy, ale ze starej dobrej serii gdzie projekt był niemiecki, a wykonanie japońskie, a nie chińskie.

Co do plazmy to sam nie wiem. Nie wiem jeszcze do końca czy TV będzie wisiał, czy stał. Tak więc wolał bym coś cieńszego.
Jeszcze mam pytanie, odnośnie jakie zużycia prądu mają plazmy około 40 calowe ?

Czym jest dysortografia, to chyba każdy wie i nie trzeba odrazu kogoś wyśmiewać.
Po prostu samo to tak wychodzi, mimo że wiem jak się to pisze.
Jedynie co mogę, to przeprosić za błąd i to w tytule tematu.
Niestety nie widzę gdzie mogę edytować temat.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Co do plazmy to sam nie wiem. Nie wiem jeszcze do końca czy TV będzie wisiał, czy stał. Tak więc wolał bym coś cieńszego.
Jeszcze mam pytanie, odnośnie jakie zużycia prądu mają plazmy około 40 calowe ?
w warunkach domowych, średnio w granicach 120-140W przy średnio ustawionym kontraście
do filmów plazma to najlepszy wybór, obraz typowo kinowy, łagodny, do tego masz dobrą płynność bez efektu teatru jak w LCD, choć trzeba mieć na uwadze dobre warunki do oglądania (szklana matryca)
możesz też zaszaleć i kupić LG 50PV350, cena śmieszna a obraz nie gorszy od Panasonica S30 (poza ciut słabszą czernią), no i te 50' robi wrażenie :)
 

widmo82

New member
faktycznie opisywany przez Ciebie model D5000/D5500 nie jest 100Hz ma tylko CMR 100Hz a to nie to samo :)
prosze o rozwiniecie tematu CMR100Hz i roznic pomiedzy ogolnie znanym i podawanym 100Hz - jaka to roznica?
PS: w serii C6000 jest podobny chwyt marketingowy?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
W roku 2010 producenci TV led zaczęli podawać oprócz normalnie wcześniej każdemu znanego opisu (w sonym "motion flo 100Hz", w samsungu "motion plus 100Hz", w LG "tru motion 100Hz) także dodatkowy parametr (w samsungu CMR, w lg MCI)
i tak dla przykładu tv samsunga C6500 miał napisane motion plus 100Hz, oraz na pudełku CMR 400Hz - w 2010 podawano jedynie wartość 100Hz jedynie wtedy gdy TV faktycznie miał tą funkcję
niestety klient jest taki że chce mieć 1200Hz za 2000zł i producenci zamiast prawdziwych 100Hz zaczęli bawić się w CMRy, MCI itp

Tak dla przykładu seria samsunga D5003/D5000/D5500 jest opisywana jako CMR 100Hz a tak naprawdę jest to 50Hz matryca - oczywiście producent na swojej stronie o tym pisze natomiast na allegro i nie tylko jest ładnie napisane 100Hz i to wprowadza ludzi w błąd. To samo tyczy się modelu LG LV3550 gdzie na stronie producenta wyraźnie jest napisane MCI 100Hz :)

Bierze się to z tego że dla klienta liczą się liczby. Plazma ma 600Hz to my walniemy 800Hz (przykład samsunga D7000/D8000) zresztą taki jest trend

Dlatego apel: kupujecie obraz nie broszurkę ze specyfikacją producenta :)
 

gawior

New member
Wybrałem Toshiba 40VL748 i do tego odtwarzacz multimedialny ASUS O!Play HDP-R1 ( takie mieli tylko w ofercie w RTV Euro AGD ).
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Z dyskami najlepiej radzi sobie samsung i lg (modele tegoroczne mają dts). Przemyśl sens podłączania kompa 15 kablem hdmi:
1. masz (będziesz miał) usb które czyta avi, mkv, mp4 itp
2. dlna (allshare w sams) czyli odtwarzanie filmów przez sieć z kompa

Rozumiem dobre rady kolegów odnośnie toshiby ale kolega gawior pisze, że cena ma znaczenie i MUSI mieć w pełni funkcjonalne usb. Ja bym jednak pod kątem USB polecał samsunga. Pewnie, że pod kątem obrazu, płynności można wybrać coś innego (nie mam samsunga) ale cena.
 

gawior

New member
Temat już zakończony.
Kupiłem Toshibe ze względu na skalowanie SD, a Asus-a O!Play do odtwarzania filmów z dysku HDD 2.5" USB
To połączenia da mi oczekiwany obraz z sygnałów SD i możliwość oglądania filmów z dysku przenośnego.
 
Do góry