TV 37"-40" do 2000zł

mat662

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze telewizora.

1. Odległość od ekranu: 2 - 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Nie docierają do niego promienie słońca
3. Jak duży jest pokój: 3,70 x 4,20
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: Stary crt
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: wiadomości, prog. przyrodnicze, seriale, filmy, MECZE
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór/dzień (80%/20%)
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: zdecydowanie bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry lecz nie męczący wzroku
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojętne
11. Preferowana wielkość telewizora:37-40'
12. Preferowana marka: SAMSUNG lecz jeżeli innej marki byłby lepszy to czemu nie
13. Czego nie lubisz w telewizorach: ---
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% do telewizji 50% do gier
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
16. Czy ważne jest wifi: nie
17. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie
18. Czy chcesz surfować w internecie z poziomu telewizora: tak
19. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: tak
20. Ma mieć 3D: nie musi
21. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
22. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
23. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi (Xbox, C+, komputer)
24. Jaki masz sygnał: tymczasowo DVB-T jednak za 2 miesiące c+
25. Ile programów HD: kilkanaście
26. Ma stać czy wisieć: stać
27. Rozdzielczość: Full HD
28. Dvb-t: tak
29. Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość obrazu,dzwięku, dobre odświeżanie
30. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-7
31. Budżet: maksymalnie 2000

i tak o to moje preferencje odnośnie tv, dużo czytałem, oglądałem w sieci itp, mam dwa modele na oku ale nie wiem na co się zdecydować, może zaproponujecie coś innego, oto moje typy:

1 - Samsung UE40EH5300
2 - Samsung UE40ES5500

Pozdrawiam
 

skwara27

New member
ja się podpinam pod pytanie moje typy to
Philips 42PFL4007H lub Toshiba 40RL939 ewentualnie coś w podobnej cenie
co polecacie
 

fentanyl

New member
Witam
I ja się podpinam :)
Też myślałem o Philipsie 4007 ale brałem też pod uwagę LG 42LS570S albo inne lg LS5600.
Co do autora tematu to radzę pomyśleć czy nie zainteresowć się jednak 42". sporo osób doradza 4007 ale przy LG też obstaje dużo osób.
 

qawior

New member
kiki w tym wątku: "philips-32pfl5007-vs-lg-32ls570s" (nie mogę dodać linka), wspominałeś o nowych modelach, które mają wyjść w marcu. Ja stoję przed wyborem właśnie nowego TV. Maksymalnie 37'' i do 2000. Potrzeby podobne jak kolega wyżej (mecze, PC, xbox, cyfra; 3d zbędne), dlatego się podpinam.

Generalnie najbardziej przekonują mnie wyżej wspomniane LG 37LS570s i Philips PFL4007h. Z tymże LG jest tańsze i ma DVB-S.

Mam jednak pytanie odnośnie tych nowych modeli tv, ponieważ nie spieszy mi się bardzo. Czy warto czekać na te nowe modele? Wniosą coś nowego, oprócz tego, że zapewne będą miały 3d? Jak to wpłynie na cenę wspomnianych modeli? Spadnie ich cena czy po prostu zostaną wycofane? Czy zmieszczę się w budżecie, który to jest maksymalnie 2000?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego nie wiem ale za kilka dni pojawią się więc ceny bedą znane.
Przypomnij się za trzy dni.
 

qawior

New member
Orientuje się ktoś może jak jak LG LS570s sprawuje się w grach? Jaki ma input lag?

Ponad to czy Philipsie PFL4007H nadal występują takie problemy w korzystaniu z internetu? W sensie, że podobno działa jak '15 letni komputer'. Dodatkowo czy rzeczywiście te Philipsy na matrycy Samsunga są takie kiepskie? Jak odróżnić Philipsa na matrycy Sharpa od Samsunga w momencie zakupu?
 
Do góry