TV 32" pod PC, maksymalna kwota 1300 zł.

czejen

New member
Witam.
Miałem w planach zakup monitora 27" i przeznaczone na to 1000-1300 zł ale na kilku forach mi odradzono taki zakup, gdyż w tej cenie dostępne są monitory o niskich parametrach i ze słabymi matrycami. Patrząc na ceny tv, mogę dostać w ww. budżecie tv i to większy bo 32" ale czy znów nie będą to najtańsze modele o słabszych parametrach ?
Najbardziej zależy mi na niskim input lagu i niskim odświeżaniu. Wyświetlacz będzie wykorzystywany do gier, oglądaniu filmów i internetu czasami do pracy z tekstem. Co do typu matrycy to do końca nie mogę się zdecydować ale chyba VA -zależy mi też na dobrym odwzorowaniu kolorów i braku smużenia, trochę mniej na kątach widzenia gdyż z tv będzie korzystać jedna osoba siedząc na wprost, w przypadku oglądania telewizji np. z fotela czy kanapy usytuowanej w rogu pokoju zawsze można tv lekko przekręcić. Nie wiem czy tu moje myślenie jest dobre co do wyboru matrycy, ewentualnie proszę o pomoc w jej wyborze. Z innych udogodnień to nie zależy mi na smart tv, wi-fi, wbudowanych głośnikach ale fajnie jakby miał cienkie ramki, regulację wysokości, tv był na pojedynczej stopce, matryca nie była błyszcząca, dobrze jakby miał tuner tv.
Przy okazji zastanawia mnie jedno, czy matryce w TV są w jakiś sposób mniej zdrowe dla oczu niż te stosowane w monitorach dla pc? nie chodzi tu o wielkość ekranu i odległości w jakiej będę siedział, bo wiadomo że przed tv 32" nie usiądę w odległości 0,5m. Obecnie korzystam z monitora 19", proszę Was o pomoc w wyborze czegoś większego o "przyzwoitych" parametrach.
Na tym forum doczytałem się że Toshiba 32L3433DG jest ok, ale może jest jeszcze jakiś wybór ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie skalowanie dot by dot w tym modelu Toshiby będzie extra.
Ma Input lag w pierwszej grupie , więc powinien spełniać oczekiwania.
 

czejen

New member
Dzięki. Ciężko w tej chwili z dostępem Toshiby 32L3433DG, jest to model z 2015r ?
Kiki a może wiesz coś o LG 32LF5610 lub jakimś Panasonicu godnym uwagi w cenie zbliżonej do Toshiby ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic wprowadził w tym roku pierwszy raz słabe modele.
Ten model Toshiby też będzie bardzo dobry.
 

czejen

New member
Witam. Większe zakupy planuję z dużym wyprzedzeniem i dopiero teraz przyszedł czas na zakup TV. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć Toshiby 32L3433DG, już parę miesięcy temu był problem żeby ją dostać.
Orientujecie się czy wyszedł jakiś nowszy model o zbliżonych parametrach ?
Gdzieś w necie znalazłem pozytywne opinie o modelu Toshiba 42L7453DG ale chyba nie ma odpowiednika 32".
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie było tej wersji w wielkości 32".
Masz :
- Sharpa 32CFE6351
- Philipsa 32PFH5300
- Hitachi 32 HE1510 - biały lub czarny
 

czejen

New member
Ok, dziękuję. Philips wydaje się być dobrą alternatywą, chociaż dużo na jego temat nie piszą. Co do pozostałych dwóch to chyba też już wyszły ze sprzedaży.
 
Do góry