TV 32 głownie jako monitor PC

smileon

New member
Witam

Zastanawiam się nad kupnem TV 1920x1080 32 cale nie więcej
Odbiornik będzie służył głownie, jako monitor PC jak i do telewizji cyfrowej naziemnej
Podliczony kablem HDMI-DVI
Cena celuje w 1400 jednak, jeśli będzie warto 1500+ przejdzie
Co do SMART TV chciałbym, aby był jednak nie koniecznie na pełnym wypasie...

Wybrałem takie modele:

UE-32F5300
UE-32EH5300

Maksymalnie UE-32F5500 z racji ceny...

Poczytałem, po czym narodziło się wiele zapytań model F niby z 2013r matryca półmatowa EH o ile dobrze wyczytałem matowa nie mogłem znaleźć jednoznacznych informacji na temat podświetlenia krawędziowe czy od tylu dziwnie ma się sprawa również z tym 100mhz niby to tak na prawdę nie jest 100 a 50mhz...

Wszelkie sugestie czy to faktycznie spełni swa role, jako monitor PC-GRY-INTERNET jak i inne podpowiedzi bardzo mile widziane

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb to zacznik od Philipsa 32PFL 4258
Twoje modele jeśli wyłącznie będziesz korzystał z serfowania w necie to ok. Ale jeśli chjcesz puszczać filmy -to kiepski pomysł.
 

hans2

Banned
zeby tv byl uzywalny jako monitor (czytelnosc czcionek) musi poprawnie obslugiwac chroma subsampling 4:4:4 a nie wszystkie to maja. wiem ze np samsungi to obsluguje jak zmienisz nazwe zrodla na pc/pc-dvi ale z kolei wtedy tracisz mozliwosc zmiany niektorych ustawien.

tu masz link do przykladowego obrazka testowego:
http://img.photobucket.com/albums/v293/nuker43/inputlag/TintBlueRGB.png?t=1287963155

jak "magenta" jest niewyrazne tzn ze nie obsluguje lub jest zle ustawiony.
porownaj sobie na zwyklym monitorze i na tv.
 

smileon

New member
Powiem tak w czeskiej miałem na oku monitor
LCD LED z tunerem SAMSUNG T27A550

Jednak później narodziła się myśl ze może jednak TV 32 z racji podobnych cen...

Proszę o podpowiedz czy warto pchać się w te 32 TV czy jednak lepiej brać ten monitor 27 LCD LED
I nie kombinować później
 
Do góry