TV 32"do PC - ostre czcionki

komzik

Member
Witam,

Poszukuję TV 32" do PC. Warunek podstawowy - ostre czcionki.

Tv + PC wykorzystywany będzie do pracy (Word, Excel), internet. Czasami będę chciał obejrzeć film, a także TV - planuję włożyć do kompa kartę SAT. Rzadziej planuje pograć.
Ponieważ będzie z niego korzystała również żona - dużo pisze w Wordzie, konieczne jest aby czcionki były super wyraźne.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 7 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? bez znaczenia
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno od północy
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? bez znaczenia
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? PC
10 .Jakie urządzenia? PC
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? dobra jakość obrazu
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, popularnonaukowe
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak, dość dużo
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak 5,25% :)
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 32
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ??
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1800 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - bez znaczenia
22. Wejścia - HDMI, D-SUB, DVI(?)

Zastanawiam się nad Philipsem 32PFL4007H i ew. Panasonic TX-L32E5EA może jakiś Samsung ?
 
Ostatnia edycja:

komzik

Member
toshiby nie znam...
Różnica pomiędzy Philipsem 4007 i 5007 (z parametrów, które mnie interesują) to odświeżanie 200Hz/400Hz i jasność 350/400 cd/m2.
To ma tak duży wpływ, żeby było warto dopłacać ?
 

Kajren

New member
Witam, dołączam się do pytania w sprawie TV 32" jako monitor PC, tyle że w moim przypadku granie i oglądanie filmów z komputera jest na pierwszym miejscu.

Z tego, co wyczytałem w różnych testach (w tym na hdtv.com.pl) najlepszym rozwiązaniem wydaje się:
PHILIPS 32PFL5507 cena? 1932.00zł to trochę dużo, ale TV świetny, 400 hz robi wrażenie w porównaniu do 100hz i mniej, czerń bardzo ładna, dobre kąty. Input lag 40-50, to nie dużo ale mogło być lepiej, nie czyta napisów txt, nie wiem jedynie jak wygląda reprodukcja kolorów z sygnału PC, czy jest to pełne 4.4.4?

Jak dla mnie to trochę dużo, zdecydowanie za dużo jak na TV które posłuży mi za Monitor PC.
Rozważam zakup czegoś w granicach 1300-1500 zł.

LG 32LS5600
Input lag: 38ms with “PC” input label
Full 4:4:4 color reproduction: No, input subsampled

Samsung UE32EH5300
Input lag 16ms compared to lag-free CRT
Full 4:4:4 color reproduction: Yes, with “PC” input label

Zostaje jeszcze Samsung UE32EH5000, tylko że EH5000 to 50 hz a nie 100-120 jak modele wyżej.
Gdybym miał wybierać coś powyżej 100hz, wybrałbym 400hz+ zamiast np. 200hz. Pomiędzy 100, a 200 różnica w obrazie nie jest aż tak widoczna, jak na 400hz.

Mam nadzieję że wypowie się jakiś znawca i doradzi/pomoże rozwiać wątpliwości.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Philips ma tak naprawdę 100hz, a Samsung i LG 50 - z tych modeli o których piszecie. Reszta to nic nieznacząca nagonka firmowa, zapoczątkowana przez dwie ostatnie firmy. To taki sam pic na wodę jak 600hz w plazmach :)
 

Kajren

New member
Czyli twierdzisz że, nie powinno być różnicy w obrazie pomiędzy Samsungami i równie dobrze mogę brać Samsunga UE32EH5000? (jest sporo tańszy).
Jak to wygląda u Samsunga UE32ES5500?

Z tych droższych, wszystko wskazuje na Philipsa...?

Orientujesz się przypadkiem czy w tych Samsungach nie występuje clouding i innego rodzaju "duszki"?

Nie zależy mi na bajerach typu Smart TV, telewizor ma spełniać rolę typowego monitora PC, z tunerem DVBT+ MPEG4.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No to samsung absolutnie się nie opłaca do używania jako monitor.
Jeśli chcesz się fajnie cenowo zmieścić - Philips 4007 - bardzo niski input lag, idealny do używania jako monitor.
PS : Pamiętaj że przy PC nie liczą się dodatkowe opcje, procesory, liczba hz, gdyż to wszysto się wyłącza w trybie "pc" lub "do gier" w celu zminimalizowania opóźnienia.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Chcesz ostrych czcionek i super kolorów na dużym tv w jakości takiej jak masz na monitorze ? Do tego nadaje się najlepiej philips, samsung czy też sony. I to musisz jeszcze po podłączeniu pod PC ustawić w tv że jest podłączony właśnie do PC, dopiero wtedy tv wyświetlił peny sygnał z kompa. Możesz sobie poczytać w poniższym temacie na AVSforum o tym problemie, na który zdaje się nikt nie zwraca uwagi zaś różnice są bardzo duże, tak w ostrości jak i w kolorach na korzyść w tym przypadku philips, samsung czy sony.

Official 4:4:4 / Chroma Subsampling Thread

W tym poście nawet masz zdj. przedstawiające jak fatalnie to wygląda, jeśli tv nie jest przystosowany do PC
http://www.avsforum.com/t/1381724/official-4-4-4-chroma-subsampling-thread/150#post_22302993
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy Samsungach wyraźna czcionka? Testowałem je pare razy i po połączeniu z PC po hdmi (bo większość nie ma VGA), było słabo, na 40" trzeba było z max 1metra ogladać żeby czcionka była czytelna.. Co innego ich własna przeglądarka / widgety - tutaj jest przynajmniej dobrze.
 

komzik

Member
to w takim razie na co zwracać uwagę jeżeli weźmiemy pod uwagę, że kryterium jest wyraźna czcionka i kolory - na 4:4:4 ???
Warto przy moim zastosowaniu dopłacić do 5007 ?
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Przy Samsungach wyraźna czcionka? Testowałem je pare razy i po połączeniu z PC po hdmi (bo większość nie ma VGA), było słabo, na 40" trzeba było z max 1metra ogladać żeby czcionka była czytelna.. Co innego ich własna przeglądarka / widgety - tutaj jest przynajmniej dobrze
Na lcd fullHD nieczytelne czcionki ? To już nie czasy crt byś miał takie problemy. Ewidentnie coś było źle sprawdzone, sam zresztą piszesz że tv w menu ma już ostrzejszy obraz. Powodów problemu może być baaardzo wiele. Począwszy od karty graficznej po sam tv i jego ustawienia.
U samsunga w niektórych przypadkach trzeba docisnąć przewód HDMI w odpowiedni port HDMI od PC (trzeba wyczytać w instrukcji który to konkretnie) ponieważ tylko na tym porcie tv wysyła EDID przeznaczony do PC, czasem też trzeba zmienić nazwę input tego hdmi na "PC" by tv w końcu wysłał EDID umożliwiający nadanie 4'4'4 przez kartę graficzną. Może to i trochę skomplikowane, takie bawienie się, jednak samsung przynajmniej pozostawił furtkę dla ludzi. Ja na quatronie tej furtki nie mam. Dopiero zabawa ze sterownikami karty graficznej pozwoliła mi wymusić by ta wysłała obraz 4'4'4 (ale to tylko działa do max 1280x1024). Na teraz brał bym philipsa albo sony jeśli chciał bym tv pod PC. Bez żadnej zabawy i trików miał bym super obraz, za philipsami w dodatku przemawia niski input lag, KIKi ostatnio dobrego lcd philipsa testował i input lag wyszedł zero.
 

Kajren

New member
Ok, a czy można podłączyć PC przez HDMI zamiast VGA? Z tego co widziałem na złączach Philipsa, jest to stare D-Sub analogowe, podłączając PC z monitorem przez D-Sub a HDMI różnica w wyświetlanym obrazie jest dość spora, nie odbije się to w tym przypadku na jakości?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Odbije się na jakości w sposób pozytywny :) Połączenie po hdmi cechuje się bardzo małą utratą danych, wysoką jakością przenoszenia nie tylko obrazu ale też dzwięku. Nie warto bawić się w złącza VGA, jeśli masz kartę graficzną z hdmi :)
 
Do góry