TV 32" do konsol retro i Netflixa

filipdm

New member
Witam,
Proszę o poradę w wyborze TV 32" do retro gierek oraz Netflixa i Youtube.

1.Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? ok. 2.5m
2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? Na wprost, na skos.
3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? LG 32"
4. Jaką markę preferujesz? -
5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 32"
6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? The C64maxi, Capcom Arcade, Sega MegaDrive mini (retro konsolki) - HDMI
7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Gierki i filmy
8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? Retro konsolki
9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? Tak Netflix i youtube
10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? Ok. 1tys.

Wynalazłem sobie
Telewizor TCL LED 32S618
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-tcl-led-32s618
lub
TCL LED 32S615
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/tcl-40s615-tv-led-fhd-android.bhtml
Ten 32S615 ma tryb gry a 32S618 nie mogę się doszukać. Nie wiem czym te 2 telewizory się w sumie różnią.

Z góry dzięki za pomoc.
 

12jojko

Banned
Szukaj Full HD a nie HD Ready, te, który wymieniłeś, to HD Ready, czyli na Netflix będziesz miał tylko 720p. Musisz też pamiętać, że większość 32-calowców w Full HD jest na matrycy IPS (przynajmniej nie trzeba się przejmować kątami widzenia, co u mnie było dość ważne, bo tv stoi na dość wysokiej komodzie i leżąc, patrzę na niego trochę z dołu), chyba jedynym wyjątkiem jest The Frame od Samsunga, który ma matrycę VA, ale jest drogi. Ja mam Samsunga UE32T5372 (na krawędziowym podświetleniu) z 2020 r., jest całkiem ok, ale nie do oglądania w zaciemnionym pokoju, bo to IPS. Smart bardzo dobry, wszystko śmiga bez zacięć (Netflix, HBO, Plex). Irytują mnie tylko w nim 3 rzeczy, ta słaba czerń (ale i tak oglądam tv przy zapalonej lapmce nocnej, więc mniej to kuje w oczy) i to Samsungowe globalne przyciemnianie, którego nie da się wyłączyć (jedynie w menu serwisowym) oraz brak wejścia słuchawkowego czy wsarcia dla formatu audio DTS (w LG też nie ma). I to w zasadzie obok LG 32LM6300PLA (również IPS, ale na bezpośrednim podświetleniu) z 2019 r. jedyne sensowne opcje 32-calowców w Full HD. U mnie ten Samsung robi za monitor. Możesz też pomyśleć nad monitorem smart od Samsunga - Samsung M7, oprócz tego, że to monitor, to ma wbudowanego Tizena, identycznego, jak w telewizorach i ma matrycę VA, jak również wejścia HDMI i USB, nie ma tylko tunera tv. Niestety z 32-calowych jest mały wybór, więcej jest HD Ready, ale ich się nie opłaca brać. Ja się przesiadałem właśnie z HD Ready Samsunga i od razu zauważyłem różnicę w jakości obrazu. Gdybym miał drugi raz brać 32-cale teraz, to albo zdecydowałbym się wyłożyć więcej na ten monitor lub The Frame, albo wziąłbym LG-ka, niby też IPS, ale na bezpośrednim podświetleniu, więc nie byłoby wycieków światła, które można zauważyć w Samsungach wieczorem (u mnie są, ale bardzo niewielkie i nie przeszkadzają w oglądaniu, jest też niewielki DSE, ale niewidoczny przy oglądaniu filmów). Może z modeli na 2021 r. będzie większy wybór, ponoć Philips i TCL mają coś wydać na Androidach z matrycą VA, ale one dopiero latem będą. Mój bratanek ma ten sam model Samsunga, co i ja i ciśnie na nim na PS4 i jest zadowolony. Ale skoro masz 32-calowego LG-ka, to powinieneś być przyzwyczajony do matrycy IPS. Osobiście czekam na modele na ten rok i jeśli będzie coś ciekawego z 32-cali, to sobie wymienię, a tego, którego mam, dam rodzicom.

PS. jest jeszcze JVC Full HD w 32-calach, który mieści się w twoim budżecie - JVC LT-32VAF5000.
 
Ostatnia edycja:

filipdm

New member
Dzięki za pomoc.
Muszę zaraz coś wybrać bo chcę go dzisiaj kupić. Siostra miała mi dać jaki stary 32", czekałem miesiąc a ten ma uwalone HDMI.

Oglądać będę raczej z 2 m więc nie wiem czy to full HD ma jakieś znaczenie.
Jest jeszcze coś takiego:
Philips 32PFS6855/12
 

12jojko

Banned
Jest różnica, ostrzejszy obraz jest na Full HD i tak jak pisałem, Netflix będzie w 1080p, a nie w słabym 720p na HD Ready. Ja też siedzę 2m od tv. Philips pewnie ok, też IPS, ale nie znam ich systemu Saphi, więc nie wiem, jak to działa i jakie ma apki. Zawsze można potem dokupić jakiegoś Fire Sticka za grosze. Zwróć też uwagę na złącza, ile wejść ci potrzebne, Samsung ma 2x HDMI i jedno USB. LG i ten Philips mają więcej wejść, powinny też mieć lepszy dźwięk z głosników.
 

filipdm

New member
Dobra, to biorę tego Philipsa. Ma 3 Hdmi - przyda się i niski input lag. Brak HB Go, ale w sumie nie oglądam:).
Zawsze mogę podpiąć laptopa w razie czego, albo dokupię kiedyś przystawkę albo coś.

Zamawiam i jadę odebrać.
 

12jojko

Banned
Daj potem znać, jak się sprawuje. Miałem kiedyś Full HD od Philipsa, ale bez smarta. Ja na smarcie tylko Netflixa i Plexa potrzebowałem, reszty w ogóle nie używam ;)
 

filipdm

New member
Pojechałem, odebrałem, zainstalowałem, coś tam obejrzałem a rano ściągam zabezpieczenia rogów a tu jeden walnięty. Na szczęście wymienili mi bez problemu od ręki. Taka mała przygoda :). Zawsze jak coś kupię stare czy nowe to coś musi być skopane.

Telewizor spoko, Netflix i Youtube śmiga. Obraz w porównaniu do mojego starego nastoletniego 32" LG zdecydowanie lepszy.
Na dzisiaj myślę, że dobry wybór. Nic więcej mi nie jest potrzebne.
Dzięki za porady.
 

12jojko

Banned
Najważniejsze, że jesteś zadowolony. Oby służył jak najdłużej. Masz takiego samego pecha, co ja, ja też za każdym razem jak coś kupuję, to musi być coś zrąbane ;)
 
Do góry