TV 32' do 1800 zł / konsola + filmy

uknowbob

New member
Witam, proszę o pomoc w wyborze telewizora :D

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1-1,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Głównie na wprost, ale może się zdarzyć, że bokiem również.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć, chociaż przez jakiś czas będzie stać.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? W bok telewizora, ale często zasłaniam rolety jeżeli świeci za mocno więc tu nie ma problemu.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDMI, odtwarzanie filmów z dysku zewnętrznego (bluray mkv i napisy w formacie srt), możliwość podłączenia laptopa
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Raczej żaden nie oglądam TV.
10.Jakie urządzenia ? PS3 (PS4 przed wakacjami)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-6h, ale tu może być różnie.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak preferencji chociaż zapewne matowa będzie lepsza.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy FHD, seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Może się zdarzyć, ale niekoniecznie.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 60%-70%, ale czasem wyjdzie 100% lub 0%
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 32'
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu, przycinanie podczas grania
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50-50 zależy na którą mam zmianę
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1800 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Bez znaczenia.

Przeglądałem sporo tematów i najbardziej interesowały mnie dwa modele - PHILIPS 32PFL5008H/12 oraz Samsung UE32F6400, ale nie wiem, który będzie lepszy. Priorytetem jest konsola, potem filmy, podłączenie laptopa i jakiś Netflix czy coś w tym stylu. Ewentualnie mogę odpuścić sobie opcje odtwarzania z dysku i robić to z laptopa jeżeli dostanę lepszy TV, ale bez tej opcji. Znalazłem temat, w którym jest napisane jak dobrze ustawić obraz w tym Samsungu z kolei z Philipsem byłby chyba problem bo nic nie znalazłem, na + ambilight, ale czekam na opinię kogoś kto się zna.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję, TV chcę kupić w następnym tygodniu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja obstawiam z uwagi na skalowanie , płynność, kolorystykę , dźwięk, pasywne 3D i okluray oraz ambilight - Philipsa 32PFL 5008.
 
Do góry