TV 32" do 1600 zł

rud3b0y

New member
Witam wszystkich

Przymierzam się do kupna telewizora, ze względu na współpracę z telefonem, preferuje markę Samsung chociaż zwróciłem uwagę również na Panasonic Viera TX-L32E6E. Czy warto rezygnować z dodatkowych funkcji (AllShare™ Control, oglądanie tv na ekranie smartfona itp) dla Panasonica? Z Samsungów upatrzyłem sobie UE32F5500, UE32F5300 i UE32EH5300. Czym poza WIFI różnią się od UE32F5500 dwa pozostałe modele? Czy warto dopłacać do tego pierwszego jeśli mam możliwość bezproblemowego podłączenia tv do routera i czy przy takim połączeniu będzie on tak samo funkcjonalny jak wersja z wifi?

Oto moje preferencje:


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 m2 - pokój połączony z kuchnią
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2, 5-3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? nie świeci
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CRT 29"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart tv, bezproblemowe odtwarzanie mkv i innych formatów z napisami z pendrvie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowa kablówka ale część programów mam na analogu
10.Jakie urządzenia ? telefon
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? w zależności od dnia 3-10 h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa, mimo ż enie wpada mi do pokoju słońce to nie chce, żeby odbijało się w nim światło lamp
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale
14.Czy zamierzasz surfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - czasem z telefonu
16.Preferencje co do marki ? SAMSUNG
17.Preferencje co do wielkości ?32"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie, nienaturalny obraz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w dzień i wieczorami ale w pokoju jest z reguły niezbyt jasno a przy oglądaniu często jest zapalone światło
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1500 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie zależy mi na 3d


Z góry dziękuję za wszelkie rady
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
F5300 to to samo co F5500 tylko z wifi EH5300 to tv z tamtego roku (stary smart) inny sposób podświetlenia matrycy - direct led przez co jest grubszy i tak jak F5300 ma smart nie na wifi

smart po lan = smart po wifi pod względem funkcjonalności
 

rud3b0y

New member
Dzięki za odpowiedz. A jeśli chodzi o takie funkcje jak bezprzewodowe przesyłanie obrazu z telefonu na tv i odwrotnie oraz używanie telefonu jak pilota, one również będą działały w wersji bez wifi (po podłączeniu tv do routera kablem)?
 

Traper44

New member
F5300 to to samo co F5500 tylko z wifi EH5300 to tv z tamtego roku (stary smart) inny sposób podświetlenia matrycy - direct led przez co jest grubszy i tak jak F5300 ma smart nie na wifi

smart po lan = smart po wifi pod względem funkcjonalności


A tak z ciekawości mam pytanie - które podświetlanie jest lepsze, trwalsze?
Direct led czy edge led?
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie ma znaczenia czy dioda jest za matrycą czy z boku i ok 9 lat pracy ale to nie jest jak wiadomo 1 rzecz która się psuje w TV :)
 

rud3b0y

New member
No właśnie mam dylemat - czy dla lepszego obrazu w Panasonicu zrezygnować z dodatkowych funkcji jakie daje połączenie tv i smartfona Samsung (czasem może chciałbym obejrzeć tv na ekranie telefonu, użyć go jako pilota lub touchpada, zagrać w gre z telefonu) Rozumiem ze w Panasonicu takie rzeczy byłyby niemożliwe? Czy różnica w jakości obrazu w f5500 i 32e6 będzie duża? Oba modele mają matową matrycę bo ciężko znaleźć taką informację?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
TX-L32E6 Telewizory LED - Panasonic

masz odpowiedzi na swoje pytania dotyczące SMARTA i sterowania smartfonem to tylko kwestia aplikacji danego producenta...

Matryca ani nie mat ani wysoki połysk coś pomiędzy

ps: nie ma się co spinać. Obadaj oba modele w jakimś sklepie stacjonarnym i wybierz który bardziej Ci przypadnie do gustu
 

rud3b0y

New member
A czy na tego Panasonica będę mogł bezprzewodowo przesłać obraz z telefonu? Słyszałem też, że ma on lepsze skalowanie przy odtwarzaniu filmów z pendrive, o co dokładnie może chodzić?
 
Do góry