TV 32` dla nastolatka do 1200-1300zł

jachoo147

New member
Witam,
Chciałbym kupić TV dla syna do 32`
TV będzie podpięty do sygnału DVB-T. Głównie będzie używany do grania(konsola).
Dobrze by było żeby był SMART (YouTube). Ewentualnie dokupię smart-box (jaki?).
Myślałem o FULL HD.... ale może wystarczy HD Ready???

W Media Expert zaproponowano mi JVC LT-32VF52K

Co o nim sądzicie??? A może coś innego???

Pozdrawiam
Jachoo147
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To słaby telewizor
Powinieneś brać dla młodego z Androidem, czyli Philips 32PFS6401 za 1499 zł
Z kalibracją.
 

Vonda

New member
To słaby telewizor
Powinieneś brać dla młodego z Androidem, czyli Philips 32PFS6401 za 1499 zł
Z kalibracją.
dlaczego słaby ? matryca VA więc kontrast powinien być ok, jest tez chyba jakaś interpolacja co powinno pomóc w płynności - co jest z nim nie tak jeśli chodzi o jakość obrazu ? Czy może chodziło Ci tylko o system i kwestie "smart" - ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Phil teraz za 1399.
A napisz co wiesz o tym JVC, kto produkuje, gdzie jakie ma multimedia ?
 

Vonda

New member
Phil teraz za 1399.
A napisz co wiesz o tym JVC, kto produkuje, gdzie jakie ma multimedia ?

Nie wiem kto produkuje, jeśli wiesz to podziel się informacją. Natomiast słyszałem, że właścicielem marki Philips (przynajmniej jeśli chodzi tv) jest jakaś chińska firma.
Co do multimediów to dla mnie w przypadku tego tv zupełnie nie istotne. Tv ma służyć wyłącznie jako wyświetlacz dla nc+. Wręcz szukałem tv bez funkcji Smart i pierwszy wybór padł na Philipsa 32PFT4132/12 ale mi go odradzano pisząc o fatalnej jakości obrazu.
Ten JVC nie jest dla mnie idealnym wyborem, podejrzane jest choćby to, że w Polsce sprzedaje go tylko jedną firma, wyglada "na żywo" też nie najlepiej (obudowa), ale matryca VA daje nadzieję na lepszy obraz (przynajmniej kontrast), i ma chyba jakieś uplynniacze obrazu (w sklepie napisali 600hz co jest oczywiście bzdurą :)
Jeśli go testowałeś, albo wiesz coś o nim więcej napisz proszę.
Odnośnie polecanego przez Ciebie Philipsa też :) kilka słów w zakresie obrazu, dźwięku. Dlaczego go polecasz. Funkcje Smart jak pisałem nie będą nigdy użyte, są w tym wypadku nie istotne.
 

omot

Member
Ja sie tylko wtrące :)
"Skoro tv dla nastolatka, to osoby w tym wieku raczej lubią androida :) ,
Może mało z synem przebywasz i nie znasz jego upodobań" ;]
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Vonda nie bądź frajerem. Przyszedłeś tu po poradę i ją otrzymałeś. Nie ma nic lepszego od tego produkowanego w Polsce Philipsa. I wyposażeniem i obrazem zjada wszystko co jest w tej cenie na rynku.
JVC jak się nie mylę to obecnie firma turecka. Sprzedawca wciska ci go bo od roku stoi na półce i nikt nie chce go kupić. Chcesz wydać 1200 na HD ready i potem 250 na boxa zamiast od razu mieć FHD (przy grach i YT nieodzowne) z Androidem za 1399?
 

Vonda

New member
Ja sie tylko wtrące :)
"Skoro tv dla nastolatka, to osoby w tym wieku raczej lubią androida :) ,
Może mało z synem przebywasz i nie znasz jego upodobań" ;]

Podłączyłem się pod ten temat bo to jedyny na forum w którym pisano o tym tv JVC. Nie szukam tv dla nastolatka. I jak pisałem to ma być wyłącznie wyświetlacz do nc+, nic więcej.


Vonda nie bądź frajerem. Przyszedłeś tu po poradę i ją otrzymałeś. Nie ma nic lepszego od tego produkowanego w Polsce Philipsa. I wyposażeniem i obrazem zjada wszystko co jest w tej cenie na rynku.
JVC jak się nie mylę to obecnie firma turecka. Sprzedawca wciska ci go bo od roku stoi na półce i nikt nie chce go kupić. Chcesz wydać 1200 na HD ready i potem 250 na boxa zamiast od razu mieć FHD (przy grach i YT nieodzowne) z Androidem za 1399?
Ty tak na poważnie ???
Założę, że tak... W takim razie co do JVC : interesują mnie wyłącznie tv full HD, dkategit właśnie ten model.nie wiem w jakim celu miałbym jeszcze boxa kupować, w nc+ mam wszystko co jest potrzebne.
Jak pisałem funkcje Smart w tym wypadku to tylko nie potrzebny bagaż. Skąd masz informację, że tv się nie sprzedaje ? Sądząc po ilościach komentarzy w sklepie internetowym pod tym produktem to idzie jak woda ;)) Piszesz, że JVC to f. Turecka,, projektory też ?
Odnośnie Philipsa: na czym polega jego przewagą jeśli chodzi o jakość obrazu ? Jakie on ma parametry ? (Np. kontrast) jaka tam jest matryca ?

Ps gdzie można kupić 32PFS6401 w tej cenie ? Bo widzę tylko 32PFS6402 a biały odpada ...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie jest pfs6402 i nie jest to biały.
Cena jest specjalna dla niebieskich członków forum i to z pakietem.
Napisz proszę na PW.
 
Ostatnia edycja:

Vonda

New member
Obecnie jest pfs6402 i niestety to biały.
Cena jest specjalna dla niebieskich członków forum i to z pakietem.
Napisz proszę na PW.

Biały odpada.
I szczerze dalej nie wiem czemu miałbym wybrać tv chińskiego producenta zamiast tureckiej firmy ;)
Jaką matryce ma ten Philips ? IPS ?
Czy nie ma prostszych (i nie białych ;) modeli z tą samą jakością obrazu ale z mniejszą ilością "bajerów" ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sorry, on nie jest biały.
PHILIPS nie robi ich w białym kolorze.
Napisz proszę na PW dostaniesz specjalną ofertę dla niebieskich z pakietem.
 

Vonda

New member
Sorry, on nie jest biały.
PHILIPS nie robi ich w białym kolorze.
Napisz proszę na PW dostaniesz specjalną ofertę dla niebieskich z pakietem.

Czyli nie dowiem się czy są modele o tej samej jakości obrazu bez (z mniej ilością) zbędnych "bajerów" ;(
A wiesz może chociaż jaki kontrast (np. ANSI) zapewnia ten tv ?
 
Do góry