TV 32 cali

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nic lepszego nie kupisz od tego Philipsa 32PFS 6402.
Różnią się produkcją, ale innych rzeczy nie sprawdzałem.
 

emer

Member
Bez reklam
halo halo ...
Potrzebuje dla starszych rodziców TV 32 cale (jako drugi TV).
Bardzo proszę o poradę, jakie modele wziąć pod uwagę :blagam:

Czego nie musi mieć :
- WiFi
- SmartTV
- za dużo HDMI
- żadne gry
- jakiegoś super audio

Co powinien mieć:
- dobra jakość obrazu (ogólnie i szczególnie w ruchu, ostrość)
- mile widziane SCART
- mile widziane choć jedno USB
- łatwość obsługi

Cena max 1000 PLN (lub bardzo uzasadnione 1100 PLN)
Ogólnie dobry stosunek jakość/cena
Szkoda, że nie ma już TV o wielkości 36-37 cali - chyba taki zmieściłby sie w półkę o szerokości 85cm ....

BTW - czym różnią się monitory z DVB-T od typowych TV ? Cenowo jest duża róznica ...
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
hmmm .... wolałbym nie Philipsa, jak widać w info pod moim nickiem, miałem dwa w odstępstwie paru lat. Obraz dobry, ale firmware jest niestety ciągle niestabilny, właściwie dawany odbiorcom w fazie beta. A ten model, to nowy model, więc zwyczajowo - jak to Philips - FW będzie testowane i poprawiane na pierwszych klientach.
Nie chcę narażać rodziców na problemy, zawieszenia, restarty itd.
Wolałbym innej marki, jak pisałem, wolałbym bez SmartTV, ale z zachowaną dobrą jakościa obrazu (i FullHD).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten model nie ma żadnych restartów.
- SkyMaster 3Sh1000
- Panasonic 32 AS500
- Samsung 32J5100
 

emer

Member
Bez reklam
@kiki
nie mogę znaleźć nigdzie cokolwiek, czyli testów czy opinii polecanego przez Ciebie 32PFS5302 ... daj jakiś link, dlaczego jest lepszy niż wymienione przez Ciebie modele ? Obraz jest lepszy ? Jak kąty, jak czerń, kontrast, obraz w ruchu ...
Daj coś namacalnego lub Twoje uzasadnienia wyboru tego własnie Philipsa ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do testów zasiadam pojutrze, bo byłem na targach w Berlinie i teraz mam moc pracy. Będzie na forum.
 

emer

Member
Bez reklam
a jak mają się powyższe wymienione, tzn:
- SkyMaster 3Sh1000
- Panasonic 32 AS500
- Samsung 32J5100
- Philips 32PFS5302

do:
- Toshiba 32L3733DG (model tegoroczny?)
- Samsung UE32K5500

Cena wszystkich powiedzmy taka sama, czyli mniej więcej 1100-1200
Najważniejsza dla mnie jakość obrazu, obrazu w ruchu, kąty, obsługa/pilot, niezawodność softu, bezproblemowość gwarancyjna.
Zero gier i konsol, a SmartTV powiedzmy baaaaaardzo znikomo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu się w tej klasie nie prowadzi rankingów.
WG tego co sprawdziłem obraz po obróbce sygnału co do ostrości to
Philips nowy wygrywa.
 

emer

Member
Bez reklam
Ja nie mówię o rankingu w kategorii 32cali za 1000-1200PLN, ale są przecież jakieś odczucia, subiektywne widzenie jakości obrazu ... szczególnie Ty kiki masz przecież baaardzo wyrobione oko, wiesz na co patrzeć, widzisz niuanse, widzisz/ałeś wieeele modeli i masz for siur wyrobione zdanie.
Troszkę uparłeś się na tego Philipsa, do tego HD a nie FHD ;)
Poza tym ja wiem co to znaczy Philipsz i do tego nowy model - od zawsze był/jest problem ze softem, a klient jest traktowany nieco jak beta tester nowych modeli :D
Kupiłem kiedyś 47PFL6007 (u Ciebie) - ciągłe problemy i wieeeeele uaktualnień FW.
Potem kupiłem 48PFS8109 (u Ciebie), zapewniałeś że już OK z problemami z FW, ale efekt był taki, że na kablu zasilającym zrobiłem sobie wyłącznik wył/zał zasilania, aby nie wyciągać i wkładać czasem wieeelokrotnie dziennie wtyczki zasilającej. Wprawdzie już teraz jest prawie OK z FW, ale mam niezłą nauczkę z nowymi modelami od Philipsa.
Nie chcę tego zafundować rodzicom ...
Chętnie kupiłbym te 32cale u Ciebie (przy w miarę dobrej cenie dla danego modelu), ale jednak nie Philipsa ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz zamówić dowolny - ja tylko wskazuję na jakość obrazu jako najważniejszą cechę wyboru.
Mam Galaxy 6 i czasami też go resetuję bo się zawiesi - ale nie zamieniłbym go na żaden inny. Te modele co podałeś ma dużo ludzi i jest wielu, wielu zachwyconych jakością.
Przy 32" jest zupełnie inaczej bo to są zwykłe telewizory nie zależnie od marki.
Ważne aby obraz był wyrazisty.
 

seniorus

New member
tak trochę odświeże kotleta...
A co sądzicie o Samsung UE32M5572 vs Philips 32PFS6402 ?
Obraz wieczorem będzie ogladany i musi być bezproblemowa odtwarzalność formatów.
Żona mi zgłosiła chęć ogladądania HBO oraz Netflixa tudzież player.pl i oczywiście PVR.
Tak pomijajac kwestie obrazu bo rozumiem kiki tym się kierujesz to Philips wygrywa ?
Android jak to wiadomo lubi różnie działać. Wybrałem spośród tych modeli bardziej w kierunku Samsung-a aczkolwiek niewiem czy to byłby dobry wybór. Jesteś w stanie kiki podać jakieś plusy/minusy obu tv ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philipsa masz zdecydowanie lepiej wyposażonego.
Wieczorem amilight też przyniesie więcej radości.
A ilość aplikacji i multimedia są zdecydowanie po stronie Philipsa.
 

sebastianp

New member
jaki z tych tv doradzicie do sypialni wieczorne ogladanie tv na łozku
SAMSUNG UE32J5200
LG 32LJ610V
LG 32LH570u
SAMSUNG UE32K5100
Philips 32PHS5302 tylko PHS, FPS nigdzie nie znalazłem
dzieki za pomoc
 

Refix

Member
Samsung UE32M5572

Pytanie do posiadaczy TV Samsung UE32M5572, czy karta WiFi w tym modelu
pracuje na zakresie 5GHz czy tylko 2.4GHz ?
 
Do góry