TV 32 cali

adi7

New member
Witam

Poszukuję telewizora o dobrym obrazie, Smart nie jest potrzebny.
TV ma zastąpić stary dobry 25'' CRT, który wyzionął ducha.

Moglibyście coś doradzić? Mam niestety sporo wątpliwości.

Sygnał z dekodera cyfrowego kablówki.
Odległość: 2m+ (niestety nie ma miejsca na 40'')
Cena do ~1200

1. Czy przy 32'' Full HD ma znaczenie?
Od czasu do czasu może być podłączany komputer więc FHD byłby plusem.
FHD/HD ready przy 32'' ma jakiś wpływ na czytelność obrazu przy odległości 2-3m ?

Byłem w ME i większość jest HD Ready. Sharp, Sony i JVC. Zero Philipsów w 32''.

2. Kiedyś mocno polecany był 32PFH4101, niestety teraz jest coraz trudniej dostępny. Dlaczego?
W opiniach przeczytałem, że na starcie trzeba sporo pobawić się (m.in. wyłączyć polepszacze),
aby wyświetlał bardziej naturalne barwy.
Ważna rzecz w tym TV, że stopy ma blisko rozstawione. Niestety szerokość miejsca, gdzie
będzie stał to 60 cm, a nowe modele mają stopy na narożnikach.

Czy możecie polecić coś innego? Może UE32j5100 będzie miał lepszy obraz ?
(minusy brak wyj. słuch. i scart, ale zewnętrzny dekoder i tak będzie zastąpiony kartą CI+)

3. Niestety telewizor nie będzie stał bezpośrednio przy ścianie - tylko w odległości 50 cm od narożnika i pod kątem.
Czy to mocno wpłynie na jakość dźwięku? Są TV (w tym rozmiarze) z głośnikami do przodu?
Czy lepiej pomyśleć o zamocowaniu 10cm za TV jakieś płyty (może pleksy?) która by odbijała dźwięk?
Soundbar racze odpada ze względu na cenę :(

Pozdrawiam i przepraszam za dość chaotyczny post ;)
 

adi7

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Trochę nie waham czy jest sens Smart TV przy HD ready.
Czy HD ready w 32'' jest wystarczający?
Czy obraz 32PHS5302 byłby lepszy od 32PFH4101?
Czy telewizor będzie szybciej się włączać - czytałem, że 4101 wymaga kilkunastu sekund na rozruch (to mi nie przeszkadza) + przełączanie po kanałach też ciut trwa.
 

adi7

New member
Dziękuję za odpowiedź. Mam o czym myśleć.

Ten model jest tak nowy, że na razie niedostępny w sklepach ;)
i żadnych testów nie ma. Rozumiem, że testerzy rzadko sięgają po 32'' .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest nowy i jest już w sprzedaży w extra cenie. Napisz proszę na PW dostaniesz info.
 

1ns2deout

New member
Witam wszystkich

Nie chciałem zakładać podobnego tematu więc postanowiłem podpiąć się pod ten bo podobnie jak autor szukam TV 32" w cenie do 1300zł (jeżeli będzie warto mogę dołożyć jeszcze 200zł). Przeszukałem forum ale nowych tematów na temat telewizorów tej wielkości jest jak na lekarstwo a jeżeli jakieś się pojawiały to w większości był polecany model Philips 32PFH4101 tylko, że jest go już trudno dostać.

Sam TV planuje głównie wykorzystywać do konsoli ale także do oglądania telewizji naziemnej i aby podłączyć laptopa i z niego coś obejrzeć. Kanapa oraz inne miejsca siedzące znajdują się niestety pod kątem, w odległość ok 1,5-2m od miejsca gdzie będzie stał TV. Nie wiem czy to ważne ale telewizor będzie stał przy oknie. TV nie musi być wyposażony w jakiś bajery zależy mi głównie na bezawaryjnej pracy, płynności działania i dobrym obrazie. Oczywiście jestem świadom, że w takiej cenie fajerwerków się raczej nie otrzyma ale nie chciałbym zmieniać telewizora po 1-2 latach bo nagle oprogramowanie siądzie bądź też producent stwierdzi, że nie będzie go już wspierał.

No i teraz pytanie czy do powyższych wymagań zaproponowany przez kiki-ego Philips 32 PFS 5302 byłby dobrym wyborem czy też może jakiś inny byście polecili? Niestety żadnych testów wspomnianego modelu nie znalazłem a jedyny opis tylko na jakichś stronach niemieckich. Z drugiej strony jest dość dziwne że na oficjalnej stronie Philipsa nie ma o nim żadnej wzmianki albo po prostu nie udało mi się nic znaleźć.

Pozdrawiam
 

adi7

New member
jeżeli jakieś się pojawiały to w większości był polecany model Philips 32PFH4101 tylko, że jest go już trudno dostać.

Niestety Philips 32 PFS 5302 nie jest nigdzie dostępny. Szkoda.

Więc chyba pozostaje 32 PFH 4101, którego da się kupić (choć obejrzeć już jest trudniej) lub inny producent.
Ósmy dzień jestem bez TV, więc w moim przypadku (oglądam rzadko TV) chyba nie ma co czekać,
żeby się nagle seria 5302 pojawiła w PL sklepach.

Pozdrawiam.
 

1ns2deout

New member
Niestety Philips 32 PFS 5302 nie jest nigdzie dostępny. Szkoda.

Więc chyba pozostaje 32 PFH 4101, którego da się kupić (choć obejrzeć już jest trudniej) lub inny producent.
Ósmy dzień jestem bez TV, więc w moim przypadku (oglądam rzadko TV) chyba nie ma co czekać,
żeby się nagle seria 5302 pojawiła w PL sklepach.
Dzięki adi7, zapewne będę musiał tak zrobić chociaż coraz bardziej zaczynam zastanawiać się nad czymś w większym.
 

adi7

New member
Dzięki adi7, zapewne będę musiał tak zrobić chociaż coraz bardziej zaczynam zastanawiać się nad czymś w większym.

Zakupiłem przez net 32PFH4101/88 + 3 lata gwarancji.

Po 3 dniach użytkowania mam mieszane uczucia - nie miałem czasu,
aby dłużej się pobawić w ustawienia.

1. Telewizor dość długo się uruchamia i przełącza programy.
Wgrałem najnowszy soft trochę pomógł przy uruchamianiu.
Ale programy nadal się dość długo przełączają.

2. Sam pilot/sterowanie też mogłoby być lepsze.
- listę programów trzeba ustawiać przez dodawanie programów do "ulubionych".
Nie można niechcianych programów wykasować z listy "wszystkie".
Dopiero po przełączeniu na listę "ulubione" można zmieniać kolejność programów.
Trochę to żmudne, ale jak się poustawia to oczywiście TV pamięta wybraną listę i kolejność
i jest ok.

- podczas oglądania TV, szkoda, że nie można sterować telewizora strzałkami:
oczekiwałbym: na boki (zmiana programów), góra/dół (głośność), OK - lista programów.
nie ma takich opcji.

- Przyciski numeryczne są małe

3. Domyślne barwy są fatalne (sygnał "HD" z kablówki).
trawa na meczu piłkarskim świeci jak jarzeniówka

Sporo pomogło wyłączenie dynamicznego kontrastu i drobna korekta ustawień.
Choć przy pierwszym podejściu żółty był za ciemny i jakby lekko w zieleń wpadał, ale trawa ok.

Po drugim podejściu żółty już wygląda lepiej, ale trawa zbyt intensywna.

Cóż trzeba usiąść i się pobawić. Może powyłączać inne wspomagacze.

Niestety nie mam zbyt dużego doświadczenia z TV, może jestem zbyt wymagający lub/i
nie potrafię dobrze ustawić ;)

Na plus można zapisać dobry i głośny dźwięk.
 

adi7

New member
Zapewne.
Szkoda, że jak chciałem od Ciebie kupić 32PFS5302 to kompletnie nic z tego nie wyszło i kontakt PM/email urwał się i nastała głęboka cisza.

Miałem nic nie pisać bo to sprawa prywatna, ale tekst "dwie klasy wyżej" lekko mnie zmotywował bo straciłem tylko kilka dni i musiałem kupić "dwie klasy niżej".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wiem - sorry mea kulpa - ale byłem na urlopie.
Przy następnym kontakcie nadrobimy z nawiązką.
 

Asuss

New member
Witam. Szukam też 32 dobry obraz z płynnością bez bajerów i tani :cool:

1. To jaka będzie cena za Philips 32PFS5302 FullHD ?

2. Przy okazji. Co to jest za sklep arendt-24 . pl ? Jakieś takie fest niskie ceny na przykład niektóre 32 calowe po 100-150 zł taniej od najtańszych w necie ? Ktoś coś już tam kupował ? Pewny ? Nowe z dystrybucji PL ? czy po ekspozycji lub serwisie ?
 
Do góry