TV 32 cale SAMSUNG vs TOSHIBA dla tesciowej :)

josephik

New member
TV 32 cale SAMSUNG vs TOSHIBA dla tesciowej :) - konkretna decyzja

Witam
Zawsze szukając TV pisałem tutaj i dzięki Waszej pomocy zawsze byłem zadowolony.
Tym razem planuje zakup TV o wielkości 32" do 1300zł - dla teściowej, więc nie może być wpadki :)
Główną zaletą nowego telewizora ma być JAKOŚĆ odbioru.
TV będzie podłączony do cyfrowego dekodera HD z Polsatu.
Nie potrzeba żadnych 3D, smartówtv, wifi itp., najlepiej czysty aby zminimalizować koszty.
Pokój mały, nienasłoneczniony.

Na 100hz nie ma co liczyć w tej cenie więc wstępny wybór padł na:
TOSHIBA 32L2333
SAMSUNG UE32F5000

PHILIPS 32PFL3188H
LG 32LN5400

z sentymentu i własnego doświadczenia kieruje się w stronę Tośki (ale teraz coś chyba nieprzychylnie o tej marce jest a i na wystawkach jakoś mnie nie ujmowała jakość przez nie prezentowana)
natomiast w necie dobrze piszą o tym Samsungu

poradźcie coś :niewiem:

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich warunków, a raczej teściowej najlepszy będzie Philips z uwagi na skalowanie i czystość obrazu.
Toshiba ma problemy z równością podświetlenia matrycy.
Zdjęcia masz w necie. Myślę, że nawet babci takie podświetlenie nie przypadnie do gustu.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Kiki chyba żartujesz z tym nierównym podświetleniem, ale Ty jak zwykle nie widziałeś, a się wypowiadasz.
Model który równości podświetlenia to by się przy plaźmie nie powstydził.
Toshiba będzie pod względem jakości obrazu na pewno zadowalająca, a na Philipsie teściową może zrazić bardzo wolne i zacinające się menu.
Rewelacji w tej cenie nic nie zrobi, ale toshiba jest na pewno porządnym wyborem.
 

prezy

New member
Bez reklam
Kiki to powielane zdjęcie Toshiby w każdym poście to naprawdę jest słabe.
Ja swojej "mamusi" kupiłem samsunga, jest podpięty do Tv na kartę i nie ma z nim problemów.
Odpowiednio skalibrowany daje zupełnie wystarczającą jakość obrazu.
Należy pamiętać że są to osoby trochę starsze od nas i co innego im się w obrazie podoba.
Najlepiej będzie jak wybierzesz się z "mamuśką" do sklepu i pokażesz jej swoje typy. To "mamuśka" ma być zadowolona a nie Ty. Z teściową bywa różnie - wiem coś o tym.
Miało być konkretnie: wybieram model F5000.
Oczywiście decyzja należy do Ciebie.
 

josephik

New member
hehe 3 odpowiedzi i każda inna :)
a do sklepu jakoś mi nie po drodze z mamuśką :p

karpaj powolne menu jest mało ważne bo ona i tak w menu nie będzie wchodzić :)
pilot od tv będzie tylko od włączania i regulowania głośności, resztą zajmie się pilot od dekodera

Tośke widziałem małą 22 calową w Auchan to na tle pozostałych na tym samym sygnale wyglądała najlepiej ( ale w ustawieniach w żadnym nie grzebałem)

teraz jeszcze wyczytałem o LG 32LN5400 ze tez w miarę dobry
ciężko coś wybrać a teściowa marudna jest
 
Ostatnia edycja:

Mixmich

New member
LG też będzie niezły, z wypisanych będzie mieć najlepsze kąty widzenia, ale obraz najmniej ostry. Philipsa nie polecam, bo mało kto chce mieć tv, który uruchamia się 30 sekund. Ja bym wybierał między samsungiem 32f5000 (chociaż w grudniu jest z matrycami loteria u nich i każda świeci inaczej) a tą toshibą (prosty pilot, proste menu, najlepsza czerń). kiki nie widział tego tv na oczy a i tak uważa, że wie najlepiej.

Z innych tv możesz poszukać sony 32r420 lub panasonica 32b6e lub starej tośki 32rl938.
 

josephik

New member
znowu szukałem i znalazłem Philips 32PFL4258H który ma Perfect Motion Rate 200 Hz
czy to jest prawdziwe 100Hz ??

jeśli tak to raczej namówię mamusię na niego
 

Traper44

New member
Sony 32w655 w sklepie internetowym Sony kupisz za 1.704zł z gwarancją Sony na 5 lat za 1 grosz.
Masz na zwrot do 30 dni.
Ja tak kupiłem.
TV ładny, cienka ramka, nowoczesny wygląd, ze smartem, bez 3D, proste czytelne menu, bardzo naturalne kolory fabryczne, super głośniki ............
Matryca 50Hz/Motionflow XR 200 Hz. Full HD, 1920 x 1080 , WiFi, Smart, nagrywanie na dysk .......
3 tunery (DVB-T (MPEG-4) - cyfrowy naziemny, DVB-C - cyfrowy kablowy, DVB-S - cyfrowy satelitarny, analogowy, DVB-S2).

Inny telewizor np. za 1.500 zł w sklepie ubezpieczony od napraw na 3,4,5 rok będzie kosztował łacznie ponad 1.800zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gdyby grała gwarancja to byłoby extra. Ale sama gwarancja nie daje żadnych gwarancji jakości. Philips ma super skalowanie i obróbkę cyfrową sygnału.
 

Traper44

New member
Gdyby grała gwarancja to byłoby extra. Ale sama gwarancja nie daje żadnych gwarancji jakości. Philips ma super skalowanie i obróbkę cyfrową sygnału.

KIKI - na Zeusa miej odwagę i wymień konkretne wady jakościowe Sony, które dyskredytują zaletę w postaci 5 letniej gwarancji za 1 grosz. Wypunktuj proszę co jest w Sonym w655 do "pupy". Wg mnie on i skaluje dobrze i obrabia graficznie jak należy.
Czym negatywnym 32w655 różni się od Panasów, Philipsów lub Sharpów w przedziale cenowym poniżej 1.800zł (dla 32").
Sorki ja przed zakupem TV oglądałem m.in mecze tenisa stołowego na różnych TV i w Sony było podobnie lub lepiej jak w innych porównywalnych markach. Fakt Sony "tęczy na ścianę nie rzuci", Panas , Sharp też..... ale Soniacz ma 5 lat gwarancji = spokoju.
Odnoszę wrażenie, że lokujesz i lobbujesz tylko wybrane produkty, umniejszasz czasami innym markom w celu osiągnięcia ......., sam wiesz jak jest.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
znowu szukałem i znalazłem Philips 32PFL4258H który ma Perfect Motion Rate 200 Hz
czy to jest prawdziwe 100Hz ??

jeśli tak to raczej namówię mamusię na niego
Matryca 50hz.
To może tak - zdecyduj najpierw jaki budżet bierzesz pod uwagę. Bo albo mówimy o okolicach 1tyś zł, albo o okolicach 1.5tyś. A to dwie zupełnie inne kategorie sprzętu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie irytuj się, bo nigdzie nie napisałem że Sony jest zły.
Philips znacznie poprawił skalowanie, co docenili kupujący wybierając obecnie znacznie częściej telewizory Philipsa.
Wystarczy postawić obok siebie dwa telewizory aby się przekonać gdzie obraz jest czyściejszy bardziej wyraźny.
I nie łap się durnych wpisów o lokowaniu produktów bo ludzie nie są głupi się nie nabierają na hasło marki.
Sama gwarancja choćby była na 20 lat nie zapewnia jakości.
Było porównywalnie na Sony, no właśnie - bo powinno być zdecydowanie lepiej, a nie jest. Nie jest to synonim działania dobry bo Sony.
Sony zleca produkcję swoich telewizorów innym firmom.
Zajrzyj do środka to się przekonasz. Ja zaglądałem.
 

josephik

New member
a więc tak przekonałem do zwiększenia budżetu do max 1500 zł

zostały:

Samsung UE32F6100
Samsung UE32F5500
Philips 32PFL4258H

kieruje się w stronę 6100 bo chyba jako jedyny w tej klasie cenowej ma 100hz
pytanie tylko czy przy tej wielkości robi tą różnicę ?

a Philipsa tylko że 22PFL4208H wezmę do dzieciaka do pokoju jako telewizoro-monitor

co sądzicie ?
 

Traper44

New member
Ja w swoim finale miałem Samsunga 32F6400 i Sony 32w656.
Porównywałem je MM, stały obok siebie i był sprzedawca w pilotami co pozwoliło popatrzec na film i mecz piłki nożnej.
Różnicę w płynnośc matryc 50Hz a 100Hz w scenach dynamicznych owszem widziałem.
Syn też widział, ale odbierał to jak nienaturalną nadpłynnośc w F6400.
Ostatecznie kupiliśmy Sony ze względu na lepszy wygląd tv, bardziej naturalne barwy na ustawieniach fabrycznych, lepszych od Samsunga głośnikach (dobry dźwięk) i 5 letnią gwarancję Sony za 1 grosz.
Zawsze mieliśmy tv z 50Hz i kupno Sony też z 50Hz nie przeszkadza nam.
Byc może dla kogoś kto miał tv z matrycą 100Hz przejście na 50Hz może byc problematyczne.
U nas jest OK.
 
Ostatnia edycja:

josephik

New member
ja wiem że 50hz to nie tragedia bo sam mam poczciwą Toshibe 40xv733 z 2010 i jestem bardzo zadowolony ale jak coś kupuje teraz to chciałbym kupić jak najlepszy jak najtaniej - zresztą jak każdy :)
 

Mixmich

New member
no tak ale xv733 ma realne 100Hz matrycę. Wyłącz dopalacze typu "active vision" i zobacz czy będziesz akceptować delikatne szarpanie obrazu.
 

josephik

New member
wybór padł na Samsung UE32F6100
a do dzieciaka jako TV-monitor Philips 22PFL4208H
w poniedziałek zamawiam

mam nadzieję że się nie zawiodę
dziękuje wszystkim udzielającym się za pomoc
 
Do góry