Tv 32-42 do kwoty 3600 zł

muszan

New member
Proszę Was o poradę w sprawie kupna nowego telewizora, gdyż mój wysłużony Sony KDL 32S2530 po 6 latach zaczyna odmawiać posłuszeństwa:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5 metra
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 czasem 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojętne
6.Jak słońce świeci w pokoju ? praktycznie niezauważalnie
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sony KDL 32S2530
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka Vectra cyfrowa
10.Jakie urządzenia ? PS3, PS4 oraz jakiś odtwarzacz multimedialny
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? powyżej 8 na pewno
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie, od tego jest komputer i laptop
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak z % ciężko określić bo czasem potrafię grać 2 godziny a czasem 8-9
16.Preferencje co do marki ? niekoniecznie
17.Preferencje co do wielkości ? wydaje mi się, że do tego pokoju to nie większy niż 42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, słaba jakość odtwarzania programów SD
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczorami, choć różnie to bywa
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3600 i ani złotówki więcej (żona :)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? ma mieć a czy aktywne czy pasywne to jest mi to obojętne

Głównie telewizor ma służyć do oglądania sportu, filmów i grania na konsolach PS3 i PS4 więc potrzebowałbym minimum 3 wejść hdmi, w obecnym mam 2 i ta ciągła zmiana kabli jest lekko denerwująca.
Trochę poczytałem i popytałem i na razie zastanawiam się nad:
Philips 42PFL7108K
Philips 40PFL8007K
Sony KDL 42W805A
Samsung UE40F6510
Oczywiście jestem otwarty na zupełnie inne propozycje oraz wdzięczny będę na udzieleniu paru rad na temat wymienionych- z góry dziękuję wszystkim za pomoc w dokonaniu wyboru.
 

muszan

New member
Nikt nie pomoże w podjęciu decyzji? Chciałbym kupić telewizor przed świętami jeszcze, stąd zależy mi na waszych opiniach i wiedzy na temat poszczególnych telewizorów. Chyba, że uważacie iż święta to nie
najlepszy czas na tego rodzaju zakup?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
 

goldiesr

New member
Ja bym wybrał w805 jak nma być do sportu. Philipsów nie polecam, oddałem po 4 dniach i zdrowie wróciło. Z philipsem nabawiłem się nerwicy. Dobrze się zastanów, bo na tym forum philips jest często polecany, poczytaj problemy użytkowników.

Wysłane z mojego Grand X In przy użyciu Tapatalka
 

muszan

New member
Wypowie się ktoś jeszcze?? Myślałem, że to forum ma pomagać użytkownikom w wyborach bądź rozwianiu wątpliwości, ale widzę iż tu chyba zwyczajnie olewa się nowych użytkowników.
 

muszan

New member
Wydaje mi się, że większy niż 42 cale byłby zbyt duży, ale skoro twierdzisz, że niekoniecznie to musze się jeszcze raz zastanowić :) Samsunga 40F7000 zaraz posprawdzam i postaram się o nim trochę więcej dowiedzieć.
 

muszan

New member
Dzięki za kolejne propozycje, z tego co widzę nikt nie poleca Philipsa więc chyba sobie odpuszczę te modele- Karpaj 47/50 cali to za dużo jak dla mnie zwłaszcza że aktualnie mam Sony 32S2530, ale widziałem Panasonica 42DT60E- nadałby się czy nie bardzo? tdx ten Samsung 40F7000 trochę przekracza mój budżet, a właściwie o 400 zł, więc tutaj musiałbym mieć pewność, że warto dołożyć do tego modelu.
 

muszan

New member
Odświeżam wątek ze względu pytanie dotyczące Philipsów- naprawdę nie warto zastanawiać się nad tymi modelami? Czytałem, że menu chodzi wolno i soft nie dopracowany i jako smart Tv to średnio wypada, ale dowiedziałem się, iż posiada dual screen( co przy graniu na PS3 i PS4 ma znaczenie), ma dość niski input lag, robiące świetne wrażenie ambilight. Na chwilę obecną najbliżej mi do modelu zaproponowanego przez tdx, ale nie chce się spieszyć z wyborem i uzyskać jak najwięcej informacji od Was.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Menu chodzi normalnie. Smart gra normalnie.
Jeśli Ci nie będzie pasował zawsze możesz wymienić na inny.
 
Do góry