TV 32-42" do 1600-1800 zł

xoth

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 12m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? zazwyczaj 1, czasem do 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? TV ekranem do okna, ale pokój raczej ciemny
7.Jaki masz obecnie telewizor? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? hdmi (czasem podłączenie laptopa), usb (filmy z pendrive'a)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? na razie analogowa kablówka UPC, potem być może coś cyfrowego
10.Jakie urządzenia? głośniki przez mini jack (da się w ogóle?)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? raczej matowa, ale glare może być również
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? ogólnie filmy i wiadomości
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki? nie
17.Preferencje co do wielkości? 32-42", ale raczej 40"-42"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? rozmyty obraz, nieostry, widoczne piksele, wolne przełączanie między kanałami, słaba czerń
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? zdecydowanie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 1800, ale wolałbym w okolicach 1500-1600zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie

Ogólnie raczej się nie znam za bardzo na TV, ale chcę, żeby miał jak najlepszą jakość obrazu w tej cenie. Najlepiej 40-42", żeby jak najlepiej wyglądała na nim tv analogowa, żeby można było podłączyć laptopa przez HDMI, obejrzeć jakiś film przez USB. Zastanawiam się nad opcjami:

Toshiba 40HL933
Samsung UE40EH5000
Panasonic TX-P42X50
LG 42CS460

Ta plazma Panasonica chyba ciekawa, tylko że ma 1024x768, to nie za mało jak na 42"? Jak będzie to wyglądało w porównaniu z takim FullHD w Toshibie czy Samsungu?
A odświeżanie? Jest w podanych przeze mnie modelach widoczna gołym okiem różnica w odświeżaniu?

Ogólnie byłbym wdzięczny, gdybyście polecili mi coś ciekawego wedle moich potrzeb.
 

xoth

New member
To jak, nikt nie doradzi? Właściwie w tym momencie po doczytaniu z w/w zostają chyba dwa modele: Toshiba i plazma Panasonica. Wydają się najciekawsze.
TX-P42X50 ma pozytywne recenzje, głównie w prasie brytyjskiej. Jeśli będę coś oglądał, to raczej w zacienionym pokoju, nie planuję w tym momencie oglądania filmów FullHD, ani patrzenia na ekran z odległości <2m. Więc plazma chyba w tych zastosowaniach sprawdzi się dobrze, mimo że ma tylko 1024x768? Przed kupnem wstrzymuje mnie właśnie ta rozdzielczość tylko. Czy jednak lepszym wyborem i bardziej przyszłościowym będzie ta Toshiba 40HL933?
 

xoth

New member
Te podane przez Ciebie modele trochę za drogie. Są po ~2000zł. Czyli jednak nie polecałbyś mi plazmy? Kupiłbym jakiś LED, ale martwi mnie to odświeżanie 50Hz. To nie jest za mało? Nie będzie to przeszkadzać?
 
Do góry