TV 32-42 cale

albercikk

New member
Przede wszystkim pytanie LCD czy Plazma, przeczytałem ostatnio kilka artykułów w necie w których Plazmy przedstawiane są w nad wyraz dobrym świetle w porównaniu z LCD.

Zalety w stosunku do LCD (podobno)

+Lepszy cza reakcji
+Lepsze kąty
+Lepsza jakość obrazu

Wady

-Większe zużycie energii
- zielone duchy, poświaty w grach.

W świadomości większości ludzi LCD jest lepsze w tych artykułach które czytałem jest odwrotnie, jaka więc jest prawda ?, zaznaczam że jestem totalnym laikiem.
Co będzie lepsze do moich potrzeb ?
Patrząc tylko na te artykóły to wychodzi że plazma, martwią mnie jedynie te zielone duchy w grach (czy we wszystkich modelach ?)

A więc przejdźmy do konkretów

- Wielkość pokoju- 4,5 metra x 3 metry
- Jaki sygnał - kablówka z Aster pakiet Basic.

Więc na razie przede wszystkim sygnał SD (chyba w pakiecie Basic nie ma kanałów HD – przyznam że nawet nie wiem bo się nie interesowałem) , ale jednak nie wykluczam że kiedyś skuszę się na jakieś kanały HD, więc chce aby TV to umiał wykorzystać i aby jakość obrazu była Bardzo dobra.
tylko czy HD ready nie będzie wsytarczający i też nie da bardzo dobrej jakości ?
Jednak priorytetem jest jakość SD - tu musi być Bardzo dobrze
-Jaka odległość od ekranu- różna, zaraz wyjaśnię.

TV będzie oglądany z trzech miejsc.
  • TV będzie wisiał na jednej z krótszych ścian po jednej stronie pokoju a po drugiej naprzeciwko pod samym oknem stoją fotele –odległość około 3,5 -4 metry i z tej pozycji TV będzie mniej więcej na wprost.
  • W połowie pokoju pod jedną z dłuższych ścian stoi sofa – około 1,5 metra - i z tej pozycji na TV będziemy patrzeć pod lekkim kątem około 30`.
  • Pod ścianą na której będzie wisiał TV jest moje biurko z Komputerem (konkretnie jest ono pod kątem w rogu a TV będzie wisiał na środku ściany więc z tej pozycji będzie max 1 metr do ekranu w dodatku pod sporym kątem i lekko od dołu)
- Preferowana wielkość TV - 32 -42 cale – nie mam doświadczenia z TV LCD/Plazma więc nie wiem jaka wielkość będzie lepsza do takich warunków, czy lepiej wybrać wielkośc czy jakość ?

-Jakie urządzenia do podłączenia- PC (chciałbym zapodać od czasu do czasu jakąś gierkę oraz oglądać zdjęcia, może filmy Divx ale raczej sporadycznie), DVD, jak któryś z kumpli przyniesie Ps3 lub Wii to chciałbym móc ją podłączyć, ale tu musu nie ma.


-Jaka klasa cenowa- mniej więcej 3 tysie (wolałbym więcej nie wydawać, a gdyby udało się zmieścić w 2,5 tysia to byłbym Happy , jednak jeśli się okażę że naprawdę warto to możę uda się budżet trochę podciągnąć)


-Więcej oglądasz w dzień czy w nocy- w tygodniu 70 % wieczorem, 30 % w dzień.

W weekendy 50 % wieczorem, 50 % w dzień

jakie masz nasłonecznienie pokoju- pokój ma wymiary (4,5 metra x 3 metra) TV będzie wisiał na 1 krótszej ścianie a na drugim końcu pokoju naprzeciwko TV jest spore okno.


ile osób zasiada przed telewizorem- 1-3
Jaki masz ulubiony program- Wszystkiego po trochu.
jaki masz telewizor- Jakiś stary 20 calowy Philips CRT – który właśnie przestaje działać.
Ma stać czy wisieć- Wisieć, nie ma innej opcji.



P.S. wiem że kwota nie jest oszałamiająca jaką mogę wydać, jestem dość elastyczny więc jestem w stanie zrezygnować z niektórych funkcjonalności np. podłączenia do PC (dobry monitor 24 cale do PC i tak muszę kupić w przeciągu roku) - jeśli sprawi to że w innych ważnych kategoriach jakościowych TV będzie spooooro lepszy.

Jednak z drugiej strony, nie mam zamiaru co chwila kupować TV, mam nadzieje że ten który teraz kupię spokojnie pochodzi co najmnie 5 lat albo i więcej, wiec tak jak pisałem wcześniej jesli będzie naprawdę warto to mogę kwotę troszke naciągnąć.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

albercikk

New member
A więc na 90 % bedzie to Panas TH 42PV80
W grę wchodzi jeszcze ewentualnie Panas TH 37PV80 - bo będe oglądał też TV z bardzo bliska ~1metr, a takżę z 2,5 metra oraz z 4 metrów...ale ja nie o tym ;)
Chciałbym was spytać jakie wieszak polcacie to takich TV, chciałbym aby miał możliwość co naimniej regulacji w pionie,. w poziomie też było by miło ale raczej jako bajer i nie będzie mi to chyba konieczne (hmm....tak mi się wydaje)
Na wieszak chciałbym przeznaczyć max 300 zł (no chyba że warto więcej, ale nie sądze) - Chciałbym coś solidnego, sprawdzonego z atestem i dobrej firmy.
Pomóżcie bo w wekend będe kupował TV.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

albercikk

New member
Dzięki Awa24.pl za info, niestety zakup już zrobiony, nie mogłem czekać, wziołem więc w ciemno to co było w sklepie w średniej cenie czyli Arkas PL-Y 64 , podobny do tego który polecasz tylko ten arkas ma poziomice, niemniej dzięki za pomoc, zawsze to miło jak ktoś odpowie ;)

Acha będzie na nim wisiał Panasonic TH 42PV80P, Arkas ma udzwig maksymalny sporo większy od wagi tego TV więc mam nadzieje że będzie ok.

Pozdrawiam
 

trolu

New member
32" do PC, preferowane FullHD

Witam.


Proszę o pomoc w wyborze TV LCD jako monitora do PC. Założenie jest takie, że pracował on będzie WYLĄCZNIE jako monitor do PC - więc parametry takie jak wielkość pokoju czy jakość odbioru SD nie mają znaczenia. Na PC będzie się grać, przeglądać WWW, oglądać filmy (w tym divx-y, 720p i być może 1080p też - zależnie od tego czy będzie to HDready czy FullHD). Generalnie byłem już zdecydowany na monitor 24" 1920x1200 (ew. x1080), ale na forach pecetowych sporo osób poleca własnie TV 32" zamiast czegoś takiego. Pytanie czy ma to wogóle sens? I co wybrać, z tych raczej tańszych TV (powiedzmy do 2300PLN dla FullHD) - nie chciałbym, żeby to było 2x cena dobrego monitora 24" (dobrego rozumiem coś na xVA/IPS, czyli w cenie około 1900PLN). Preferencji co do konkretnych firm nie mam, ale widzę w sklepach np. LG 5600/5700 jako jedne z najtańszych 32" FullHD - warto? Czy może trzeba dołożyć np. do Samsunga 32A656, a może jeszcze coś zupełnie innego?


Edit: Przepraszam, miałem otwarte kilka wątków i nie z tego okna kliknąłem "odpowiedz". Już się przenoszę z pytaniem do własciwego :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry