Tv 32-40" z odtwarzaniem mkv z napisami polskimi

Arras

New member
Przegladam forum od 3 dni juz i wciaz nie moge znalezc TV ktory nie mialbym problemu z odtwarzaniem filmow w formacie .mkv i poprawnymi napisami z polska czcionka w formacie txt.
Czy sa wogole takie modele ?

Mam prosbe. Moze komus bedzie mial chwilke aby zasugerowac jakis model.
Moje "potrzeby" to:
1. Rozmiar 32-40"
2. Full HD 1920x1080
3. Nagrywarka na USB.
4. Odtwarzanie filmow .mkv z napisami .txt z polska czcionka

Z gory dziekuje za pomoc.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Co do napisów z txt - toż to lenistwo Twe! Jak telewizor ma to móc czytać, kiedy w tym formacie nie masz kodowania? Na Samsungach, Toshibach, LG, czy Panasonicach jest to czytane, ale czesto bez polskich znaków - takie będziesz miec dopiero przy SRT.

Podaj jeszcze budżet, bo bez tego niestety nie wiemy co Ci zaproponować :)
 

Arras

New member
Ach czyli problem lezy w formacie ? srt sa odtwarzane z PL znakami ? To juz rozumiem :)
Czytalem forum, przegladalem testy, a tam ciagle to samo zdanie. TV czyta napisy txt ale nie wyswietla polskich znakow - nie bylo uwagi nigdzie ze nie ma problemu z srt wiec wnioskowalem ze problem lezy wogole w odtwarzaniu ogonkow a nie tylko w formacie txt.

Oki no to jedno juz wiem. To w takim razie prosilbym tylko o podpowiedz modeli ktore zasluguja na uwage pod wzgledem swych parametrow i jakosci. Budzet nie jest najwazniejszy 3500-4000. Bardziej wymiary graja role bo musi tv wejsc w swoje miejsce w meblach i funcje - te o ktorych pisalem powyzej. Nagrywarka, filmy mkv, full HD, wejscie PC VGA bo notebook nie ma HDMI, przegladanie zdjec, moze byc internet badz wifi ale nie musi. Na 3D wogole mi nie zalezy. No i oczywiscie przyzwoity obraz (zrodlo TV kablowa). Mile widziana mozliwosc rozszerzenia gwar. do 5 lat.
Dziekuje.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Czasem tkwi w formacie, czasem już w telewizorze. Niektóre TV nie odtwarzają polskich znaków nawet w SRT. Ale większość na szczęście tak.

Musi wejść, to dobrze by było gdybyś podał wymiary dokładne, bo niektóre modele w 42" mają tak małą ramkę, że wielkościowo nie odstają od "gruboramkowych".

Masz budżet na naprawdę wypasiony sprzęt. Pytanie tylko - czy budżet dla Ciebie jest aż tak nieistotny, że wolisz mieć sporo bajerów przy okazji, ale mieć obraz perfekcyjny, czy wolisz jednak zaoszczędzić i cieszyć się "tylko" bardzo dobrym obrazem?
 

Arras

New member
42" juz nie wejdzie. To maly pokoj. Te 40" to wlasne musialby byc ja waskoramkowy. Bardziej prawdopodbne bedzie 32-37".
Dokladne wymiary to jutro bede mogl podac. Ale to juz moge wykonac we wlasnym zakresie pogooglac za wymiarami. Prosba o nazwy modeli godnych uwagi z tymi funkcjam. Budzet elastyczny w ramach rozsadku :)
Minimum:
1. Full HD 1920x1080
2. odtwarzanie filmow mkv z USB. Do tego celu najwiecej uzywam TV.
3. Nagrywarka bo juz teraz to wstyd video uzywac a czasem cos sie przeoczy w tv i chcialoby sie obejrzec.

Gadzety:
Internet, ipla, skype, youtube mi niepotrzebne bo od tego mam kompa. Jezeli beda przy okazji to ok ale nie jest to priorytet. 3D nie potrzebuje wogole.

Priorytet to dobry obraz cos czego nie bede zalowal "bo trzeba bylo dolozyc 200zl". Jezeli dodatkowe gadzety ktore wspomnialem maja kosztowac 300zl to ok ale jak juz trzeba dolozyc 500 to wole zostac z tym minimum czego mi potrzeba.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Dobra, to wiem chociaż na czym stoisz.
Philips 37PFL6007
Toshiba 40TL933 (ramka poniżej 1cm)
Sony 40hx750 (ale ramka tutaj trochę grubsza, niż to absolutne minimum, stąd do zmierzenia)
Sharp 40LE830 (sytuacja analogiczna jak wyżej)

I ew. jeszcze do porównania sprzęt z jeszcze wyższe półki
Philips 40PFL7007
 

Arras

New member
Wyglada ze bede celowal w 37PFL6007. Wneka ma tylko 55cm wysokosci wiec 40" nie wejdzie. Ten Philips ma wszystko czego potrzebuje.
Dziekuje.
 

pryczu

New member
Dobra, to wiem chociaż na czym stoisz.
Toshiba 40TL933 (ramka poniżej 1cm)

Karpaj, czyli mogę rozumieć, że ta Toshiba odczytuje bez problemu polskie napisy skonwertowane na .srt via USB?

Możesz przy okazji powiedzieć, jeśli wiesz, jak ta Toshiba sprawuje się jeśli chodzi o przeglądanie internetu (ma wi-fi czy przez kabel tylko?).
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Karpaj, czyli mogę rozumieć, że ta Toshiba odczytuje bez problemu polskie napisy skonwertowane na .srt via USB?

Możesz przy okazji powiedzieć, jeśli wiesz, jak ta Toshiba sprawuje się jeśli chodzi o przeglądanie internetu (ma wi-fi czy przez kabel tylko?).

Czyta bez problemu, w sumie każdy format
Ten model nie ma wi-fi, i ma tylko widgety. Jeśli chcemy bardziej multimedialny to model TL938 / TL939, ma wtedy wbudowane wi-fi, pełną przeglądarkę, obsługę myszki i klawiatury, skype etc.
 
Do góry