TV 3000-4000zł FHD 55Cali Głównie Filmy

adek0909

New member
Witam chciałbym dosyć szybko kupić sobie telewizor. Myśle że idealny rozmiar to 55 cali a rozdzielczosć FHD, no bo po comi 4k? 3D to dla mnie zbędny bajer. Na telewizorze bede głownie oglądał filmy choć czasami wpadnie jakiś mecz piłkarski... Od jakiegos czasu w głowie siedzi mi Sony KDL-55W755C choć podobno czasem się zwiesza i podstawka jest chwiejna. Czekam na wasze propozycje. A no im taniej tym lepiej chociaż za jakość wole dopłacić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz:
- Philips 55PUS6561
- TCL 58S7806
- Sony 55W809
- Philips 55PFT6510
- TCL 55S7906 ( jest w specjalnej promocji)
- Panasonic 55CS630
- LG55LF652
 

adek0909

New member
Dziękuje za odpowiedz :) Podales tyle modeli że aż trudno się zdecydować na coś... Czytając opinie w internetowych forach to można dostać mętliku w głowie. Jedni chwala obraz i jako wade uwazaja dzwiek a drudzy z kolei na odwrót :D Mógłbyś troszke jeszcze mi doradzić ? Tak jak powiedzialem filmy bede ogladal glownie w nocy lub z zasłoniętymi roletami i będa one odtwarzane z zewnętrznych nośników. Fajnie jakby tv mial planowana aktualizacje do najnowszego androida.
 

adek0909

New member
Chodzi mi w sensie czy nie bede widzial pixeli lub czy obraz nie bedzie klarowny? TV bedzie chodzil glownie pod FHD lub HD


Normalnie bralbym dobrego FHD ale znowu brakuje mi wsparcia do najnowszego Androida.
 
Philips 6561/7101 to matryca IPS z bardzo niskim kontrastem 1000:1.
Czerni w filmach w tym TV nie zobaczysz. Wszystko bedzie lekko szare wieczorami.
W ciagu dnia przy mocnym świetle dziennym bedzie ok.

Ja bym na Twoim miejscu kupił dobry TV 60 hz czyli np. LG 58UH635V (3500 pln) lub Panasonic 58DX700/720e (4000 pln).
Oba maja matryce Innoluxa 60hz z kontrastem 3000:1 (3 razy lepiej niz Philips na IPS), do tego bardzo dobra czerń i plastyka koloru i ruchu.
Bardzo dobrze sprawdzaja sie w filmach.

LG ma system webos3.0, a Panasonic FireFox. Patrzac przyszłościowo pod kątem aplikacji w smart LG wypada lepiej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź na własne oczy, bo opowieści o genialnej VA i beznadziejnej IPS to opowieści babuni dla dzieci w przedszkolu.
Rodzaje matryc LCD - którą wybrać?
Matryce IPS - miliony, miliony osób z nich korzystają i mają się dobrze.
Najlepsze na świecie monitory są wyłącznie na IPS i nie słyszałem że jak ktoś zapłacił 5 tyś czy 8 tyś zł za monitor - narzeka.
W ubiegłym roku Panasonic najlepsze telewizory na rynku z najlepszą czernią miał na IPS.
Więc sprawdź na własne oczy .

W klasie cenowej z nowych modeli 4K, 100Hz, HDR, Vp9 nie kupisz nic lepsze w klasie cenowej od Philipsów, które wymieniłeś.
 

adek0909

New member
Opłaca sie czekać na premiery nowych TV?
EDIT: A zresztą kupie Philipsa polecanego przez kiki...
 
Ostatnia edycja:
Sprawdź na własne oczy, bo opowieści o genialnej VA i beznadziejnej IPS to opowieści babuni dla dzieci w przedszkolu.
Rodzaje matryc LCD - którą wybrać?
Matryce IPS - miliony, miliony osób z nich korzystają i mają się dobrze.
Najlepsze na świecie monitory są wyłącznie na IPS i nie słyszałem że jak ktoś zapłacił 5 tyś czy 8 tyś zł za monitor - narzeka.
W ubiegłym roku Panasonic najlepsze telewizory na rynku z najlepszą czernią miał na IPS.
Więc sprawdź na własne oczy .

W klasie cenowej z nowych modeli 4K, 100Hz, HDR, Vp9 nie kupisz nic lepsze w klasie cenowej od Philipsów, które wymieniłeś.

Ostatnia linijka z podanego linku wiele może wyjaśnić : "Należy jednak pamiętać, że nawet najwyższej jakości matryca nie wystarczy, aby monitor generował poprawnie obraz. Kluczem jest elektronika sterująca :) "

Wybranego przez Ciebie Philipsa miałem przez tydzień i oddałem wyświetlał tragiczny obraz ( poczytaj komentarze w wątku o tym TV i zastanów się dobrze ) .Najlepiej jedź i obejrzyj na własne oczy z własnym materiałem na pendrivie .Jeśli oglądasz sport to ten TV mimo matrycy 100hz nie radzi sobie z płynnością ruchu ( smuży ) .Dodatkowo egzemplarz na który trafiłem miał banding i cluding na poziomie nie do zaakceptowania .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie znam żadnej matrycy 100Hz która smuży.
Popraw sygnał, który podajesz bo masz kiepski, sprawdź kable bo też wprowadzają zakłócenia.
 
Do góry